Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Jart mar kozetek valaki...

Jart mar kozetek valaki malajziaban? Bangkokban? Es kozel ott valamrlyik szigeten? Phi phin, papayan, krabi, ko phangon? Meseljetek. Oda keszulunk decemberben. Nektek tetszett? Olvcso tenyleg minden?

Figyelt kérdés

2013. júl. 26. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Bangkokban jártam. Laktam a Khao san road környékén és az MBK környékén is. Nekem mindkét rész tetszett. A szigeteket nem ismerem de Thaiföld (Bangkok, Chiang Mai stb.)olcsó.
2013. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
dejo. koszi a valaszt. es kajak ehetoek?
2013. júl. 26. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok egy ínyenc típus, nekem a régi magyar kaják az igaziak én főleg fried rice ettem, az jó volt. Bangkokban ettem életem legfinomabb kebabját. Sült hal nagyon finom volt a Khao san road környékén.Chiang Mai-ba isteni sült csülköt ettünk. Az utcán árulnak (idősebb hölgyek) valami fehér színű kis kockákat bangkokban, úgy néz ki mintha "darált tejberizs" lenne, kostoljátok meg nagyon finom sütemény. A gyümölcsök olcsóak, kostoljátok meg a legrondábbakat is nagyon jók. Az ottani mangó nem olyan ízű mint itthon. Durian, dzsekfruit nagyon finom.
2013. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első kettőben igen, a szigeteken nem.


Nagyon jó helyek, Malajzia turistaszemmel picit drágább (mert fejletteb), Thaiföldön csak Bangkokban meg a felsorolt turistagettókban vannak olyan magas árak, hogy el tudj költeni egy magyar hétköznapra való pénzt. Én mindkét helyen napi 10e-t költöttem közepes színvonal mellett (saját szoba hostelben, nem csak utcán ettem, légkondis busszal jártam).


A kaják isteniek, nem véletlenül világhírű a thai konyha és van belőle Bp-n is vagy 5 étterem. Remélem szereted a csípőset és a számunkra egzotikusat, én imádtam.


A mangó valóban más ízű, szimplán azért, mert mi az etilénben kényszerérett, hajókonténerben bepirosodott szappanízű szörnyűséget hisszük mangónak, kint pedig meg tudod kóstolni az igazit is. Ugyanez az ananászra is igaz.


Amúgy minden gyümölcs és kaja isteni, Bangkok és Kuala Lumpur ezerszer tisztább és élhetőbb, mint Budapest valaha is lesz. A belépőjegyek csak a top célpontokra drágák, de ott se vész (1-2000Ft)


Malajzia 3 keveredő nép országa, sok etnikai kínai és indiai mellett vannak etnikai malájok is, ez isteni konyhát eredményez, mert mindhárman egymástól függetlenül főznek. A látnivalók terén KL nem nagy szám, de egy napra jó, az igazi jó hely Penang, a Cameron-felföld teaültetvényei, Melaka kikötővárosa meg a félsziget keleti oldalán a dzsungelturizmushoz köthető dolgok, de ez utóbbira nekem nem volt időm, csak átutazóban jártam be a két ország apró részeit.

2013. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat.

mi harom hetre keszulunk. szeretnenk szigetre is menni, aztan bangkok, kualalumpur singapur, meglatjuk meg :)

alig varom, a csiposet szeretem, de nemtudom birnem e enni harom hetig :D

es ruhak teren? milyen a valasztek? :)

2013. júl. 26. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:
A plázákban amerikai, nyugat-európai és japán világmárkák boltjai vannak, kb. uolyan áron, mint a pesti plázákban 1-2 fokkal jobb minőséget lehet kapni, de ez nyilván boltja válogatja. GAP, Benetton nem ugyanaz az árkategória, mint a japán prémiummárkák, ahol 250$ a legolcsóbb farmer.
2013. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi bejártuk az MBK-t Siam-t és a harmadikat (elfelejtettem a nevét) nekünk nem jött be. Mondjuk engem a ruhák nem érdekelnek de a párom is hamar kifordult a boltokból. Nekünk nagyon drága volt nem fogok 30000 ft adni egy lacoste poloért csak azért mert az a neve.
2013. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 l ember ***** válasza:

Kuala Lumpur teljesen jó, négy különböző vallás szent helyeire mászkálhatsz, és az akvárium meg a madárpark is király.


KL-en kívül emg Penang, Cameron Highlands, Langkawi...

2017. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!