Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Kiskorúként elegendő az...

Kiskorúként elegendő az útlevél a svájci/lichtensteini határ átkeléséhez, ha a szüleim nincsenek velem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a párom (24 éves) és egy pár napra elutaznánk Lichtenstein illetve Svájc területére. Elegendő ha magyar útlevéllel (illetve mivel román állampolgár is vagyok, román személyivel rendelkezem (magyar személyivel viszont nem)) akarok átkelni a határon? Szükséges felhatalmazás a szüleim részéről, hogy elengednek a párommal? Mennyire veszik komolyan a határellenőrzést?

2013. júl. 30. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy Svájc, mint Liechtenstein (mint nem EU-tagok)- alkalmazzák a schengeni egyezményt - vagyis a határellenőrzés ott is megszűnt. Megszűnt, de azért a törvényeket be kell (kellene) tartani, vagyis kiskorúnak kell a szülői beleegyezés. Akkor is, ha senki sem ellenőrzi...
2013. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Természetesen a szüleim beleegyeznek ebbe, csak akkor valahogy feleslegesnek tűnik egy törvényes felhatalmazás készítése, ha gyakorlatilag nem is ellenőrzi ezt senki. Persze jobb félni, mint megijedni.
2013. júl. 30. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazad van, de nem csak ennyiben merül ki a dolog. Történhet akármi (baleset, ott élő szomáliai kirabol és meg is sérülsz, hivatalból a rendőrséget is értesítik), ami jogi útra tereli az ügyet. Ha nem is vagy hibás, követik a hivatalos eljárás menetét, mivel külföldi az áldozat, hivatalból a magyar és román hatóságokat is értesítik, nem rendezett a jogi státusod, emiatt csökkentik a téged onnan megillető kártérítést - közben hazaérve otthon is eljárás alá kerülsz, mert nem tartottad be a törvényeket stb. Ez persze csak egy a lehetséges ezernyi esetből... Nem azt mondom, hogy megtörténik, legtöbbször nem történik semmi baj. De sohasem lehet tudni... Egy hitvány papiros miatt minek okozz saját magadnak gondot.

Csak Cicero-t tudom idézni, aki egy helyen ezt írta: Azért tartsuk be a törvényeket, hogy szabadok lehessünk !

2013. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, ez mind lehetséges. Ezeket is figyelembe véve, akkor mégis jó lenne egy felhatalmazás is. Csak ugye gyakorlatilag akiket eddig hallottam, hogy utaztak kiskorúként nem igazán rendelkeztek ilyennel. Én viszont mint román állampolgár (is) hozzá vagyok szokva, hogy mindig kell felhatalmazás szüleimtől, most viszont elvileg útlevéllel nem kellene, már a román határ átkeléséhez sem, így ezért tűnt kicsit furának, hogy mégis csináltassunk. Köszönöm a választ.
2013. júl. 31. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!