Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 17 éves vagyok román állampolg...

17 éves vagyok román állampolgár és nincs útlevelem. Svájcba szeretnék utazni. Hogy ha velem van egy felnőtt aki nem szülő, de viszont van szülői felhatalmazásom, hogy utazhatok akkor is kell útlevél? Minden esetben szükséges az útlevél?

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
igen, tök mindegy, hogy fiatalkorú vagy-e vagy sem, a szüleiddel mész-e vagy sem, minden körülmények között igazolnod kell tudni magad, erre nem megfelelő a szülői felhatalmazás
2014. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Igen, útlevél mindig kell.


A "de viszont" pedig helytelen.

2014. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen de én úgy hallottam hogy változott a törvény, és most úgy van hogy ha van velem felnőtt, személyi igazolvány és szülői felhatalmazás akkor nem kell az útlevél.
2014. márc. 17. 16:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt Romániában kellene valahol megkérdezni, hogy a román állampolgárokra milyen szabályok vonatkoznak. Magyaroknak elég a személyi.
2014. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Románia nem schengeni tagország, kell az útlevél!
2014. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

"Örüljél, hogy vannak külföldi honban szorult magyarok, akik őrzik, ápolják a hagyományaikat és nem románosodtak, szlovákosodtak el. Nekik nincs magyar nyelvtan óra, mégis jobban beszélnek mint itthoni füstös, pirított haverjaid."


Aki ezt küldte nekem, az valami nagyon elmebeteg gyökér!!!

2014. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha beütöd a Google-ba, hogy "calatorie in Elvetia", első találatként a Román Külügyminisztérium tájékoztatóját kapod, ahol ezt írja:


Începând cu data de 1 iunie 2009, conform Acordului de liberă circulaţie UE – Elveţia, cetăţenii români nu au nevoie de viză.


Intrarea în Elveţia este permisă cu paşaportul sau cartea de identitate valabile.


Tehát vízum nem szükséges és elég a személyi igazolvány is.


Ami a kiskorúak határátlépését illeti (Google-calatoria minorilor - 1 találat a Román Határrendőrség tájékoztatója) ezeket a feltételeket sorolja (a fiatalkorú határátlépéséhez):

- csak ha mindkét szülő kíséri - ha csak egyik szülő kíséri, akkor a másik szülő írásbeli beleegyező nyilatkozata szükséges...


Ez tkp. lutri, egy 17 évest nehezen szűrnek ki, de ha a határőrnek kötekedni van kedve, akkor vissza is fordíthat. Neki lesz igaza.

2014. márc. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Mibe fogadjunk, hogy a kérdező 17 éves egy lány, az a felnőtt meg aki kíséri egy jóval idősebb férfi... Senki nem fog alkalmazni téged 17 évesen a bordélyházakban, az utcán meg ha elkapnak, úgy vágnak ki a striciddel együtt, hogy a lábatok nem éri a földet...
2014. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
Fogadjunk az ezüst cigarettatárcádba !
2014. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Te idióta barom. 17 éves lány vagyok a barátom pedig kint dolgozik svájcban és hozzá szeretnék nyárra kimenni szezonmunkára. Te köcsög állat azt sem tudod miről van szó és osztod az észt.
2014. márc. 22. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!