Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába néztem házakat....

Amerikába néztem házakat. Találtam egyet 173. 000 dollárért. Mi szükséges a házvételhez? Csak állampolgár vehet házat, vagy bárki, akinek van pénze + fenntudja tartani, számlák stb?

Figyelt kérdés
Láttam olyat hogy Adó díja: itt pont nincs de néhol írnak olyat hogy tax: és egy bizonyos számot, azt egyszer kell kifizetni? Még kezdő vagyok az amerikai ingatlan piacon, ezért is kérném a segítségeteket hogy mi kell egy házvásárláshoz... Jah pénz az lenne, az nem gond... Csak kíváncsi vagyok milyen fenntartási díjak egyszeri díjakat kell kifizetni.
2009. nov. 22. 11:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A link lemaradt: [link]


Amúgy azt is néztem hogy írja hogy nicns garázs stb, a képen pedig van... Googlebe találtam az ingatlant:

[link]

2009. nov. 22. 11:57
 2/13 A kérdező kommentje:
Most látom ez pl nem ugyanaz, de mindegy :D
2009. nov. 22. 11:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha annyi pénzed van hogy amerikában vegyél házat,akkor miért nem utazol oda, mész be együgynökséghez, és kérdezed meg ezeket tölük. Szerintem ez még államonként, megyénként is változó. Egy házat még magyarországon sem veszel látatlanban.

Meg ugye az sem mindegy hol van, pl lehet egy erömü mellett, ahol a rákos betegség minden napos, vagy egy kihalt helyen ahol az elsö nagyobbacska város 100-200 km-re van.

´bárki vehet, nem állampolgárság függö az ingatlan vásárl´s, szerintem ma világ egy pontján sem.

2009. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, az adó változó megyénként. Azt tudom mondani, amit az előző. Ülj fel a repülőre, szerintem 3 napon belül mindent meg tudsz érdeklődni személyesen.
2009. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Florida, Miami-ban néztem lakásokat.

Ki tudnék menni vagy 50 millióval, vagy 30-40ért láttam neten házakat, személyesen is megnézném persze őket, csak kíváncsi voltam hogy mik hogyan mennek. Még nem mentem ki, nem sokára meglesz a munkaválalói vízumom, csak azért is kérdeztem mert nem laknék akkor albérletbe, de akkor utánaérdeklődök majd Amerikába. Köszi. :)

2009. nov. 22. 13:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Amerikában szerintem csak úgy nem tudsz házat venni..Mivel abból indulok ki,turista vízum 3 hónap,és kell munkavállalási engedély,így gondolom valahogy igazolnod kell,hogy ott vagy...De ezt csak én gondolom.Más a helyzet egy Uniós országgal például Angliával.Itt Angliában már nyugodtan vásárolhatsz házat,nem kell semmi állampolgárság,vagy engedélyek..Ha van pénzed megveszed és kész...Amiről írtál az a Council Tax.(kommunális házadó féle akar lenni)Ez van Amerikában és Angliában is...Ezt minden hónapban kell fizetned..Minden háznak megvan a besorolása,és így megvan a havi kiszabott adója...Ez nem szokott olcsó lenni...

én például itt Angliában bérelt házra(mivel én bérelem a tulajdonos rám ruházta a council tax-ot)havi 112 fontot fizetek...

Mielőtt vásárolnál házat Amerikában érdeklődj utána a követségen,hogy milyen lehetőségeid vannak...Az egy dolog,hogy kifizeted a ház árát,azért nem árt tudni,hogy ezen kívül mennyi lesz még a havi kiadásod.PL:Council Tax,villany,gáz,víz stb...Ezeket valahonnan elő kell teremtened(azért az 40-50 milliód ha házat veszel nem sokáig marad meg)és dolgozhatsz-e....Legyél körültekintő.

Sok sikert a ház vásárláshoz...

2009. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
14:11: Köszi a tájékoztatást, persze utánaérdeklődök mindennek, épp ezért kérdeztem meg ezt is, hátha valaki tudja és én is előrébb leszek :)
2009. nov. 22. 14:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kell állampolgárnak lenned, hogy Amerikában házat vegyél, viszont ha USA-ban akarsz élni, ahhoz kell zöldkártya. Hiába veszel házat, attól még nem leszel képes letelepedésit kapni. Visszatérve a házhoz: azért nagyon nézd meg, hogy milyen környéken van, mert a 173 ezer dollár az nem olyan sok egy házért. Olyan helyen vegyél házat, ami nincs a semmi közepén és mentes a természeti katasztrófáktól, szélsőséges időjárástól. Az USA nem olyan, mint Európa: vannak tornádók, hurrikánok stb. Szóval jól meg kell nézni. Szerintem mindenképpen személyesen.
2009. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
miamiba 173e$ te nem veszel hazat.am az ado es a biztositas nagyon magas floridaba,eves szinten egy hazra olyan 4 ezer $
2009. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

17:25 vagyok.

nekem 2 hazam van floridaba,szemelyes tapasztalat

2009. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!