Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Neki mertél már vágni a...

Ladylatex kérdése:

Neki mertél már vágni a világnak pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Olvastam már egy ilyen kérdést itt, csak az már több éve lett felrakva és a válaszok is 2-3 évesek, azóta pedig valamelyest változott a világ.

Én magam sokszor úgy érzem, hogy szeretnék elmenekülni az életem elől és valami újat felfedezni. Mindig is érdekeltek más kultúrák, más emberek, és a megismerésük iránti vágy egyre csak fokozódik bennem amikor azt érzem, hogy nincs mit veszítenem itthon. Sajnos anyagilag közel sem állok úgy, hogy akár egy pár napos utazást megengedhessek magamnak, és valahol iszonyatosan vonz a "járjuk be Európát egy hátizsákkal"-project, de ehhez túlságosan félek, főleg egyedül, na meg olyan angol tudással, hogy megértek mindent, megszólalni viszont nem tudok.

Jelenleg nem tudom merre tart az életem, azt sem tudom, mi az amire igazán vágyom, mi az, amit véghez kell vinnem. Sok minden érdekel és megelégednék az itthoni életemmel is ha normális munkahelyem lenne és nem hagyott volna el a párom. Télen fogok államvizsgázni, megszerzem a diplomám, de ez cseppet sem hoz lázba, üresnek és céltalannak érzem magam minden egyes pillanatban. Úgy gondolom, kell valami őrültség, valami tartalmas és elképesztő tett az életembe ahhoz, hogy egy kicsit megtaláljam önmagam. Ezért szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat és valamiképp bátorítanátok rá, hogy vágjak bele. (természetesen azt sem bánnám, ha találnék ehhez partnert :P) 21/L



2014. máj. 31. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én neki mernék. Mert gyakoroltam. Annak ellenére hogy volt bőven megtakarításom, gyakran szoktam pénzt nem költve, vagy minimálisat költve utazni. Kerékpáron sokat jártam például Nyugat-Európában. Nyáron a városok parkjaiban aludtam matracon, ahogy sok más turista is csinálni szokta. Egyszerűen vonzott ahogy elneveztem, az ősemberi üzemmód. Vagyis hogy nem vonat visz, nem étteremben étkezek, nem panzióban szállok meg. Hanem csakis a természet. Persze megtehettem volna hogy társasutazásra fizetek be, ahol szállás és egyebek vannak, de számomra az egyenlő azzal, mint ha a monitoron bámulnám egyik utazásról szóló filmet. De a leírt módon érzem is hogy utazom. Rengeteg barátot és barátnőt szoktam szerezni nyugaton. Legtöbbször ők is turisták és segítségre szorulnak. És ott is sokan űzik azt a hóbortot hogy például biciklivel átszelik Európát.

Imádok a természetben kirándulni. Napsütésben nagyon jó kedvre derít.

Megtehetném hogy ismét veszek motort mint régen, de egyáltalán nem vágyom arra hogy szép krómozott motorral villogjak és esetleg mások fájóan nézzenek akik nem tehetnék meg ugyanazt. De biciklin más, szerintem tök jó.

2014. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
én pár hónapja megfogtammagam és elindultam észak felé pénz nélkül gyalog egy sátorral kb. hajnali 4kor nembírtam tovább szlovákiában voltam de ha akarod privizhetsz és mesélek...mindenesetre 0-ftal belevágni elég nagy hülyeség volt:D
2014. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hú, hát nekem biciklivel "halál" lenne. :D Sajnos kicsit sem vagyok ahhoz kondiban, hogy ilyenre vetemedjek, bár kétség kívül rendkívül csábítóan hangzik. Egyébként én úgy képzelem az egészet, hogy legalább másodmagammal vágok neki, összeszedünk egy kis pénzt vonatra, meg hogy legyen mit ennem 1-2 napig, és elindulunk. Engem főként Olaszország, Spanyolország és Franciaország vonz, úgyhogy ha egyszer rávenném magam, mindenképp arra indulnék. Csak valahogy nem tudom elképzelni az egészet, amolyan álomszerűen él csak bennem. Van még pár vizsgám, aztán itt a nyár, de egy kicsit sem várom, pedig imádom. Valahogy eddig sosem volt olyan tökéletes, mint amilyennek a tini magazinok anno bemutatták. Nézem a jobbnál jobb utazós filmeket is, és csak vágyakozom. A szakdolgozatommal kellene törődnöm kb egész nyáron, de úgy érzem, ha itthon fogok ülni és talááán tanulgatok valamit (mindig mindent uccsó pillanatra hagyok), akkor teljesen megfogok bolondulni. Az a legfőbb bajom, hogy aki most vagyok, az nem én vagyok. Régen tele voltam élettel, boldogsággal, sosem aggódtam amiatt, hogy mi lesz másnap vagy egy év múlva. Most viszont, néhány éve annyira rossz fordulatot vett körülöttem minden, és eddig bizakodtam és próbáltam kitartani, de már azt érzem, hogy összeroppanok és nem bírok tovább így élni. Be vagyok zárkózva, nem járok sehova, minden napomat úgy élem meg, hogy elmegyek dolgozni, alig várom, hogy itthon lehessek, bebújok az ágyba és várom az estét, hogy végre aludhassak. Ennyiből áll jelenleg az életem és napról napra gyengébbnek érzem magam, sokat sírok, nem vágyok társaságra, és anyukámmal is állandóan veszekszek. Egyszóval kezdek belefáradni, és ami mér rosszabb, beletörődni, hogy ez jutott nekem és hiába várom a csodát, nem jön. Bármit próbáltam eddig tenni, vagy nem működött, vagy csak egy darabig. Át akarom törni a saját magam által épített falat és egy teljesen új életet akarok élni. Tudom, hogy azért ez nem így megy, éppen ezért talán az is elég lenne, ha csak pár hónapig kiszabadulnék a barlangomból és idegen emberek között fedezhetném fel, hogy ki is vagyok valójában. Lehet, hogy kicsit kusza amit írok, de ez van az egész fejemben, össze-visszaság és nem találom a kiutat.
2014. máj. 31. 23:22
 4/14 anonim ***** válasza:

A pénz nélküli utazgatást csak nagyon tapasztalt utazóknak ajánlom.

Viszont minimális pénzből (útiköltségek)

2014. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A pénz nélküli utazgatást csak nagyon tapasztalt utazóknak ajánlom.

Viszont minimális pénzből (útiköltségek) couchsurfing, helpx segítségével nagyon jól lehet utazgatni.

Egyébként szerintem az ilyen utazásokra legjobb egyedül menni.

2014. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

én is pont így vagyok ezzel, különbség, hogy munkám sincs és suliba se járok. Én ha egyszer kijutok valahova dolgozni, haza már nem jövök, semmi nem köt ide. Kiskorom óta azért éltem, hogy ne legyek ez a 150e Ft-os magyar. és amikor jött a lehetőség, padlót fogtam.

rengeteget segítettem az embereknek és semmit nem kaptam vissza, azt mondják nem csontig nyaltam be...

szóval ha van kedved benne vagyok, januártól 23/F

2014. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
minimális pénzzel szeretnék én is elindulni, annyival, hogy ha megtetszik valami kis souvenir vagy nagyon csábít egy étterem, akkor ne kelljen csak a nyálamat csorgatnom, esetleg ha bármi baj van, haza tudjak jönni. egy olyan volumenü nyaraláson, amilyet én tervezek, simán eltudnék szórni akár ezer eurót is, de ennyit összeszedni sem tudnék, így hát beérem tényleg valami minimális összeggel. aztán ha esetleg adódik rá lehetőség és megismerek kedves embereket utazás közben, olyanokat, akik tudnak nekem néhány napra munkát adni valami csekély összegért, akkor máris megvan pár napra a kajapénz. így szeretnék "elevickélni" városról városra. elég lehetetlennek hangzik, de én abban nem hiszek. :)
2014. jún. 1. 18:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan embert, aki elindult egy hátizsákkal, és 4-5 nap múlva Skóciában volt. Valahányszor felhívtam, kérdeztem hol vagy? Válasz: Most Párizsban vagyok egy kocsmában. És mit csinálsz te ott? hmm semmit. elindult egy minimális összeggel, egy hátizsákkal, meg telefonnal és kész! Kéregetett pénzt, utazásra, idegeneknél megszállt...
2014. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóképp képzelem el a túrát, csak azért az is bennem van, hogy mi van, ha ez csak az én illúzióm, hogy ilyen egyszerűen véghez lehet vinni? De amit most leírtál, azt mutatja, hogy nem lehetetlen, ez ad egy kis löketet, köszönöm. :)
2014. jún. 3. 21:14
 10/14 anonim válasza:
Én erre készülök Juniusban indulok Olaszba stb irtam privit.
2014. jún. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!