Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Tavaly ösztöndíjjal mentem Németországba egy családhoz 3 hétre. Mivel nagyon megkedveltük egymást és azóta is tartjuk a kapcsolatot, már akkor eldöntöttem, hogy idén újra meg fogom őket látogatni, ezért egész évben gyűjtöttem rá a pénzt.. Csakhogy nem olyan könnyű megszervezni ezt az egészet... Két lehetőség van.

1.: Az utazás június 23-án kezdődik, és július 9-én jövök haza. Repülővel megyek, ami Bécsből indul. A repülőút Frankfurt am Mainba oda-vissza 30800 forint. Csakhogy mi Siófok közelében lakunk, és így nagyon sok az útiköltség Bécsig. Ezért megegyeztem a szüleimmel, hogy a felét kifizetem.

Az egész odaút-visszaút körülbelül 48 000 forintba kerülne nekem.

Előny:

-Az utazás előtti héten el tudok menni egy táborba, amit nagyon szeretek

-Gyorsan ott vagyok

-Olcsóbb a repülőjegy mint Budapestről

Hátrány:

-Bécs nagyon messze van innen

-Állnom kell az útiköltség felét, ami plusz 17000.

2.: Közvetlen vonatjárattal megyek, railjettel Budapestről Frankfurtba. Az út június 21. és július 6. vagy július 13. között zajlik.

Előny:

-El tudok menni a táborba így is.

-Olcsóbb, mert Pestről indulok, ami nincs annyira messze, így nem kéne kifizetnem az útiköltséget.

-Fölvihetném magammal a bőröndöm, és rajtatarthatnám a szemem

Hátrány:

-Az út nem 1,5, hanem 12 órás lenne... Ha úgy vesszük, hogy június 21. és július 6. között megyek, az 15 nap, de az utazás maga olyan hosszú, hogy azt vehetjük mínusz 2 napnak...Az még két hét sincs, ilyen távolságoknál nem érdemes rövid időben gondolkozni. Ha pedig július 13-ig maradnék, az meg már majdnem 20 ott töltött nap lenne, az meg nem sok már? Tavaly is három hét volt, de akkor nem nekik kellett kifizetniük az ellátásomat, hanem az ösztöndíj szervező akárminek.

-Már vagy háromszor változtattam meg az utazás időpontját, a család, akihez megyek azt se tudja már, szórakozom-e vagy sem, most akkor még egyszer mondjam azt, hogy nem akkor megyek, sőt, nem is repülővel?

-A családban most halt meg a nagypapa, zargassam őket még a módosításaimmal is?

-Sajna ilyen közvetlen railjet járatok csak hétvége körül mennek, az, amelyikkel június 21-én utaznék, éjjel egykor érne oda... Addigra szegényeknek oda kéne jönniük elém, hogy aztán még másfél órát autózzunk, hogy elérjük a célállomást, Bad Kreuznachot. A visszafelé járat pedig hajnali 5-kor indul, ami azt jelenti, hogy reggel 3-kor minimum talpon kéne lennünk. Igaz, mindkét időpont hétvégére esik, de akkor is...

-Július 6-ig maradni szerintem semmi értelme, de ha 13-ig leszek ott, mert akkor megy a következő railjet, akkor hogyan dolgozzak egy hónapot a szünetben, ahogy terveztem? Hiszen akkor már a fele július is elment, augusztus közepéig kellene dolgoznom, ha találnék akkor még egyáltalán valami munkát, holott én augusztus nagy részében pihenést terveztem.


Most mit csináljak? Maradjak az eredeti tervnél, vagyis menjek repülővel abban az időpontban, amit a család is ismer, de így többet kelljen fizetnem, vagy menjek vonattal, ami több ideig tart, és bolygassam meg megint az időpontot, de ne fizessek annyit? A repülő gyors, kényelmes, és kíváncsi vagyok rá, milyen. Így már felé hajlanék. De aztán eszembe jut a vonat, ami meg megoldhatóbb lenne olcsóbban is, és akkor elbizonytalanodom.

Meg persze ott van a költőpénz is, mert valamennyit azért vinni kéne, ha nem is megyünk nagyon kirándulni.

Ha találok munkát nyáron, vissza tudom keresni a kiadott összeget. De mi van, ha nem? Akkor rosszul fog esni arra gondolni, hogy mehettem volna olcsóbban is, vonattal. Akkor ráadásul hosszabb időre is.



2014. ápr. 20. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
maradj az eredeti tervnél
2014. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

repulovel menj. nem varhatod el toluk, hogy az ejszaka kozepen ertedjojjenek meg visszavigyenek.


Nem mellesleg a repules adta kenyelmet megeri az a plusz 17e ft.

2014. ápr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vookie ***** válasza:

Talán van számodra egy harmadik tervem: repülj Budapestről Franfurt am Hahn- ra Wizzairrel (Wizzair.com). A jegy ára ma oda-vissza kb 35000 Ft. Onnan pedig 60 km Bad Kreuznach. Du. Fél egykor vagy ott, és egykor repülsz vissza.

Sok sikert!

2014. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Németország gyönyörü éjjel fentröl! Viszont vonattal az alpokon keresztül sem kutya egy látvány.
2014. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Pontosan melyik napra gondoltál, amikor azt írtad, hogy 35000 forintba kerül? Megnéztem én is, tényleg, kb annyi, ha rákeresünk a wizzair.hu oldalán, de azt hiszem, ahhoz még hozzájön 18000 forint poggyászdíj :/ Kiakasztó...

Pont ezért döntöttem végül Bécs mellett, amit egy tapasztaltabb utazó ajánlott, mert a bécsi Flyniki repülőkre nem kell külön poggyászdíjat fizetni.

(Igazából bonyolult már ez az egész. Úgy volt, hogy június 10-én megyek és június 24-én jövök a wizzair járatával, mert egyenként megnézegettem a járatokat, és mint kiderült, ez a lehetőség lett volna a legolcsóbb, amellett, hogy mindenképpen két hétre szerettem volna menni. De ez az egész mindenfélével együtt több, mint 60 000-re jött volna ki. Ekkor ajánlotta valaki a bécsi járatokat, amik poggyászdíjjal, mindennel együtt 30 000-ből is kijönnek. Ha rá is kell fizetnem az odautazás felét, akkor is csak 47 000 lesz, ami kevesebb. Ráadásul a bécsi járat esetén meg lehet oldani, hogy egy kicsit később menjek, mert így el tudok menni a nyári szünet első hetében még a kedvenc táboromba is, ami 12 000, szóval, ha belegondolunk, a bécsi variáció ára is 60 000 körül lesz, de ebben már benne van a tábor ára, ami a wizzairnél nem lett volna.)

2014. ápr. 21. 22:27
 6/7 A kérdező kommentje:
És hát igen, már félnék megkérdezni, hogy módosíthatok-e még, főleg úgy, hogy éjszaka érnék oda :/
2014. ápr. 21. 22:28
 7/7 anonim válasza:

Nem tudom, hogy hogy vagy vele, de szerintem a vonat nem annyira vészes. Lehet, hogy Münchenben át kéne szállnod, de az annyi, hogy egyik vonatról le, másikra fel.

Münchenbe és onnan pedig kb. két óránként jár vonat, mindegyik Railjet.

Utazok ilyenen, átlagosan heti egyszer, így tudom, hogy megérné. Kényelmes, gyors, megbízható. Igen, az út hosszú, de ezért vannak a hálófülkék és az alvós kocsik.

Egyébiránt pedig ha kiszámolod, oké, hogy Bécsből hamarabb eljutsz oda, de Bécsig az út, ha oda is vonattal mennél, márpedig az az egyszerű.

Siófokról minimum egy óra vonattal Pest, onnan Bécs vonattal három óra, ha nem három és fél, és most az említett Railjet járatokat mondom.

Bécsben a reptérre ki kéne még menned, ott már min. 1 órával előbb kint kell lenned, mielőtt indul a géped, ha nem 2, míg becuccolsz, felmész és indultok. Így a másfél órás útból máris van 7 és fél.

Más szempont:

Ha repülővel mész, akkor át kell szállnod Pesten és Bécsben, majd leszállsz Frankfurtban.

Ha vonattal mész, egyszer szállsz át, Pesten, így a vonaton még aludni is tudsz Frankfurtig, vagy Münchenig, ez kb. tök mindegy, mert mindegyik szép hosszú.


Ha vonattal mész, mivel két óránként vannak járatok napközben, ha elmész egy estibb járattal, akkor nekik sem kell hajnalban kelni.

21:10-kor megy az utolsó vonat Münchenbe, ez egy Euronight vonat. Onnan tuti van csatlakozás Frankfurtba, és mivel 6:10-kor van Münchenben, kb. onnan még másfél két óra FaM. Az már reggel nyolc óra, tehát nem hajnal.

2014. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!