Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliába költözés esetén TB...

Angliába költözés esetén TB meg NAV -nál kell jelezni hogy lelépünk?

Figyelt kérdés
Persze elviekben tudom hogy kellene jelezni, de a legtöbben valamiért mégsem teszik. Pl Angliában az NI regisztrációnál rögtön elkérik a TB meg adószámot, ha előtte azokat lemondom itthon akkor odakint mit mutatok fel?

2014. aug. 28. 18:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
A magyar TB-t le kell mondani, miután egy másik országban kezdesz el dolgozni, járulékot fizetni! Nincs választásod, ha nem jelented, egyszer majd kapsz egy szép nagy számlát a be nem fizetett TB-ről. Munkába állsz kinn, lemondod, és probléma letudva.
2014. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Miért kérnék el Angliában az TB- és adószámot? Ha ott akarsz munkát vállalni, ott kapsz majd újat, h ezelőtt dolgoztál-e vagy fizettél-e járulékot és hol, senkit nem érdekel.

Am illik jelezni, ha nem teszed, egy idő után feltűnik nekik és küldenek egy fenyegető hangvételű levelet, h mit képzelsz, h nem fizetsz?! (saját tapasztalat) és akkor be kell menned úgyis tisztáznod magad, szóval jobb, ha letudod, mielőtt kimész.

2014. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
15%
Ki kell jelentkezni, személyit leadni, a hivatal elintézi a többit!
2014. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Itt találsz egy csomó infót:

[link]

2014. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Személyit NEM KELL LEADNI! Ez a hülyeség terjed, de NEM IGAZ!
2014. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%

#5-nek: Én elolvastam a #4. által betett linken szereplő információkat, ott olvastam:

"A Nagykövetség közleménye 2013. márciusában:


"Tisztelt Ügyfeleink!


A külföldön élő magyar állampolgárok bejelentési kötelezettsége nem új szabály, ez a jogszabály 19 éve hatályos. A változás március 1-jétől az, hogy annak, aki tartósan külföldre távozik, a végleges külföldi letelepedését kell bejelentenie. Ezt a konzulátuson is meg lehet tenni, vagy Magyarországon a járási okmányirodában. A bejelentéssel egyidejűleg le kell adni a személyi igazolványt és a lakcímkártyát. A továbbiakban útlevéllel tudja magát a magyar állampolgár igazolni, valamint kap egy olyan lakcímkártyát, amelyen az szerepel, hogy "külföldön élő magyar állampolgár", konkrét cím ugyanakkor nem."

Lehet, hogy neked is el kellett volna olvasni?

2014. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végülis rászántam az időt és rendesen utána néztem. A TB -ből való kijelentkezésre onnantól 15 nap áll rendelkezésre, hogy az adott külföldi országban megkaptam a kinti TB számot (NI). Ezt online az OEP oldaláról letöltött nyomtatvánnyal is meg lehet tenni. Így is fogok eljárni.

Személyit biztos hogy nem adom le itthon. Ezt 1-2 helyen valóban leírják, noha olyat nem ismerek aki így tett, szerintem ez hülyeség, rendelet ide vagy oda.

2014. aug. 28. 22:54
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

6: EGY ÉVE TERJED EZ A BAROMSÁG!!!!



NEM kell leadni a személyit, csak ha tartósan külföldre távozol.

Aki ideiglenesen (bármennyi ideig, akár évek is lehetnek) megy ki, annak tavaly a változtatás csak könnyebbséget jelent, mert korábban az okmányirodában is be kellett jelenteni. EZ SZŰNT MEG!!!!!

Csak egy hülye nem tudott a lengyel nagykövetségen szöveget értelmezni, feltették a honlapjukra a hülye szövegüket ami a kinti magyarok között lavinát indított el, mindenki szitkozódott, holott csak egy bejelentési kötelezettséggel kevesebb lett. Az ideglenes külföldre távozás lehetősége most is adott.



A TB/NAV történet más, ott tényleg be kell jelenteni, addig maga után kell fizetni, amint kint munkába áll, otthon a meghatalmazott is megteheti a bejelentést, ez után kap egy határozatot, hogy nem kell fizetnie otthon és csókolom.

2014. aug. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Március elsejétől nem kötelező hivatalosan bejelenteni, ha valaki ideiglenesen, de három hónapnál hosszabb ideig külföldön tartózkodik. A bejelentési kötelezettséget azzal az indokkal törölték el, hogy a többség amúgy sem teljesítette. A törvényváltozást a lengyelországi magyar konzulátus honlapja rosszul magyarázta el, emiatt elterjedt a külföldön élő magyarok között, hogy le kéne adniuk a személyi igazolványukat. Ez tévedés, a személyit, ahogy eddig is, csak azoknak kell leadniuk, akik véglegesen telepednek le külföldön.


Nem igaz az a külföldi magyarok körében terjedő és sokakat felháborító hír, hogy a kormány be akarná vonni a személyi igazolványukat. Az álhír alapját egy, a varsói magyar konzulátus honlapján megjelent, azóta már leszedett, hibás tájékoztató adta, amely félremagyarázott egy friss törvényváltozást.


"Hogyan tehet egy kormány ilyet az állampolgáraival? Ez megint egy listázás lenne?" – írta egyik olvasónk a tájékoztató láttán. A téves információk gyorsan bejárták a netet, a külföldi magyarok Facebook-oldalain egymást érték a dühös és értetlen hozzászólások: "Most akkor hogy van ez? Nem lesz személyim? Itt akkor folyamodjak letelepedésért?"; "És aki erről nem tud, azzal mi lesz? Bírság?". Azóta már az álhír cáfolata is megjelent ezeken a fórumokon, de a bizonytalanság maradt, mert még mindig ellenmondásos információkkal lehet találkozni.

2014. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
A személyit akkor kell leadni, ha az állandó lakcímed külföldön lesz. Attól még Mo-on lehet tartózkodási helyed, de a személyit csak akkor kaphatod vissza, ha az állandó lakhelyed újra magyar lesz. Újabban már akkor elveszik a személyit, ha mész bejelenteni, hogy ezentúl külföldön lesz a címed. Én nem jelentettem be és évekig "illegálisan" volt nálam a személyim, amivel még utaztam is, de mikor tavaly lejárt, már nem cserélték ki, hanem jól lecsesztek, hogy eddig nem adtam le. De túl van misztifikálva ez az egész személyi-ügy, mert az útlevelet ugyanúgy elfogadják bankban, telefon vásárlásnál, bárhol... Igaz, nem fér el a pénztárcában, de inkább cipelem pluszban, mint hogy ebben az országban dolgozzak a nagy semmiért.
2014. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!