Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ryanair buta szabály? Többi lent.

Ryanair buta szabály? Többi lent.

Figyelt kérdés
Azon aggódok most mert még nem repültem fapadoson és találtam valamit ami kicsit megijesztett h van ez a szabály a ryanairnél h csak 90 db kézipoggyász lehet a fedélzeten én csak kézipoggyászt viszek jóval 10 kg alatt nah szal ez most mennyire veszik komolyan ezt 90/kézipoggyász dolgot mert nem akarom h a kézipoggyászomat levigyék a repülő gyomrába mert kilopkodják az emberek az értékeket. De nem értem h mi a ... van ilyen hülye szabály simán elfér a kézipoggyászom az ülés alatt mint minden repülőn nem olyan nagy a poggyászom egy hátitáska azt csak nem viszik le....vélemény???

2014. szept. 4. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, mindenkinél mindig van kézipoggyász, sőt, most már az új szabály szerint két darab is lehet nálad: egy rendes kézipoggyász, ami max. 10 kiló lehet, és egy "személyes tárgy", ami lehet pl. egy női táska, vagy egy szatyor, vagy ilyesmi, kicsi dolog.


Amúgy a személyzetnek bármikor joga van elvenni a cuccodat, és lerakni a feladandó bőröndök közé, ezt el is mondják mindig, hogy ezt a jogot fenntartják maguknak. (Ilyenkor ezért nem kell fizetni, ha nem amiatt veszik el, hogy túl nagy/túl nehéz, hanem helyhiány miatt, vagy más okból), viszont én ilyet még sosem tapasztaltam, pedig repültem velük már jó sokszor.


Egyébként még soha az életben nem loptak el semmit a bőröndömből sem, pedig nem tekerem be fóliába (azt amúgy a biztonságiak amúgy is sokszor kinyitják), és nem is teszek rá lakatot.

2014. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat :). Remélem nálunk se lesz semmi baj de lesz nálam még egy kis retikül ahol a pénzem lesz meg ami fontos. Csak azért paráztam be mert találtam egy ilyen cikket: [link]
2014. szept. 4. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát tudod, hogy probléma sajnos mindig előfordulhat, függetlenül attól, hogy milyen légitársasággal utazol, vagy vonattal, vagy bármi.

De ez nem jelenti azt, hogy most neki kell állni félni. Ilyen esetek mindig történtek és sajnos mindig lehetnek is, ez eddig is így volt. Most attól, hogy találtál egy ilyen cikket, semmi sem változott. :)


De egyébként alap, hogy készpénzt, igazolványt, bankkártyát MINDIG magunknál tartunk, és nem a kézipoggyászban (elvehetik, meg az benn az utastérben sem feltétlenül marad teljesen a közeledben!!), hanem pl. övtáskában, vagy a most már engedélyezett kistáskában tartunk.

2014. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még egy tanács (tényleg sokat utaztam mostanában velük :)):

Ha el is vesznek valamit, az tuti a "nagy", gurulós bőrönd lesz, azoké, akik abban viszik az összes cuccukat, "elférünk a 10 kilósban is, és akkor nem kell feladott poggyászt fizetni"-alapon. Ami persze nem szabálysértő, de azért valahol mégis a szabály kijátszása, mások kárára, mivel a fenti poggyásztér nem erre lenne való.


A lényeg, hogy biztosan nem a ténylegesen kézi táskádat fogják akkor elvenni! (Kis hátizsák, retikül, szatyor...), hanem, ha nem férnek el fenn, akkor a szabálynak megfelelő, de mégis nagynak mondható gurulós bőröndöket.

2014. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat megkönnyebbültem :) és a páromnál is csak hátitáska lesz meg nekem is és külön nálam egy kis retikül szóval ez alapján amit írtál biztos nem a miénket fogják elvinni :)
2014. szept. 4. 13:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Kis kézitáskákat sosem adatnak fel, ezek még az előtted lévő ülés alatt is elférnek, így a fenti csomagtartóban sem foglalnak helyet.
2014. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ami befér ülés alá azt nem veszik el. Ez a 90-es szabály csak arról szól, hogy egyszerűen a repülőn nincs elég hely. Ha megfeszülnek se tudnak 189 maximálisan megengedett méretű poggyászt a fedélzeten tárolni biztonságosan.


De amúgy easyJetnél is meg mindenhol így van. Wizzairnél fizetős a nagy kézi, de ha egyszer véletlenül 180 embernek támad kedve fizetni érte akkor ők is kénytelen lennének levinni a raktérbe.

2014. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor fordulhat elő, ha az utolsók között szállsz fel, mert akkor megvan rá az esély, hogy az utastérben lévő tárolók tele vannak. Ezért érdemes elsőbbségivel beszállni, vagy legalább is a sor első felébe kerülni. Ennek érdekében haladj végig az ellenőrzőponton 2 órával a kiírt indulás előtt, majd pedig figyelt a váróban elhelyezett kijelzőt. Amint kiírják, hogy melyik kapunál lesz a beszállás, máris startolj. Így az elsőbbségi beszállás megvásárlása nélkül is viszonylag hamar felkerülsz a gépre, és a poggyászod biztonságos helyen tudhatod.
2015. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!