Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha EU-n kívülre utazunk, a...

Ha EU-n kívülre utazunk, a vámellenőrzésen mi számít "ellenőrzendő" cikknek?

Figyelt kérdés
USA-ba utazom majd, de kérdés, hogy pl. ha viszek kamerát, és mondjuk ajándékokat pl. egy üveg bort, de benne vannak a ruhák stb. akkor mit ellenőriznek, mitől függ mi számít ilyen cikknek? Hogy van ez?
2015. márc. 8. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a cikkeket ellenőrzik, hanem a poggyászodat összességében. Az értékesebb műszaki cikkek kivitelét be lehet jelenteni.
2015. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem nagyon értem, hogy van ez a vámellenőrzés :)
2015. márc. 10. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de szerintem egy átlagos utazót egyáltalán nem érint. Ha nem szállítasz kereskedelmi mennyiséget, és nem kiemelkedő értékű dolgokról van szó, nyilván nem csinálnak semmit.


Bort pl vihetsz, de széttörik út közben én nem vinnék.. A ruhával és a kamerával nincsen semmi.


Meg még annyi, hogy bár az USAban nem jártam, de EU-n kívül azért már párszor igen, és soha semmilyen vámos kérdéssel vagy gonddal nem találkoztam. Ugyanúgy mész, mint EUn belül.


Bőröndnyi euró, Picasso festmények, gyémántok, ilyenekkel nem próbálkoznék, de szerintem a 200 dolláros kis kamerád nem fog senkit érdekelni.

2015. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!