Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hosszu busz utra tippek?

Hosszu busz utra tippek?

Figyelt kérdés
egy het mulva indulok egy kissebb korutra, BUSSZAL. eddig meg soha nem utaztam kulfoldre busszal, es most egeszen Amsterdam-ig megyek. majd onnan Skocia, Irorszag es Anglia es onnan jovok majd haza. azt szeretnem kerdezni hogy nektek milyen tapasztalaitok vannak a busz uttal kapcsolatban? van esetleg valami tippetek ami szerintetek elengedhetetlen? elore is koszonom a valaszokat!:)
2015. máj. 2. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ismered a melletted ülőt, akkor beszéljetek össze, hogy amikor alszotok, akkor egyikőtök az ülés alatt a földön (pokrócot terítsetek le), a másik meg a két ülésen összehúzva aludjon. Mi mindig így alszunk, amikor 20-24 órás buszon úton veszünk részt. Sose vagyunk utána olyanok, mint a mosott sz@r, mert így akár 4-6 órát is tudunk aludni.

Ha megálltok sétálj sokat, sétáld végig azt a 20 perces pihenőt, ne állj egy helyben, mert muszáj átmozgatni a lábaid, hogy ne alakuljon ki trombózis.

Inni úgy igyál, hogy mielőtt megállnátok, azelőtt kb egy órával kezdj el inni, mert ha van is wc a buszon elég kellemetlen amikor nem bírja ki az ember a megállóig.

Nekem eddig kellemes élményem volt az összes buszos úttal, de nekem szerencsém is volt, mert mindig kifogtak a jó útitársakat. Sajnos hallottam már mástól negatív véleményeket is (bepiáltak, összehányták és fosták a buszt.. ezt szó szerint vedd... aztán a buszsofőr slaggal mosta le.. ami ráfolyt a csomagtérben lévő csomagokra.. folytassam? :D )

Szóval a lényeg a jó útitársak és hogy ha tudsz aludj, megállókban sokat mozogj és élvezd a tájat és az utadat. Jó utat kívánok :)

2015. máj. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!:)
2015. máj. 3. 06:38
 3/5 anonim ***** válasza:
vigyél mindenképpen egy pokrócot és kispárnát magaddal mert az éjszaka nagyon jól tud jönni. én mindig a 2 ülésen fekszek le összegömbölyödve. azt nem tudom, hogy az előző hozzászóló hogy tudja megoldani azt hogy valaki a földön feküdjön és hogy ez a buszsofőrök hogy hagyják...
2015. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én most jöttem vissza egy ilyen buszútról ,odafele még elnézték a sofőrök a folyosón alvást én is azt csináltam,hogy kinyújtoztassam a lábam, bisszafele már nem engedték,de tényleg pléd kis párna meleg pulcsi elengedhetetlen,és lehetőleg pl ne egyél erős illatú ételeket a buszon
2015. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én voltam az első válaszoló: nem tudom hogyhogy, de megengedték :) Mondjuk mi eddig csak olyan úton voltunk, amit utazási iroda szervez és a saját sofőrjeikkel mentünk. Lehet ezért is voltak engedékenyebbek. Mielőtt a határhoz értünk, mindig felkeltettek minket, mert más is a földön, folyosón aludt.
2015. máj. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!