Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A zöldkártya/vízum lottóra...

A zöldkártya/vízum lottóra mikortól lehet jelentkezni, illetve mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy az ideiről lekéstem, de a következő jelentkezés mikor lesz? Illetve még az is érdekelne hogy mikor van a sorsolás és milyen módon tájékoztatnak ha nyerek, van-e itt olyan aki nyert vagy akinek az ismerőse nyert?

2015. máj. 18. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

minden év októberétől november közepe/végéig lehet jelentkezni. Maga a jelentkezés teljesen ingyenes!


A sorsolás a következő év májusban van, nem értesítenek sehogy, a kapott jelentkezési kódoddal tudod ellenőrizni hogy kihúztak-e vagy sem a hivatalos oldalon.

2015. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt még érdemes tudnod, hogy a dolog népszerűsége miatt sok a csaló, lehúzós oldal. A hivatalos változatot onnan ismered fel, hogy a cím .GOV-ra végződik, aminek használata az amerikai kormányzat kizárólagos joga. Tehát ami .com, .net, .org, .akármi, az kamu. És pénzt sosem kérnek a valódi zöldkártya-lottóban való részvételért.
2015. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
és a zöldkártyának van valami lejárati dátuma? vagy ezt megnyerem és akkor életem végéig szabadon utazhatok be/ki az országba?
2015. máj. 18. 13:36
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű, mert meg kell teremtened bizonyos anyagi feltételek, hogy igénybe vehesd ezt, ha megnyered. Tehát az nem működik, hogy egy szál bőrönddel kiköltözöl, és lesz ami lesz. Vannak itt biztos szakértők, ők megmondják.
2015. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lejárati dátuma nincs, viszont el lehet veszíteni. Van egy időpont amíg be kell lépned az országba, illetve valóban ott kell élned, de természetesen szabadon utazhatsz ki-be. Egy évben max 180 napot lehetsz az USA-n kívül, a fölött már kockáztatod, hogy felülvizsgálják a zöldkártyádat.
2015. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkapod a zöldkártyát, azzal legalább 183 napot kell az USA-ban töltened, különben elveszted. 10 év után lejár, de minden gond nélkül hosszabítható, ha addig nem szerezted meg az állampolgárságot.


Viszont felhívom a figyelmedet, hogy esetleges kisorsolásnál még nem kapsz zöldkártyát! Ugyanúgy meg kell felelned a szigorú bevándorlási feltételeknek, mint bárki másnak! Tehát rendelkezned kell megfelelő anyagi fedezettel, ami biztosítja hogy nem leszel terhére az USA-nak. Ez az összeg a mindenkori amerikai szegénységi küszöb 125%-a!(1 fő esetén 2015-ben ez: 14.712,50 USD). Ha nincs anyagi fedezeted, akkor elfogadnak egy amerikai munkaadót is, aki legalább a fenti összeget adja neked fizetésként. Ha ez sincs, akkor kell találnod valakit, aki kezeskedik érted anyagi értelemben! Emellett persze egészségesnek kell lenned, büntetlen előéletűnek. Ha kisorsolnak, onnan már a végleges papírmunkáért fizetni kell.

2015. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6-os nagyon jo valaszt ad, ez pontosan ugy nez ki ahogy leirta.
2015. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a 14 ezer dollár / fő magyar viszonyokra lefordítva lb 4 millió forint. Az elég kemény
2015. máj. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem olyan sok az. Még magyar viszonyok között is félretehető ennyi néhány év alatt.
2015. máj. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
magyarul azt mondjátok hogy ez a zöldkártya tényleg olyan letelepedést biztosít ami kizárja hogy utána mondjuk 1 évet éljek itthon magyarországon? :( mert én akarok kint élni pár évet de azért örökre nem akarom itt hagyni magyarországot illetve nem akarok minden évben estát csinálni és max 3 hónapot évente kint tölteni értitek a problémámat?! és amúgy ha elveszik a zöldkártyám mert mondjuk 2 évig éltem amerikába aztán hazaköltöztem 1 évre akkor ezért elveszik?! és mi van ha azért kell hazautaznom mert mondjuk valamelyik szülőm testvérem rokonom barátom beteg lesz és gondoskodnom kell róla? akkor ha elveszik újra tudom igényelni? és mi van ha újra igénylem és nem nyerek? akkor tényleg marad az hogy beházasodok kint?
2015. máj. 19. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!