Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megszűnik a zöldkártya-lottó?

Megszűnik a zöldkártya-lottó?

Figyelt kérdés
Azt olvastam a zöldkártya-lottóról, hogy a „A tervezett amnesztia miatt a programot akár véglegesen is leállíthatják”. Viszont már korábban is lehetett olvasni ilyeneket, pl 2007-ben is megjelentek már írások a program megszüntetéséről. Ti mit tudtok? Lehet még lottózni a jövőben?

2015. febr. 16. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, de még nem szűnt meg. Ha majd megszűnik, hidd el, be fogják jelenteni. A nyerési esély irtó csekély, más módon előbb sikerrel lehet járni.(közvetlen rokon, házasság pl.)
2015. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát rokonom nincs kint és így hirtelen egy feleséget se tudok leakasztani sehonnan:)

amúgy Magyarországon viszonylag "magas" a nyerési esély. Ha azt nézzük, hogy minden jogosult országból kb. 200 embert sorsolnak ki, akkor sokkal több esélyünk van, mint egy olyan jelentkezőnek, aki egy 50 milliós országból akar menni. Pl olvastam, hogy van olyan ország (nem jut már eszembe, hogy melyik), ahonnan annyian jelentkeznek és amúgy is annyian lakják, hogy statisztikailag 130 évig kell próbálkozni az embernek, hogy 1x biztosan kiválasszák, ennél azért jobb helyzetben vagyunk

2015. febr. 16. 15:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtad már nagyon régóta mondogatják ezt. Amiből kb. annyi igaz, hogy a republikánusok szigorítani akarják a zöldkártya megszerzését. Jó ideig nem fogják még megszűntetni, úgyhogy nyugodtan pályázhatsz kérdező.

Lottón meg nagy esélye van az embernek nyerni. Viszont utána a kisorsoltak többsége bukja a lehetőséget. Ugyanis Ft-ba nézve kell pár milliót a számládon bemutatni, amivel azt bizonyítod, hogy miután kiutazol eltudod tartani magad az első hónapokban. Sokak viszont nem tudnak bemutatni ennyi pénzt.

Házasság útján történő zöldkártya szerzés viszont elég macerás már. Szigorítottak ott is. Bizonyítanod kell, hogy előtte is már komolyabb kapcsolatba voltatok, ami csomó papírmunkával jár, így elhúzódhat bőven.

A rokonos témánál meg nem mindegy, hogy milyen rokon, csak bizonyos rokoni kapcsolatnál igényelhető. Pl.: ha jól tudom unokatestvér már nem igényelheti.

2015. febr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy igazad van és nem szűnik meg a dolog. Tudom, hogy sokan bukják, ha kisorsolnak, az édes kevés. Azt hiszem úgy van, hogy az amerikai éves létminimum 125%-ával kell rendelkezni ahhoz, hogy mehessek. Megnéztem, hogy ez mennyi, szerencsére ezzel nem lenne gond.

Megnéztem ezt a házassági dolgot, tényleg elég lehetetlennek tűnik, miután én is csak ilyen kamu házasságot tudnék kötni, azt meg elég komolyan ki tudják szűrni.

Rokonom meg senki nincs kint…

2015. febr. 17. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont emiatt szigorítottak: a kamu házasságok miatt. Ugyanis régebben elég sokan abból éltek meg, hogy jó pénzért hozzámentek bárkihez, aki ezáltal megkapta a zöldkártyát. Nem kellett semmit se bizonygatni, stb, csak meg volt az esküvő, vártak míg megkapta az illető a zöldkártyát, aztán egyből beadták a válási papírokat.

Most viszont már bizonyítanod kell, hogy előtte is kapcsolatban voltatok + nem egyből kapod meg a zöldkártyát. 2 évig csak úgymond ideiglenest kapsz. Ezt meg bármikor elvehetik tőled a 2 év alatt. Most is vannak azért, akik ebből élnek, de közel se annyian már, mert nagyon felment ezeknek a kamu esküvőknek az ára.

Lottó meg, mint mondtam meg fog maradni még jó ideig. Vagy, ha meg is szűnik, akkor azért, mert könnyítenék a bevándorláson (amire több jel van, mint arra, hogy megszűnik a lottó).

2015. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem zöldkártyalottó a magyarokat érinti a legkevésbé mert a világon innen maximum 100-120 nyertest húznak évente és még sokat is mondtam.Ebből 80%-uk elvérzik a vizuminterjún a szigorúbbnál szigorúbb bevándorlási és munkavállalási szabályok miatt úgyhogy a végén jó ha megkapják évente tizen-huszan.Úgyhogy nem számottevő.Szerintem mi csak jobban járunk vele ha eltörlik.Hátha kitalálnak helyette valami jobbat mert ez a szigorú bevándorlási rendszer ebben a formában őszintén szólva nem az igazi.Úgy húszéve van leszabályozva a rendszer.Régen azért ez nem így működött.
2016. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!