Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Huszonéves fiatal lányok...

Huszonéves fiatal lányok vagyunk, sosem nyaraltunk külföldön. Augusztusban hova mehetnénk a közelben, kis kasszából?

Figyelt kérdés

3-5-en Kb 50-60.000 Ft/fő Augusztus elejétől Kb 4-5 napra.

Tömegközlekedéssel. vonat, busz vagy repülő.

Én a volán-busz ajánlatait találtam a legolcsóbbnak, de fogalmam sincs hova lehetne menni.


Minden tippet, és ötletet elfogadok! :)



2015. jún. 21. 17:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

Ebből csak belföldi út jön ki.

Ilyenre gondoltál?

2015. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
50-60 ezerből 4-5 napos külföldi út,augusztus elején(tehát főszezonba) repülővel?!?!?.....hát ez LOL!!!Lehet fel kéne ébredni!!!!!
2015. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát külföldre elég szűkös, de nem reménytelen. Jó alaposan körül kellene néznetek a neten- Pl. Szlovákiában Párkány nincs messze - tehát a vonat megfizethető - és nagyon szép strandja van.

Esztergomig érdemes menni, onnan városi busz + át a hídon, van néhány szálláshely, viszonylag megfizethető áron. Itt inkább az lenne a probléma, hogy augusztusra már nem biztos, hogy van hely, + a strandbelépő is pkussz pénz, 2500 ft körül van.

Vagy Erdélyben vannak kulcsosházak, de odáig meg a busz, vonat kerül sokba...

2015. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát nem értem a problémát, mert Zágráb oda-vissza 8.900 Ft a buszjegy.. Onnan egész Horvátországba ellehet jutni nagyjából ugyanennyiből ugyanúgy busszal. De pl. találtam egy kisvárost Pula a neve, és 16.800 Ft oda-vissza. Csak mivel még sehol nem voltam, nem tudom mi számít jónak.


Nem kioktatást kértem, hanem tanácsot.


Én is észrevettem, hogy a repülőről már lekéstem. De még így se, mert Milánóba is van fapados 10-ért. Csak oda nem akarunk menni.


A szállás a leghúzósabb dolog, de Booking-on ahogy néztem még vannak apartmanok, amit le lehet foglalni, és kijön fejenként egy 20asból.

Szóval költőpénznek oké csak 20.000 maradna. De nem akarunk étteremben vacsorázni és hasonló. Hanem a helyi kisboltban megvesszük az alapanyagokat, és megcsináljuk magunknak. Egyikünk sem valami nagyétkű ember.

Meg azon is gondolkodtunk, hogy kempingezünk.


Belföld úgy ahogy van, nem érdekel. De azért köszönöm a próbálkozást! :)


Ha más nem megyünk Bécsbe :)

2015. jún. 22. 08:02
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

találtál egy kisvárost.......gondolom nem baj,higy pula az isztria legnagyobb települése reptérrel meg mindennel......


milánóba 10ezer a repjegy fapadoson........lehet hogy maga jegy annyi,de ebben még egy forint reptéri illeték stb stb nincs benne.ne legyenek illúzióid,az a 10ezres repjegy lazán lesz vagy 30ezer mindennel együtt,ha ndm több


mondjuk ez már csak vélemény,de számomra az nem nyaralás,ha azzal kell elcsesznem az időmet,hogy főzőcskézzek magamnak...

2015. jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Fapadosnál nincs külön reptéri illeték, egy Milánó simán kijön 10e alatt, én 6800-ért voltam pár hete oda-vissza.
2015. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
53%

Horvátországi nyaralásra kevés.

Ha kérik be kell tudni mutatni 50 Euro/nap/fő fedezetet, hogy van elég pénzed az ottani tartózkodásra.

2015. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

ez most nem kötekedő komment, csak ragálok, de tényleg semmi él nincs benne:


1. Google a barátom, Pula/Póla alapterülete 51,65 km², Budapest alapterülete 525,2 km²...


2. Tudom, hogy hihetetlen, de a fapados járatok valóban ilyen olcsók, ha képesek vagyunk betartani a feltételeket. Tehát megfelelő méretű, súlyú kézipoggyász, időben érkezés stb.

Ami plusz pénz, az a transzfer a reptérről, és vissza. De mindenhol működik tömegközlekedés, ami olcsóságban megy egy taxihoz képest.Tényleg nem érvágós összegek.


3. Nekem nem okoz gondot az, hogy este/reggel beszélgetés, nevetgélés közben összedobjunk valami finomat potom összegből. Nagyjából maximum 1 óra alatt, de ezt is sokallom. Nem értem a problémát magát.



4. És mégis honnan szülik ki, hogy hány napra megyek ki? Menetrend szerint működő járat, nyáron mindennap :D Mondhatom, hogy csak 1 napos buszos utazás. Nesze ott az 50 euro. Még útlevél sem kell, elég a személyi, mégis mibe pecsételnének bele? :D Szerintem ez az ellenőrzés ritka mulatság. Plusz nem hiszem, hogy leállítanak egy buszt a nyitott határon, és átellenőrzik mindenki pénzügyét. Ráadásul EU tagja, így olyan nagy vizsgálat nem hiszem, max szúrópróba szerűen félreállítanak. 50-60 ember iratait leellenőrizni, esetleg kutyás vizsgálat is elvesz legalább 1 órát. Plusz főszezonról beszélünk, lehetetlen mennyiségű átutazó. A szállásadók pedig az adatlapjukon írják a feltételeiket, áraikat stb.



Úgy érzem saját bőrünkön fogunk tapasztalni.

Ne érezzétek úgy, hogy zsigerből elutasítom a válaszokat. Felfogtam, hogy nehéz ennyi pénzből gazdálkodni. De egyáltalán nem lehetetlen.

A mai világban annyi lehetőség van, olcsón, sőt van, hogy ingyen, amiről nagyon sokan nem tudnak.

Él az emberekben az az elképzelés, ami esetlegesen 10-15 évvel ezelőtt még adott volt, hogy az utazás drága.

De ez nem igaz! Tudni kell jól szervezni, és körültekinteni. Minden a szervezésen áll, vagy bukik.

Nyilván nem állok itt magatehetetlenül, azért tettem fel a kérdést, hátha van egy rutinos utazó, aki nem rest elárulni egy-két bennfentes információt.

Például X országban ebből, és ebből olcsóbban jössz ki. Ne a turista utakon/központban lévő üzletekben vásároljatok, hanem XY üzletlánc jelen van az országban, ami olcsó. Ismerek egy szállást ami olcsó. A tengerparton is lehet aludni.

X ország X városában ilyen, és olyan ingyenes programok vannak.

Nézd ez a társaság olcsóbban utaztat ki, már itt, és itt is velük voltam.

Ezt, meg azt vigyetek magatokkal, mert az X országban milliószor drágább.

Ha még sosem voltatok külföldön nyaralni, akkor szerintem kezdésnek ez,és ez is jó lesz. Gyönyörű a táj, nem drága, nem felkapott, itt tapasztalatokat tudtok szerezni, nagyon jó élmény.

Vagy beszámoló egy olcsó utazásból ki mennyiből jöt ki, első élmények, milyen programokon vett részt, mit próbált volna még ki, mit hagyott volna ki utólag..

2015. jún. 23. 12:39
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
Te jó ég...Pulát Budapesthez hasonlítgatni....ezt nem is minősíteném.........bár ez sok mindent elárult arról,hogy hol laksz,az meg a mentalitásodról.....
2015. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, a kérdezőnek: mondjuk én pont ilyeneket próbáltam írni, mégsem lett hasznosnak minősítve a válaszom.

Jó, persze azt nem tudtam, hogy a nyaralás címszó alatt elsősorban tengerpartra gondoltatok...

2015. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!