Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi idő múlva muszáj...

Mennyi idő múlva muszáj legkésőbb visszaérnem Mo-ra, ha (tegyük fel) ma Minden lehetséges-szükséges papír meg van újítva, és holnap indulok a világkörüli utamra?

Figyelt kérdés

Most vonatkoztassunk el attól, hogy...

- maga az út megtétele is drága lenne,

- extrémsok huzavona minden papírt elintézni (no meg ha van a Föld túloldalán egy A és B ország, akkor ne az legyen már, hogy amint kilépek A-ból, hazajönnöm kéne a B-vízumért, helyette csak úgy átmenni kéne A-ból B-be is, mint ahogy Magyarból a szerbekhez, ők se EU-sok)

- sok országban lehet nagy az államon belüli táv is, tehát ha épp úgy akarom, akkor legyek a magam sofőrje bármelyik országban (vagy azért, mert NYC-ből hiába repülnél LA-be, onnan is el akarsz jutni a szomszéd városba, vagy mert az országon átkocsizva ismered meg a többi útbaeső tájat is), viszont nem mindenhol úgy van az, hogy a magyar jogsim és útlevelem kell csak a zsebembe

...szóval most tegyük fel, hogy minden, ami szükséges hozzá, az már most adott (de vmikor le fognak járni, mint ahogy ha nem megyek sehova, úgy is leját a személyim x éven belül), akkor max mennyi időt lehetek Magyarországon kívül?



2015. júl. 22. 19:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

uu, koszi a linket. Nekem is nagyon tettszett. Irto jo fejek hogy ilyenbe belevagtak.

Es igen, nekem is feltunt a cikk irojanak negativitasa a “mashol biztos jobban szeretik egymast az emberek” stilus. Nem mondom hogy tipikus magyar, mert azzal csak magamat tipikusmagyaroznam...

2015. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

És csak kíváncsiságból, hány misire (forintban) lenne minimum szükségem az eddig* részletezett úthoz?

*ld. Kifejtés + részletező komik

2015. júl. 26. 19:52
 13/25 anonim ***** válasza:
hát ez igényszinttől függően igen sokat változhat... Vándorboy honlapját olvastad? ő szakértő a fapados módon utazásban, szerintem próbálj meg konzultálni vele.
2015. júl. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan vízumot tudsz csináltatni bármelyik követségen tehát ha Bivalybasztán köztársaságba akarsz belépni akkor simán lehet pl. Indiában is vízumot kérni.
2015. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. aug. 4. 17:11
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 évet utazgattam Ázsiában.

1. nem lehetsz olyan országban sem sokat ahol nem kell vízum, pl Thaiföld, nem kell vízum de csak 30 napig lehetsz, viszont ha átruccansz Kambodzsába majd vissza Thaiföldre újból kezdődik a 30 nap (léi úton)

2. Bármennyire is nem tetszik itt sokaknak, egy szegény országban sokkal kedvesebbek az emberek és sokkal boldogabbak mint a depressziós, idegbeteg magyarok és nem beszélve arról hogy sokkal biztonságosabb is (Ázsia)

3. A vízum sem egyszerű, mert valóban bárhol megcsináltathatod de vannak országok amelyek esetében sokkal jobban jársz ha itthon vagy európai országokban csináltatod pl Irán, az isztánok.

4. megnéznélek hogy vezetsz pl Egyiptomban, Iránban stb

5. kontinensenként (Európa és É Amerika kivétel , ott 5 millió) számolhatsz kb 3 millió forinttal és 1 évvel/kontinens, és ez nem a legigénytelenebb utazási formát jelenti

2015. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

A tegnapit* különösen köszi! Na ebben több olyan információ van, ami használható is! :)) #zöldpacsi

(*vagy sokunk szerint inkább mait xD #jóestét)

2015. aug. 20. 00:23
 18/25 A kérdező kommentje:
"4. megnéznélek hogy vezetsz pl Egyiptomban, Iránban stb" ott pl azon egyszerű okból sehogy, hogy amennyiben meglesz a szerencse és pár év múlva elindulok, abból a világkörből kihagyom a Közel-Keletet (politikai okok, mi minden megy ott mostanában)... A tervem É-Amerikával kezdeni, majd onnan délnek, aztán Óceánia, Ausztrálázsia, Távol-Kelet, India+Nepál, majd esetleg ezek és hazaérés között az ...isztán országok (de Irak-Irán-Arab-fsz.-Afrika ejtve lenne... Viszont ha évekkel a hazatérés után megint lenne utazáslehetőség, Európa és Afrika még együtt is könnyebben megtehető, mint még1x az előbbi helyeken át megtett út a világ körül)... Ja és szintén örülök ha nem kell vezetnem a New York típusú városok belsejében, hanem van más lehetőség is a városokban, viszont azért kéne pl. USA-ban is bérelni egy kocsit, hogy legyen mivel átszelni egyik államot a másik után, no meg eljutni a szebbnél szebb nemzeti parkokba...
2015. aug. 26. 15:13
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kérdező milyen politikai okokra gondolsz de Irán a föld egyik legbarátságosabb és legbiztonságosabb országa ( ha beszopod azt a sok hazugságot amit az usa kitalál akkor meg is érdemled), Egyiptom meg a Föld egyik legcsodálatosabb/érdekesebb országa. Én pl az usa-ban soha nem is voltam és nem is leszek, egyszerűen számomra érdektelen és nem biztonságos.
2015. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Irán a föld egyik legbarátságosabb és legbiztonságosabb országa ( ha beszopod azt a sok hazugságot amit az usa kitalál akkor meg is érdemled), Egyiptom meg a Föld egyik legcsodálatosabb/érdekesebb országa." - kedves Válaszoló, igazából csak fiatal vagyok még (kívülről 21, belül még 1-2 évvel fiatalabb) és fele annyit nem tudok a legtöbb dologról, mint egy átlag felnőtt... Csak tudatlak, hogy már csak azért is zöld kezet adtam Neked, mert ebből is újat tudhattam meg. Amilyen okokra gondolok, hogy ott vannak pl azok az afrikai és közel-keleti országok, amelyek neve mostanában a csapból folyik, különösen az Iszlám Állam miatt... Plusz egy dolog, hogy pár éve volt egy ismerősöm Tunéziában, Egyiptomban és Thaiföldön, mind3ra azt mondta, hogy nagyon jó volt ott lenni, de ezekből az első országra mondta azt a média idén nyáron, hogy több európai ország hazahívja állampolgárait onnan, mert csak úgy rájuk törnek az iszlamisták az emberekre, akárkikre...

Elnézést bárkitől, ha mindezeknek a fele se volna igaz, de eddig nem én tehettem róla, hogy a médián kívül sehonnan máshonnan nem tudhattam, hogy kishazánkon kívül, odakint mi történik valójában... Igen, az utazás célja elsősorban éppen a megismerés lenne (megismerkedni csak azzal lehet, amit/akit eddig nem ismertél)...

2015. aug. 27. 08:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!