Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi költőpénzt érdemes...

Mennyi költőpénzt érdemes vinni Párizsba 3 napra,1 főre?

Figyelt kérdés
Meg szeretnénk nézni a múzeumokat, sajtokat szeretnénk kóstolni, talán egy üveg bort, szóval úgy, hogy ne kelljen szűkölnünk. Ja meg persze a metrót is kellene használni. Hány eurót érdemes vinni?

2015. aug. 31. 12:07
 1/3 illmatah válasza:
65%
Nézz utána: Szállás ára, Kaják kb milyen árban vannak, stb... +még 10-12 Euro LEGALÁBB váratlan kiadásokra.
2015. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%

Meggyőződésem, hogy Párizs rengeteg módon élvezhető borral és sajttal is.

A te pénztárcád a fő kérdés. Ha úgy érzed, az élet sehogy másképp nem elviselhető, mint a Pont Neuf tövében elfogyasztott burgundival, akár egy havi magyar közmunkásbért is kiadhatsz érte. A te dolgod.

Ha ennél kevesebbet szánsz egy üveg borra, egy darab sajtra, és arra, hogy valódi élményekkel térj haza, meg fogod találni a módját. Veszel például a sarki boltban rengeteg ínycsiklandó sajtot, és megeszed a lépcsőkön. Valószínűleg nem leszel tőle rosszabb ember.


Innentől nagyon nehéz árakat mondani, mert mindent a te elvárásaid határoznak meg. Arra készülj, elképesztően drága is lehet az élmény, és ahogyan már mondtam, mindezt kihozhatod francia bolti árakon is.


Gondolom bankkártyád van, és nem szeretnél itthon előre pénzt váltani. Az nagyon gáz lenne ugyanis. Elvégre odakinn is fizethetsz bankkártyával bárhol, és ha mégis szeretnél készpénzt látni, vannak automaták.


A lényeg, hogy ha világpolgár szeretnél lenni, légy talpraesett.

Mellesleg Párizs a szememben sokkal többről szól.

2015. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Életemben először megyek, természetesen nekem is többről szól, de a "tipikus dolgokat" is bele szeretném zsúfolni a dologba. A boltos-lépcsőn evős, néhány kávézó-látogatós variációra gondoltam és egy körülbelüli összegre, ha valaki tudna mondani, mert nem tudom kisilabizálni, mennyire drága Párizs az internetes cikkek alapján. Azt, hogy mennyire drágák a boltok, a kávézók, mondjuk napi egy kávézólátogatás, néhány szuvenír a családnak...

Most lett bankkártyám, még itthon sem használtam, de megfontolom.

100 euró kevés lenne mondjuk? Mennyit ajánlanátok erre a pár napra? (Ismétlem, nem fejedelmi életet akarok élni, csak kihasználni Párizs lehetőségeit, ha már ott vagyok, szállásom már van egyébként)


Szóval a kérdésem, immár az előző leírással pontosítva: Mennyi költőpénzt érdemes vinni Párizsba 3 napra,1 főre?



u.i.: szerintem az, hogy elmegyek 3 napra Párizsba, nem azt jelenti, hogy világpolgár akarnék lenni.

2015. szept. 6. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!