Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Igazi szabadság?

Igazi szabadság?

Figyelt kérdés

Elöre is sajnálom a kifejezéseim, lehet, hogy antiszociálisnak nézek ki de valójában egyáltalán nem vagyok az. Ez lesz az elsö és utolsó kérdésem.(A végén megtalálható) A mostani életem színészet ként élem hiszen félek még megmondani az igazat de szépen lassan felnyitom a titkaim és a *végén* majd kimondom a varázsszót. Mindig játszom magam a családomnak, hogy nekem minden mindegy (tovább tanulás, munkahely...) Igaz lehetne is jó életem mert megvan rá a tehetségem de egy dolog amim nincs, ez a helyem itt. Amióta eljöttem magyarországról, unlamassá vált az életem és egyben elkövettem egy olyan dolgot ami az egész életem megváltoztatja majd. Rájöttem, hogy már 4 éve ROBOTOK között vagyok, és nem élek még. Minden ember követi egymást, terelnek, leköteleznek és egyáltalán nem különlegesek mert az ö életük le van rendezve azzal, hogy jó munkahely, pénz, nö, gyerek... Hát ha ez izgalom akkor én erre nem is tudom mitmondjak. Èn csakis ellene vagyok ezeknek, igen még a pénznek is, mert csak is a rosszat hozza ki az emberböl. Ez az élet max egy oltári kicsi kalandot és nagyon leköteleztetett tartogat az enyém mellet. Mi is lehetne az a kicsi kaland nö, gyerek, vidámpark, esetleg egy veszélytelen utazás,nyaralás? Engem nem lehet semmiben lekötelezni, nagyon kevés dolog is érdekel de ott van köztük a megfejtés mind e problémara.

Lehet már ki is találtad, ez a szabadság. De nem egy egyszerü szabadság, hanem ez az igazi nomád élet. Nincs lekötelezettség, szabály, boldogtalanság. Itt csak is színtiszta kaland van. Igen van benne veszély söt nem is kicsi de hisz mi lenne a kaland ha nem erröl szólna. Napokat úton lenni csodálni a tájat, termelni, építeni, kitalálni, élvezni és túlélni. Nem pedig számlák, gyerekek, munkahely, tanulás miatt idegeskedni egész életben. Minden egyes áldott nap reggeltöl estig ezen jár az agyam és teljes mértékben felkészülök MINDEN rosszra.


Mindezekután, hogy elolvastad megkérdezem töled, hogy boldog vagy e, meddig tudnál még így élni és ha 18 év körül vagy akkor eljönnél e velem világot látni?



#boldogtalanság #szenvedés #nomád élet #nem tudom mit kezdjek az életemmel #soha nem jönni vissza #szabad lenni #robot élet #a mai viág #új generációk
2016. jan. 18. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
majd kinövöd
2016. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennék világot látni, csak nem egy ilyen savanyújóskával :D
2016. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. válaszoló, jól mondod. ;)

Egyébként ez a szabadság fogalom elég szubjektív, ha lehet így mondani, én nem attól érzem magam szabadnak ha kiköltözöm az erdőbe és ott éldegélek egy barlangban.

Az más kérdés, hogy baráti társasággal valaki elmegy sátorozni a természetbe pár napra, valóban nagyon jó buli tud lenni, de én így a saját kis szobácskámban is szabad vagyok.

A világjárás pedig teljesen más tészta, oda kalandvágy kell, na meg pénz és jó társaság. A jó társaság alatt pedig pozitív embereket értek, nem olyanokat akikből árad a keserűség és a panaszkodás.

Remélem elfogadható a véleményem a számodra.

2016. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rengeteget utazom, a nem túl távoli jövőben egy évet legalább utazni fogok ("hátizsákos" módszerrel), de nem szeretnék ilyen negatív, energiavámpír útitársat, mint te, sajnálom. Bár nem is vagyok már 18 éves szerencsére.


Viszont azt jobb, ha tudod, hogy ha nem találod a helyed a világban, ezen nem biztos, hogy segít a nomád élet.. Nem csak ez a két véglet van, hogy robot/teljes szabadság.

2016. jan. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérdező látszik,hogy nagyon fiatal lehetsz gyakorlatilag nulla tapasztalattal!Mert ezt az általad szabadságnak hívott akármit nagyon romantikusan látod,a világ többi részét meg nagyon sötéten.......
2016. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek ezekért a hirtelen jött gondolatokért és tudom, hogy nem ez a két világ van de én már nem látok semmi jövöt itt, csak a cigi,lustaság,tiszteletlenség,sex... Esküszöm, hogy körüköttem mindneki ilyen ember. Csak pont ebben a levélben fejtettem ki minden dühöm, mert kinek másnak(senki sem ért meg engem). Sajnálom. De mint már mondtam nem ilyen rosszindulatú ember vagyok sokkal de sokkal optimistább amikor barátok kötött vagyok. Ès a levél meg a valóság teljesen más dolog. Ne ítéljetek meg így amíg nem láttok, hisz ezek csak szavak és düh. Viszont társaság+zél = NAGY KALAND. És én

csak is nomád életet tudom ezesetben szóbahozni.

Megkérdeztem sok embert, hogy hasonítsátok össze a mostani életüket egy nomád élettel, ök csak azt mondák, hogy már nemtudnák elképzelni így az életüket. Nézd, én nem szeretnék itt élni, én inkább elmenni és vissza nem jönni DE szabad lenni és minden lehetöséggel élni fogok. Képzeld el: kitüzöl egy zélt a világ másik felére és pobálj elmenni oda csak egy hátizsákkal, társasággal és túlélni együtt. Nincs jobb az együttmüködésnél. Lehet, hónapokba tellhet, csodálni a tájat lehet szerezni sérülést, de mind ez a kaland. És nem is firtatom tovább, nembaj ha nem akarsz velem jönni de egy biztos én elmegyek.

Ha megondoltad magad akkor privátban megbeszélhetjük a többi apróságot. Határidö AUG.31.

2016. jan. 19. 08:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Te Géza,figyelj már!Neked nem mondták még,hogy le kéne jönni a kábsziról?!?

Olyan hülyeségeket,lényegtelen információkat írkálsz és olyan összefüggéstelenül,hogy az valami hihetetlen!!

Ez az általad nagy kalandnak nevezett akármi,jelentsen ez nálad bármit is (nomád élet,stb) nekem nem tűnik másbak mint egy nagycsoportos ovodás lázálmának!Nagyon rózsaszín ködben látod ezt a saját magadnak kitalált világot!De hát legyen úgy!Ilyen ábrándos emberből is kell vagy kettő a világra!

Mondjuk pusztán kiváncsiságból(nem kevés túlélő és teljesítmény túrával a hátam mögött)egy olyan egyszerű kérdést azért fel tennék neked,hogy egy ilyen alap dolog mint pl az ivóvíz,azt honnan meg hogyan biztosítanád magadnak a nagy nomád élethez/vándorláshoz?!?


"Ha megondoltad magad akkor privátban megbeszélhetjük a többi apróságot. Határidö AUG.31."


Ez az utolsó sorod meg tényleg nem tudom kinek szól,mivel mindenki leírta kerek-perec,hogy egy ilyen savanyúval srhova sem menne,még ha lennének is ilyen ambíciói!

2016. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én nem értem mire jó ez a veszekedés. Miért kell ez. Csak feltettem egy kérdést de erre meg már egyböl támadnak mindenhonnan. El se hinnéd miket tudok tulélésröl, hisz csak 4 éve tanulgatom tapasztalom. Ez már megint egy megítélés de látom hiába írtam le ezeket. Miért nem csak azok írnak akiket ez érdekli és nem csak veszekedés szempontjából vannak itt. Èn nem értem mit is akarsz elérni. Talán mondjak le az álmomról, hogy megkeserítsem az életem úgy mint te? Remek, mondom magamban kipróbálom, hogy milyen interneten keresni egy barátot de látom csak a rosszat hozza ki ez is az emberböl. Sajnos a mai világ erröl szól. Ez nem kommunikáció. Ès igen álmodozó vagyok és akkor mivan? Ha nincs álmom amit megvalósítsak akkor nincs is miért élnem. Miért éljek, mond meg?! De mindegy mostmár egyáltalán nem is vagyok kíváncsi az internetre, semmien dologra amit az ember eddig feltalált mert egyre rosszab lesz a helyzet itt. Èn ebböl KÖSZ DE NE KÈREK. Inkább halok meg egy erdöben csak emberiség között ne kelljen.


(A kèrdésedre a válasz: Esövíz/felforralt édesvizi tó/elpárologtatott tengervíz párája/növényekböl)

2016. jan. 19. 10:42
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit, rajta is hagyom ezt a levelet, hogy az egész világ láthassa, hogy mennyire is külömbözünk mi egymástól,mennyire is más a gondolkozásunk, mennyire is lógok ki a sorból. El is lehet felejteni, hogy valaki velem jön. Volt egy esély valakiknek is, hogy ne itt rohadjon meg, hanem szép, érdekes történettel és helyen. Hisz ez a levél pont azoknak szólt akiknek legalább van egy kis érzékük a fantáziához meg a bátorságra de nem arra, hogy milyen hü**e gyerek hmmm... akkor mennyire is lehet kifigurázni. Teljesen igazam volt abban, hogy ezen az oldalon a legtöbben csak egoisták + le**arják a másikat vagy éppen teljesen másra válaszolnak. Hisz én csak egy igen-t vártam. Nem szitkozódást. NÈZZ A TÜKÖRBE, ugye, hogy semmit sem látsz, mert már beépültél! SOHA VISZONT NEM LÀTÀSRA.
2016. jan. 19. 11:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Cimbora már ne is haragudj,de te annyira egy naiv,meg na....mondjuk ki,buta ember vagy,hogy az elképesztő!Mindez még tetézve ezzel a búvalbaxottsággal,hogy minden szar,az emberek is mind azok stb........

Nem az a baj,ha vannak az emberbek álmai,csak ha meg akarod valósítani őket azért nem árt a realitás talaján mozogni!Te viszont ennek a környékén sem vagy,és ha valaki ezt meg is mondja,akkor az rögtön egy kötekedő szemét!


"El se hinnéd miket tudok tulélésröl, hisz csak 4 éve tanulgatom tapasztalom"

Pedig nem hiszem el,mert idáig azért sokat nem mutattál!Meg ez nem egy József Attila vers,hogy tanulgatni kell!Ezt kő keményen csinálni kell!Attól még nem leszel túlélő,hogy láttál egy Bear Grylls epizódot!

Meg úgy őszintén,áruld már el,hogy mégis hogy meg hol képzeled ezt a nomádoskodást!Fogod magad összepakolsz egy hátizsákba azt megindulsz valamerre,azt ahol tetszik majd ott megállsz,vagy mi?nagyon kíváncsi lennék rá tényleg!

2016. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!