Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Egyedül szervezet nyaralásnál...

Egyedül szervezet nyaralásnál mikre figyeljek?

Figyelt kérdés

Európán belül mennék. Booking.com-on foglalnék szállást és hozzá külön vennék repjegyet. A másik opció, hogy esetleg WizzTours-on keresztül foglalnék hotelt és repjegyet egyben.

EU-s TB-kártyám már van.

Mi másra figyeljek még? Kössek külön is biztosítást még, vagy így már felesleges?

És persze taxival mennék a reptérről a hotelbe, tudom, hogy az még egy komolyabb költség lehet.

Köszi előre is!



2016. ápr. 9. 19:55
 1/7 A kérdező kommentje:
*És tudom, hogy a "szervezett" az két t, de már csak utólag vettem észre, hogy elírtam. :-)
2016. ápr. 9. 19:56
 2/7 anonim ***** válasza:
A biztosítás repülős útnál nem árt, fizet poggyászkésére és elveszésre, ellopásra is. Nekünk már több ilyen esetünk volt. Én a reptérre a reptéri minibusszal megyek, az olcsóbb. Sok szálloda kínál kedvezményes transzfert a reptérről, ha hosszabb ideig maradsz, ennek érdeklődj utána.
2016. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztosítást kössél balesetre is, sosem lehet tudni alapon.

Taxi helyet meg kérj reptéri transzfert. A legtöbb szálloda biztosít, és olcsóbb.

2016. ápr. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztosítást mindenképpen kössél.
2016. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj arra, hogy a repülőjegyek ára folyamatosan változik. Nézd folyamatosan őket, és érezz rá, mikor a legolcsóbbak. Vagy mikor legolcsóbbak szerinted...


A szállást metakeresőn nézd és foglald. Hidd el, jobbakat fogsz találni, mint a booking. (pl hotelscombined.com).


Transzferre próbáld ki a hoppa.com-ot. Nem feltétlenül lesz olcsóbb, de vannak helyek, ahol igen. Vannak városok, ahol nagyon jó a közösségi közlekedés. MEgtervezteted a google-val a bejutást, és lényegében a szállás előtt tesz le a metró/busz/villamos.


Szerintem a biztosítás egy fölösleges dolog. Ha ép mentális állapotú vagy, nem szoktál elesni, nem tervezed külföldön kivetetni a vesédet, és sünbe sem akarsz lépni egy nomád farmon, akkor nincs ok ilyenekre. Az EU kártya, no meg a bankkártyád mellé alapból járó biztosítás tökéletes megoldás. (Utóbbiról se feledkezz meg, a dombornyomottakhoz alapból jár egy biztosítás csomag).


Repjegyhez még: lehetőleg kerüld az extrákat, csak azt vedd meg, ami szükséges. Csomagból a lehető legkisebbe férj be.

2016. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztosítás nem árt. Én decemberben Thaiföldön nyaraltam, és megcsípett valami rovar ami miatt kórházba kellett mennünk mert totál bedagadt, begennyesedett. A biztosítás fedezte a kórházi ellátásomat, és kaptam 1500 Bhat fájdalompénzt is.
2016. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Balesetbiztositast kotnek, poggyaszra viszont nem, ha EU-n belul utazok. Evente minimum 2-3 alkalommal repulok mar jo 10 eve es mes soha nem tunt el poggyaszom.. A taxi dragabb de lenyegesen gyorsabb lehet mint a hotel altal szervezett busz. Ha nincs tul messze a hotel en inkabb taxival mennek.
2016. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!