Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ti merre jártatok már a "nagy...

Ti merre jártatok már a "nagy világban"? Tudnátok ajánlani nekem olyan helyeket/nevezetességeket, amelyek a szívetekhez nőttek?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést főleg azoknak szánom, akik utaznak, vagy valahová nagyon el szeretnének jutni, de egyenlőre - személyes okok miatt - még nem megy. (Értsd: olyan megjegyzéseket, mint a "hátsó kertem" (stb...) nem veszek figyelembe. Köszönöm. :)

2016. aug. 24. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi lassan 4 éve minden évben elmegyünk Thaiföldre. Imádom, és mindig van valami új amit érdemes megnézni. Bárkinek ajánlom, mert csodálatos ország.
2016. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ciprust imádtam! Mindenkinek garantált élményt tud nyújtani! (Talán, ha nagy felfedező vagy és nem lazulós típus, akkor nem nőne a szívedhez).


Párizs szép volt... de mondjuk most nem tudom ajánlani az esetleges terror-támadások miatt.


Ha most nem egy rövid nyaralásra gondolsz és szeretnél belekóstolni a külföldi városi életbe elsők között tudom ajánlani Bécset! 2 évet voltam kint és mindig tudott újat mutatni a város! De, ha csak 1-2 napot töltenél ott, akkor is garantált móka a városban bóklászni....


Chicago... nem tudom miért csak 2 hetet voltam ott , de a város a szívemhez nőtt és tervezem is, hogy többször ellátogatok oda!


Olaszország, hmmmm... most ez sem a legideálisabb város, de ha az ember esélyt ad neki, akkor talán a szívedhez nőhet, de... már eléggé nos unalmasnak tud tűnni az Olaszország téma!


London... hát szerintem nem kell bemutatom, ami megfogott benne az a tipikus munka után mindenki bevergődik egy bárba... iszik egy kis piát és húz haza.... Persze ez is 1 hetes kirándulásnak is egy megfelelő város!


Sajnálom, hogy konkrét nevezetességeket, helyeket nem tudtam mondani, neked kell ezekben megkeresni, hogy a mi a jó... viszont szerintem ezek között vannak drágább nyaralások, kirándulások is, és még egyszer sajnálom, ha te nem ilyenekre gondoltál...

2016. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Thaiföldet én is ajánlom, nagyon jó hely.

Amerikában a nyugati part, főleg San Francisco és környéke a nemzeti parkokkal.

De nekem Dubaj is tetszett, vagy szinte az összes arab ország, de Egyiptom, Tunézia most elég rizikós hely.


Kicsit közelebb európában Barcelona, Szicilia, Isztambul nagyon jó hely.

2016. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon sokat segítettek az infók és már utána is néztem pár dolognak. Ami Thaiföldet, Párizst és Egyiptomot illeti... nos, tervben van. :) Tetszenek az ötletek és párat már fel is írtam a bakancslistámra.

ALISTAR362, neked különösen köszönöm a részletes beszámolókért! Rengeteget segítettél. Chicago igazándiból még eszembe sem jutott, de majd most megfontolom.


Szögezzük le, hogy elég fiatal vagyok és ezek a dolgok egyenlőre még csak a "tervek/célok" státuszban állnak. Viszont vagyok olyan makacs és kalandvágyó, hogy ezeket valóra is váltsam.


Szóval millió köszönet!

2016. aug. 24. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg jó hely van...

Aktuális kedvenc talán a Magas-Tátra.

De nagyon szeretem Olaszországot, Ausztriát, és a német/francia határvidéken a favázas kisvárosokat és lovagvárakat, illetve Anglia/Skócia vidéki részeit.

A nagyvárosokat és tengerpartokat annyira nem kedvelem.

Ahová szeretnék eljutni mindenképp az Isztambul és Jeruzsálem, egyelőre ezeket a terveket elnapoltam bizonytalan időre :/.

Európán kívül igazán nem vágyom, persze vannak helyek amiket szívesen megnéznék, de nem annyiért amennyibe kerül :).

2016. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Örülök, hogy segíthettem és a szóban-forgó Thaiföld valóban egy nagyon érdekes kis hely!
2016. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én rengeteg helyen voltam, legjobban Ázsia és Ausztrália tetszett.

Ausztrália egy nagyon kedves hely, rengeteg a látnivaló, az idő fantasztikus (főleg ha télen mész). Új-Zéland is gyönyörű, mindenki a déli szigetet mondja, de nekem a Bay of Island tetszett igazán.


Ázsiában ajánlom Thaiföldöt, Malajziát. Kína is fantasztikus, de talán kezdésnek Hongkong, Makaó, Taivan biztonságosabb :) Szingapúr igazi mix. ott mindent megtalálsz és csak egy ugrásnyira van Malajzia, Indonézia.

Európa is tele van gyönyörű helyekkel nekem a kedvenc az Alpok (német, osztrák a svájci nagyon drága, pl a Jungenfrau ?? csúcsra felmenni egy vagyon, nekem irrálisak voltak az ottani árak). Tetszik még Tallinn igazi kis gyönygyszem, plusz onnan eljutsz Szentpétervárra, Helsinkibe, Rigába stb. De millió hely van amit látni kell :) Csak lenne rá idő meg pénz..

2016. aug. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugat-Kréta for ever
2016. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom ajanlani Libiabol gumicsonakkal tarsasutazas Lampedusaba! CSODALATOS!
2016. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!