Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen nevezetességeket...

Milyen nevezetességeket ajánlanátok Amsterdamban? Mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel Június végén Hollandiába utazunk egy ismerőshöz és 1-2 napot el szeretnénk tölteni Amsterdamban viszont idegenvezető nélkül szeretném előre leszervezni, hogy hova érdemes elmennünk.


Amsterdam city kártya érvényes az intercityre is vagy csak a helyi közlekedésre?



2016. máj. 25. 13:43
 1/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

Vörös lámpás negyed, Rijks Múzeum, Van Gogh Múzeum, Tengerészeti Múzeum, Heineken Experience, Mme Tussaud's, hajózás a csatornán, Rembrandt Ház, Anna Frank Ház, Virágpiac, stb.


Mi is hamarosan megyünk Hollandiába, szerintem jobb opció a Holland Pass. Azzal a főbb látnivalók ingyenesek, és Amsterdamon kívül más városokba is jó (Hága, Utrecht), illetve egyéb látnivalókhoz (Het Loo palota, Efteling vidámpark). A Holland Passhoz kiegészítőként lehet venni 19 euróért egy napi vonatjegyet. Ha meg esetleg kaptok kocsit, érdemes a P+R parkoláson elgondolkozni, mert pl. Amsterdamban 10h érkezés után városközpontba tömegközlekedéssel ketten 6 eurót fizettek egész napra.


Mi 1 napot leszünk Amsterdamban, mi a Heinekent nézzük meg, Hop on busz, hajókázás, séta, Westerkerk, Begijnhof, Virágpiac, IAmsterdam felirat, Museumphoto - mondjuk mi kicsi gyerekekkel megyünk, így a múzeumok nem opciók még. A Gassan Gyémántgyáron még gondolkozom. Itt ingyenes túrán a gyémánt csiszolásáról van szó.


Mi a 65 eurós Passt vesszük meg, mert azzal Amsterdamban ingyenes lesz a hajó, a busz, Museumphoto és a Heineken, míg Hágában a Madurodam. Parkolás P+R lesz.

2016. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos infókat.


Amsterdam city kártyára gondoltam, 55€ és minden múzeum és tömegközlekedés ingyenes + egy hajóút.

Ezen felül a legtöbb étterem, kávézó, ajándékbolt 25% kedvezmény.


Eddig jutottam csak azt nem tudtam, hová érdemes elnézni? I amsterdam felirat hol található?

2016. máj. 26. 08:56
 3/3 aHermann ***** válasza:

Szia!


Igen értettem, hogy a városkártyára gondoltál. Van amiben egész jó opció, de a Tengerészeti és a Van Gogh Múzeumon kívül a többi múzeum nem feltétlenül olyan, amit első alkalommal látni kell.


A Rijksmuseum a hollandok 'Nemzeti Múzeuma' sok híres holland festő képével (Éjjeli őrjárat). Erre pl. csak kedvezményt ad. (Holland Passnál akár ingyen bemehetsz.)

Hajókázni mindenképp érdemes, de a tömegközlekedési jegy már meggondolandó, mert minden közel van, főleg ha vonattal mentek.


Esetleg adhatnál támpontot, mi érdekel. Van Goghnak itt van a legtöbb munkája kiállítva, az Anna Frank Ház extra fizetős. A kártyában szereplő templomok is érdekesek, kiállítások vannak bennük. A Királyi Palota júniusban nem látogatható. A Gassan Gyémántgyárba bemehetsz ingyen.


Mi nem vagyunk sörösök, de ahol eddig jártunk, és híres volt a sörről, mindig elmentünk megnézni, mert érdekes, és a végén van kóstoló. A Heineken Experience-t meg állítólag nagyon interaktív. (Hogy leszel sör). Legutóbb Prágában voltunk és gyerekeket nagyon lekötötte a hologram, meg az interaktív bemutató a Staropramennél.


Vonatra nem jó a városkártya, az Iamsterdam felirat a Rijksmuseum mögött van a parkban.


A Holland Passt azért ajánlottam, mert a fontosabb látnivalók és hajókázás is megúszható ingyen, illetve több helyre jó.


Nem tudom hol lesz a szállásotok, de pl. a Holland Passnál van olyan opció online vásárlásnál (felvétel helye meg a reptér lesz), hogy vehetsz hozzá egy napi jegyet a vonatokra 19 euró/fő)

A 2+2+1 Holland Pass 65 euróba kerül. Ez tartalmaz 2 arany, 2 ezüst és 1 közlekedési jegyet. Ezzel pl. csinálhatod azt, hogy Amsterdamban megnézed ingyen a Rijksmuseumot, és a Van Gogh-ot (arany), majd a Tengerészetit (ezüst), a közlekedésivel hajókázol, majd pár nappal később pl. Delftben a híres porcelángyárat (ezüst) - A jegyek összesen 80 euróba kerülnek.

A Van Gogh Múzeum és a Tengerészeti Múzeum 45 perc séta egymástól.

Emellett minden látnivalóra ad kedvezményt is (kivétel a Rijksmuseum), ami 10-50%-os.


Nekünk összességében jobban megéri a Holland Pass, mert Amsterdamon kívül máshol is használjuk, ha neketek csak Amsterdam kell, akkor elég lehet a városkártya.

Ha érdekel, a Holland Pass idei (minden évben változik) tájékoztatóját át tudom küldeni, ha megadsz priviben egy email címet. A honlapjukon (www.hollandpass.com) nincs fent zanzásítva az ingyenes rész, csak a kedvezményes.

2016. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!