Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen Papírok kellenek nem...

Milyen Papírok kellenek nem eu-s országokba? (lent részletek)

Figyelt kérdés
Hello. Hülyén fog hangzani de már régi nagy álmom hogy fogom magam, eladók mindent és itthagyva csapott papot elindulok gyalog japánba. Na nem egyenese hanem fel mondjuk az orosz térség fele majd az ázsiai régió ugye India meg lefele stb. Szóval ilyen som sok sok éves gyalog túra. Ezekhez milyen papírok kellenének és milyen időre adják ki ezeket? Ahogy számolgattam egy 5-6 éves túráról beszélünk.
2016. aug. 25. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg kell nézned az összes ország beutazási feltételeit, amin keresztül akarsz menni.

Turista vízumot általában max 3 hónapra adnak, egyes országokba van 6-12 hónap is, de meg fogják nézni, hogy van e anyagi fedezeted.

2016. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor legális úton nem gyalogolhatok végig random a fél világon "gyalogolni támadt kedvem" indokkal ha jól értelmezem
2016. aug. 25. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha több időre van szükséged, mint a turista vízum időtartama, akkor nem.
2016. aug. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azok az országok, amelyeken át akarsz gyalogolni, sajnos jóval kevésbé liberálisabbak, mint Magyarország. Sokkal jobban beleszól az állam mind az állampolgárai, mind az odalátogatók életébe. Ennek nyilván vannak előnyei is, de a te projektedet adminisztratív szempontból nagyon megnehezíti.


A turistavízumok valóban csak pár hónapig érvényesek alapesetben, ráadásul meghívó vagy szállásfoglalás és oda-vissza jegy is kellhet hozzájuk. Az üzleti vízumoknál meg ugye kell küldő és fogadó cég. Fedezet is kell minden esetben az ott eltölteni szándékozott napok arányában.


Ezért azt javaslom, kezdd el nagyon hamar keresni a megoldást az illetékes magyar konzulátusokal és az érintett országok magyarországi külképviseleteivel.

2016. aug. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszel orosz vízumot hogy fogsz kapni. De még Indiait sem fogsz, tőlünk oda vissza repjegyet és szállásfoglalást kérték, az utóbbi nem gond de repjegy kell bár azt is el lehet intézni viszonylag olcsón. Ehhez a túrához alsó hangon 10M forintnak megfelelő USD kell.
2016. aug. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát én sátoros felszerelést terveztem őszintén szólva. Bármilyen szállás v hasonló csak rövid időre kéne a szemelyes higeniai dolgok miatt. Kerülve minden nem gyalogos közlekedést. (termeszetesen ha majd valaha itt vagyok nem fogok atuszni japánba oda kell majd valami hajó de az elkerülhetetlen) sejtem hogy az oroszok valszeg lonenek de nem tudom hoy az ázsiai térségben mennyire szigorú a hatarorizet
2016. aug. 26. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Az abaj hogy meg Oroszorszagig sem fogaz eljutni nemhog be az orszagba. Eletkeptelen a tervwd.
2016. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!