Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Nászutas tippek?

Nászutas tippek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy hova érdemes elmenni nászútra június-júliusban? Igazából olyasmire vágyunk, mint a Maldív szigetek. Az esküvői hercehurca után pihenés egy gyönyörű helyen, nászutas szobában...stb. Egyébként kalandorok vagyunk, de nászútnak mindenképp pihenős kirándulást akarunk. Mivel a Maldív és egyéb trópusi helyek a hónap miatt lekerülnek a listáról, így tanácstalan vagyok. Valami különleges kellene, nem Európa (nagyon szeretjük, de nászútra valami mást szeretnénk). Vaalki esetleg tippet tudna adni, hátha létezik valamilyen gyöngyszem, ami fölött elsiklottam, vagy nem ismerem. (Nem kell, hogy olyan fennkapott hely legyen, mint a Maldív, ez csak példa volt, hogy milyen kategóriát keresek).

2016. nov. 5. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a maldivhoz hadonlo kell a csendes oceani szigetvilagban meg fogod talalni!
2016. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Maldiv amugy meg nem gaz junius-juliusban, mert bar tel, de az egyenlitohoz kozelebb van. A Seychelles-szk is okes meg. Ennelfogva nem esos evszak, viszont kellemes az ido. Delebbre (Mauritius, Reunion, Madagaszkar) mar huvosebb ido van ilyenkor.


Az Eszaki felteke tropusi reszein (Guadeloupe, Martinique, Punta Cana stb) ilyenkor van nyar, ennelfogva esos evszak. Meleg, paras levego. Ciklonok talan meg pont nincsenek, de juliustol mar azok is elofordulhatnak.


Illetve valoban, a csendes-oceani szigetvilag is jo valasztas lehet, ha birja a penztarcatok (Tahiti, Bora Bora, Wallis es Futuna...)

2016. nov. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bora Bora, Mauritius és Seychelle nagyon bejönne.
2016. nov. 6. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen helyeken azért nem úgy kell elképzelni az időt, mint itthon. Eső pl. rövid ideig tartó meleg tórpusi eső, nem olyan, mint pl. ami ma esik az országban.
2016. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolso, en a tropusokon elek, es azert annyira nem hiszem, hogy maradando elmenyt nyujtana a nyaralason egy jo kiados 4-5 napig tarto tropusi eso. Melegnek meleg, de minden nedves, igazan semmit nem lehet csinalni, van hogy az utakat is lezarjak. Ezert szerintem inkabb oda erdemes menni, ahol eppen a teli, szaraz evszak van.


Kerdezo, elkepzelheto, hogy nektek meg Mauritius is OK lenne, vegulis en is furodtem mar ott majusban es augusztusban is (mondjuk augusztusban a 4 napos hosszu hetvegen 3 napig esett az eso), de ett fuggetlenul a hely gyonyoru volt.


Amellett, hogy arban a toredeke a Seychelles-szigeteknek illetve Bora Boranak, gyonyoru helyek vannak Mauritiuson, en ajanlanam. Kicsit szeles, de siman van akkor is 28-30 fok.


Nekem mondjuk jobban bejott a keleti resz (Belle Mare kornyeke- gyonyoru turkizkek a lagunaja) mint az eszaki (Grand Baie), de tulajdonkeppem mindenhol van mit csinalni. A szallodak jo szinvonaluak, oltas, vizum nem kell, jo az ellatas.


Ha nyuzsgesre vagytok, akkor inkabb a nyugati- eszaki reszek (Flic en Flac kornyeke vagy Trou aux Biches, Grand Baie, stb) ajanlottak, csendesebb, nyugodtabb nyaralas eseten inkabb a keleti resz. Mi egy szuper hotelben hosszuhetvegeztunk egyszer a ferjemmel meg a babankkal (akkor volt 6 honapos), a La Palmeraie Belle-Mare-ban. Nagyon tudom ajanlani. Kozvetlenul tengerparti hotel sajat parttal, kis boutique hotel, marokkoi-indiai jellegu hangulattal. Van wellness reszlege is (masszazs, ilyesmi).

2016. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nyilván embertől függ, hogy ki mire vágyik, én kifejezetten örültem, 10 napból 4-5 napnak mert mániám, hogy igazi helyi dolgokat is ki akarok próbálni, meg látni, akkor is, ha kényelmetlennek számít. Pl. Velencében anno el voltam ájulva az aquca altától, mások meg azért nem mennek oda télen nehogy belefussanak. :)
2016. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bahama szigeteket ajanlom ;)
2016. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!