Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 10 órás autóút, bedugult...

10 órás autóút, bedugult autópályák, fizetőkapuknál várakozások, miközben nekem néha óránként pisilnem kell?

Figyelt kérdés
Először mennénk külföldre nyaralni, Horvátországba készülünk. De ez a dolog borzasztóan aggaszt, mert tudom milyen vagyok, éppen ezért egész életemben kerültem az ilyen helyzeteket. De mostmár vágyom rá hogy elmenjek a tengerhez, és mindenképp autóval megyünk, más eszköz nem jön szóba, mert szeretünk felpakolni mindent, és megérkezve is fontos hogy autóval mehessünk ide-oda, legalábbis barátom nem lenne hajlandó gyalogolni vagy autót bérelni. De még a balatoni 3 órás út alatt is van hogy 2 szer szoktunk megállni pisilni, ráadásul ott könnyű mert az út szélén is lehet kis földutaknál. De az autópályán nem tudom mit fogok csinálni, persze menet közben ott vannak a pihenők, de engem az aggaszt hogyha valami miatt megállunk órákra, illetve araszolgatunk, és akkor esélyem sincsen kiszállni. Persze mindent bevetek az ügy érdekében, kevés ivás már napokkal előtte, út közben szinte semmi, de tapasztalatom szerint ez nem mindig függ össze. Vannak olyan időszakok amikor úgy járok sokat, hogy alig ittam (mensi előtti héten, közben, bizonyos ételek fogyasztására, koffein miatt) Ezeket ugye nem biztos hogy mind el tudom kerülni, főleg hogy a hét is fix, mert csak akkor van szabadságunk. Az egyetlen szerencsém hogy nem én vezetek, szóval ciki vagy nem, de már olyan megoldásokon gondolkozom hogy valami edényt fogok magammal vinni vészhelyzet esetére. Barátom előtt nem zavarna a dolog annyira, amúgyis bejárunk egymáshoz a fürdőszobába. Csak azt nem tudom hogyan lehet kivitelezni, hogy ne legyen olyan az ülés, és hogy más autókból nézve ne legyen feltűnő a mutatványom.
2017. jan. 20. 15:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem részleteztem volna, ha több válaszoló is nem azzal jött volna, hogy beteg vagyok, és az egyikőjük kíváncsi volt a részletekre, gondolom egészségügyis. Az útra való ötleteket, tippeket szerettem volna kapni, főleg olyanoktól akik gyakran utaznak messzebbre, és van ilyen gondjuk. Érdekes módon a többiek tudtak normálisan válaszolni.
2017. jan. 20. 19:02
 12/18 anonim ***** válasza:

Vegyel egy ilyet:

[link]


Meg legyen nalad a kocsiban egy olyan uveg vagy flakon, aminek eleg nagy a nyilasa, hogy a tolcser beleferjen, es ha kritikus a helyzet, akkor siman el tudod vegezni a dolgod a kocsiban, az uveget/flakont meg a legkozelebbi pihenonel kiurited. De ez a tolcser meg arra is jo, ha nincs bokor hova leguggolni, de van egy eleg szeles torzsu fa, akkor moge tudsz bujni es allva pisilni ;)

2017. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
Ne igyál annyi kávét, energiaitalt. HA izgulsz, vegyél az útra inkontinencia betétet, de ahogy írták, ez az állandó pisilés beteg. Lehet, hogy csak pszichés, menj el pszichológushoz, hipnotizőrhöz, mit tudom én... Vagy amikor érzed, hogy irritál és állandóan menned kell, próbál relaxálni és visszatartani, hátha rendbe jön magától. Így nem lehet élni, egy idő után a pasidnak is elege lesz.
2017. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nézz utána a hiperaktív hólyag szindrómának a neten. Annak alapján amit elmondasz, sajnos nagyonis valószínű, hogy ebben szenvedsz. És arra például nagyon igaz az, hogy időszakosan, különböző faktorok (étel, menstruációs ciklus, stb) hatására jön elő / erősödik fel.


Bár lehet, elutasítod, de egy látogatás egy urológushoz megoldás lehet a problémáidra.


Amúgy mint leírták, minden autópályán vannak pihenők, kb félóránként csak wc, másfél óránként benzinkút.


Utazás előtt már egy héttel ne igyál vízhajtó italokat (alkohol, kávé, energiaital), és lehetőleg a diétát is kerüld. Konzervételek, tartósítószeres dolgok fogyasztását úgyszintén.


Amúgy meg lehet, hogy inkább a kiegyensúlyozott étrendre kellene odafigyelni, nem mindenféle "csodafogyókúrát" kipróbálni, ami egyrészt a szervezetednek sem tesz jót (mint azt a mellékelt àbra is mutatja) másrészt ha àtállnál egy normális étrendre, akkor nem kellene hónapok mùlva megint fogyókùrába kezdeni, mert tartós fogyást érhetsz el...

2017. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én voltam kíváncsi a részletekre, ezért nem kell a kérdezőt szidni. Anonim oldal, pont erre van, hogy tudjunk segíteni egymásnak.

A kérdező nem tűnik betegnek, csupán sokszor feleslegesen kihajtja a vizet magából. Utazás ideje alatt ha lehet, kerüld a kávét, kólát, energiaital, vagy maximum reggel egy fekete belefér. Ha drasztikus ch megvonásba kezdesz diéta miatt, akkor is normális a gyakori mosdóra járkálás, mivel 1 gramm szénhidrát átlagosan 4 gramm vizet köt meg, ezért is lehet 2-3 nap alatt a súlyod 5%-át is leadni. (Igaz, csak víz távozik ilyenkor.)

Ha ezt a fajta diétát választod, akkor kezd el hamarabb egy héttel, napi 1,5 liter vizet igyál utazás előtt, a maradék pedig mehet levesekből/zöldségturmixokból. Jobban jársz vele, mint az edényes megoldással :)

2017. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hosszabb szoknya, sokat takar ha úgy alakul.
2017. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
35%
ne igyál energiaitalt, kávét. Csak kibírod nélküle. Ha meg nem, meg is érdemled h összepisild magad. Előadod magad, mint ha valami nagy bajod lenne, közben meg csak energiaitalt vedelsz amiról tudod jól h meghugyoztat. Jó pisilést a barátod kocsijába.
2017. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 lencsefőzelék ***** válasza:
46%

"hiába elmegyek wcre, utánna már 30 perccel" -> hiába megyek el WC-re, utána 30 perccel már...

mégegyszer -> még egyszer

bíztató -> biztató

2017. jan. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!