Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen London? Milyenek az...

Milyen London? Milyenek az emberek? Milyen boltok vannak?

Figyelt kérdés

Nyáron leszek először Londonba(táborral), és kíváncsi vagyok, hogy nektek mi a véleményetek róla? Mármint, hogy drága vagy nem, milyenek az emberek, milyen boltok vannak, mik a hagyományok stb...

Aki már járt ott írjon le mindent amit csak tud! Köszii:)


2017. febr. 5. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Nos London sokszínű, érdekes, szép, koszos, büdös, drága.

Londonban sokrétegű, sokszínű, nemzetségű emberek élnek. Vannak akik normálisak, vannak akik kőbunkók. Drága város, a legdrágább az országban. Londonnak nincsenek hagyományai, hacsak nem muszlim hagyományokra gondolsz, mert zömében muszlimok lakják. Az igazi londoniak inkább csak bejárnak dolgozni. A turisztikai látványosságok szépek, érdekesek, és van ami nagyon drága. De ezeket az infókat a google segítségével te is ki tudod keresni

1 évig éltem Londonban, ennyi elég is volt. Egy vidéki angol városka sokkal érdekesebb.

2017. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Aki már járt ott írjon le mindent amit csak tud"


Tudnam ajanlani az utikritika.hu oldalt!

2017. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én másfél évet éltem kint, borzasztó volt.

Mintha 10 év lett volna .. az embert nagyon próbára teszi.

Könyörtelen, rohanó, rendkívül felgyorsult, koszos, drága ..

Az udvariasság szót távolról sem ismerik ..

A belváros tele turistával, mozdulni sem lehet. De ez az egész városra is igaz, rendkívül túlzsúfolt, nem ennyi emberre építették anno :D


Az élelmiszer nagyon jó .. ami itthon kapható a boltokban selejt azokhoz a termékekhez képest.. joghurt, kenyér, gyümölcs stb. nagyon szuper ott az étel


Tömegközlekedés ....brrrrrrrrrrrrr SOHA

eljutni A-ból B-be egy örökkévalóság, rémálom és rettentő drága

2017. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én turistaként voltam sokszor, nagyon szeretem. Sajnos nagyon drága. Zsúfolt is, az nem zavart. Szeretem a parkokat, azok nagyon kellemesek. Greenwich is nagyon szép, az nem zsúfolt és kevesebb a turista.

Szoktunk vásárolni az Oxford streeten, de csak délelőtt, délután tömeg van. Drága, de a hazai felhozatalhoz képest elképesztő a kínálat.

2017. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen London? Én nagyon élvezem!

A város 2000 éves múlttal rendelkezik, így kissé furcsa, hogy valaki muszlim hagyományokat emlegessen. Kétségkívül a lakosság elég színes, pl magyarokkal szinte biztosan fogsz találkozni. Gyakori vád, hogy London nem elég angol. Ez annyiban igaz, hogy valódi világváros, és ezért sokban külöbözik a vidéki angol városoktól. Ha így nézzük Párizs sem francia, Berlin sem német és New York sem amerikai. Ezzel együtt Londonban megvan az a feeling, amit a mozifilmekből ismerhetsz. Az emeletes buszok, piros telefonfülkék, viktoriánus házak, mind-mind részei a mai Londonnak is.

Hogy drága-e? Nagyon drága. Az Economist listáján tavaly a 6. legdrágább város volt a világon (Budapest a 107.), ám ez is viszonylagos. Okosan vásárolva, találsz dolgokat, amik olcsóbbak, mint Magyarországon. Vettem már márkás inget 2 GBP-ért, Camel cipőt 8-ért. Sok dolog azért tűnik drágának, mert az az alacsony minőségű termék, amit Magyarországon olcsón meg lehet venni, itt egyszerűen nincs.

Amilyen boltot nem találsz meg Londonban, az nem is létezik. Rengeteg érdekes és furcsa kis üzletet is beleértve.

Milyenek az emberek? Mint mindenhol a világon, itt is vannak kedvesek és barátságtalanok. Összeségében nekem jobb tapasztalatom van a londoniakkal, mint a budapestiekkel.

Turista tényleg sok van, de még mindig jobb a helyzet mint Párizsban :) Én úgy érzem, hogy a tömeget itt jobban menedzselik.

A tömegközlekedés szerintem nagyon jó. Kivétel az, amikor minden előzetes jelzés nélkül lezárnak egy-egy vonalat. Szerencsére kerülőutat így is mindig lehet találni. 8.6 millió lakosú városról beszélünk, ahol a lakosok nagy része nem gyalog jut el reggelente a munkahelyére, és nem is gyalog megy haza esténként onnan.

2017. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 3 évig éltem ott és elondhatom hogy alig vártam hogy elköltözzek végre.

Nagyon drága, a kaja a tömegközlekedés pedig vicces. Állandó sztrájk és zsúfoltság. Az időjárás pocsék, nyáron van pár hét igazi nyár, októbertől márciusig viszont az eget sem látod az esőfelhőktől és ez kihat a hangulatra hosszú távon.

Vannak városrèszek amik nagyon szépen rendbe vannak tartva, kacsalábon forgó palotákkal és luxus autó hegyekkel és vannak amik inkább hasonlítanak Bagdadra mint egy Európai fővárosra. Vannak szép parkok amik ha jó az idő meg sem lehet mozdulni bennük, hétvégente a londoniak egymás hegyén-hátán élvezik a napsütést.

A nemzetközi éttermek érdekesek, az angol konyha unalmas.

Egyébként valóban nagyon kevès az igazi angol, rengeteg az Európán kívülről -sokszor 3ik világból- jött szerencsevadász, akik hozzák a maguk kultúráját, vagy a kultúra hiányát.

2017. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. febr. 6. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!