Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire átlagos manapság,...

Mennyire átlagos manapság, hogy az emberek nyaralni járnak?

Figyelt kérdés

Egyik barátom foglalt magának meg az egyik barátjának repjegyet, mert a Wizz 2-t ad egy áráért. Viszont sajnos én még soha életemben nem voltam ilyen repülős nyaraláson és összekülönböztünk azon, hogy ez mennyire luxus.

Mondtam neki, hogy én nem születtem milliárdosnak, hogy csakúgy eljárjak ide-oda. Erre ő azt mondta, hogy ez "normális". (Mármint utazni.)


Az érdekelne, hogy szerintetek is normális-e "csak úgy" hobbiból elmenni valahova egy hétvégére, mert szerintem marhára nem.



2015. máj. 19. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
67%
Pedig átlagos. Nekem szüleim egyszerű gyári munkások, mégis minden évben nyaraltunk, sokszor 2-szer is. Egy Wizzair jegy nem luxus kategória, bőven lehet utazni. A barátnőmmel egy évben 3-4 alkalommal megyünk hosszú hétvégére repülővel. Kettőnknek alkalmanként 12-20 ezer Ft. Ennyibe kerül, ha hazamegyünk kocsival a szülőkhöz. Így meg legalább kimozdulunk. Ez lenne a normális, az más kérdés hogy Magyarországon sokan nem engedhetik ezt meg maguknak.
2015. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
75%

A többség még belföldön sem jár nyaralni, még wellnessezni sem.

Akinek elég magas a jövedelme, annak nem luxus, de a többségnek igen.

2015. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
66%

Sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy bárhová elmennyenek, de sokan igen és egy átlagjövedelemmel már meg lehet tenni.

A mai fapados repülős világban egyáltalán nem luxus a repülés, néhány tízezer forintból ki lehet hozni egy hétvégét.

2015. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
71%

Sokan járnak repülővel nyaralni, az nem feltétlenül luxus. Pl. Zürichbe mentem nemrég, és olcsóbb volt repülővel (pedig nem fapados), mint vonattal lett volna.


Persze sajnos vannak, akik még a Balatonra sem jutnak el soha, nekik nyilván luxusnak tűnik, de az igazság az, hogy legalább a környerő országok bejárása inkább átlagosnak mondható.


Nyilván az luxus pl., ha valaki minden évben USÁba vagy Ausztráliába tud utazni. Utazás és utazás között is van különbség.

2015. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 A kérdező kommentje:

Én úgy értettem, hogy a nyaralás "általában".


Én pl. sosem járok sehova, mert még az útiköltséget se tudnám megfizetni, nemhogy szálloda meg miegyéb. Nem vagyok dollármilliárdos... ez van.


Így viszont azt hiszem jobb lesz megszakítanom ezzel a barátommal a kapcsolatom, nem akarom hogy emiatt lenézzen vagy megvessen.

2015. máj. 19. 21:37
 6/79 anonim ***** válasza:
57%
Egy barát nem néz le ilyesmi miatt. Buta vagy.
2015. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
46%
Ha valaki emiatt akar kapcsolatot megszakítani, akkor komoly gondok vannak a fejében...
2015. máj. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
60%

Abszolút normális, megszokott dolog.


Saját magadat csapod be azzal, ha elhiteted magaddal, hogy egy pár napos nyaralást csak "milliárdosok" engedhetnek meg maguknak.

2015. máj. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 szabina555 ***** válasza:
71%
egyébként tapasztalat, hogy egy külföldi út akár olcsóbb is lehet, mint egy belföldi.
2015. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
62%

azért egy hétvége Milánóban fapados géppel, és olcsó hotelben alváshoz még nem kell dollármilliomosnak lenni, ez nettó hülyeség.


az meg hogy meg akarsz szakítani egy barátságot, mert szerinted lenéznek, szintén hülyeség.

2015. máj. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!