Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Európán kívülre hátizsákos...

Európán kívülre hátizsákos utazóként stoppolással határátlépések előtt mi a teendő?

Figyelt kérdés
milyen okmányokat kell vinni gondolom alap a szeméyli meg az útlevél. Illetve határátlépéskor kell-e valamilyen kiadással számolni? Esetleg be kell-e jelenteni valahol hogy én elhagyom magyarországot és a következő 1-2 évben a világon bármelyik országban feltünhetek? (Igen egy darab hátizsákkal és igen szinte pénz nélkül ha valaki kérdezni szeretné)

2017. dec. 5. 17:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Figyi nem az azsia expresszben vagy sok penzzel es nagy stabbal a valagadban. Arra nem is gondoltal ha beteg leszel vagy er valami baleset? A vizum se 2 forint. A nagy semmibe okos menni. De menj, mert annyival kevesebb idiota lesz a mi kis hazankban.
2017. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha beteg leszek xD ahha hát akkor meghalok. Az élet eldönti. Tudom leírni könnyebb mint átélni, vagyok annyira inteligens hogy eszembe jut a legtöbb eshetőség, kígyómarás, skorpiómarás, pókcsípés, vagy egy ártatlannak tűnő kis szúnyog, akár éhen is halhatok vagy szomjan. Tudod nem 1 ember van aki elindult a világba egymaga és évek óta úton van. Ha elmegyek legalább egy emberrel több élt ebben az országnak nevezett, emberek álltal kisajátított földterületen aki mert álmodni és sokakkal ellentétben tett is lépéseket azért hogy elérje amit akar. Okosabb menni a nagy semmibe mint itthon nyomorogni a kilátástalanságban és sajnáltatni magam hogy nem jutok semmire az életben és hogy még egy nyaralásra is nagyon nehéz összekapargatni a pénzt.E-helyett lehet dolgozni egy másik országban ahogy tettem azt idén és el tudsz utazni évente 1x-2x vagy választhatsz és az egész életed felteheted arra hogy utazol(nem túristáskodsz) és ha szüksége van az embereknek segítesz nekik ahogy ők is segíthetnek neked. És légyszíves gondolkodj mielőtt jelzőkkel illetsz egy embert, senkinek nem esik jól ha bántó szavakat használnak rá.
2017. dec. 10. 13:31
 13/15 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak jelzőkkel illetni de még a schengeni övezetből sem fogsz kijutni. Én elég sokat utazgatom harmadik világbeli országokba, lehet stoppolni de illik annyit fizetni annak aki felvesz amennyi a tömegközlekedés ára lenne, a vízumok pénzbe kerülnek, sok helyen csak úgy kapsz ha tudsz napi 100USD-t igazolni fejenként pl bankszámlakivonat, rengeteg helyre plusz engedélyek kellenek amik szintén pénzbe kerülnek, nem beszélve az utas biztosításról amelyik nélkül szintén sok helyre nem kapsz vízumot, pénz nélkül nem tudod megnézni azokat a dolgokat amiért érdemes az adott országba menni. 2 év kb 7-8 millióba kerül még a legolcsóbb szinten is.
2017. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Szia! Remélem nem hallgattál a sok szűk látókörű emberre és nekivágtál a túrádnak. Akik ilyeneket kommentelnek, azok tipikusan azok az emberek, akik elutaznak egy országba és ki se teszik a lábukat az all inclusive szállodából, így meg nem lehet megismerni egy kultúrát. És egyből ítélkeznek... Képzeljétek én 2600 km-t utaztam Európában 0 ft (és nem azért mert euróval fizettem, haha) elköltésével és mindig volt hol aludnom, mindig volt mit ennem és nem azért csináltam, mert ne lett volna pénzem fedezni az utat. Ez egy tök más életérzés és néha jó kilépni a komfortzónából. Mondjuk a biztonság kedvéért annyi pénz tényleg nem árt, amiből haza tudsz jutni bárhonnan, ahol jársz. Amennyiben megvalósítottad a terved légyszíves írd le a kalandod nagyon érdekelne.
2019. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szép szavakat és bíztatást még a nagy kalandnak nem vágtam neki talán eljön annak is az ideje de azóta már voltam újra németországban dolgozni helenleg pedig angliában folytatom a nagy utazásomat már így is többet láttam a világból mint jónéhány ember. Pl Németországban nem a legjobb melóm volt de fél év alatt bejartam kb 25 várost a munka miatt. . Sajnos keveset járok el egyedül így ismerkedni nem nagyon van lehetőségem külföldiekkel.
2019. jún. 3. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!