Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Útlevél csináltatása esetén...

Yushin kérdése:

Útlevél csináltatása esetén mi a teendő ha csak az egyik szülő tud megjelenni? Kiskoruról van szó!

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ma voltunk útlevelet csináltatni és azt mondták, hogy mindkét szülőnek meg kell jelennie ahhoz! De sajnos anyám egy éve lelépett és sehogysem tudjuk utolérni! 16 éves vagyok és külföldre mennénk tanulmányi kirándulàsra március 2-6! Épp ezért lenne jó ha minél elöbb lenne rá mód mivel 20nap az átfutási ideje! A nő akinél voltunk azt mondta utánna érdeklődik és nem sokára visszahív ez volt reggel 8:00-kor és eddig nem hívott! Valaki tudna ebben segíteni? Nagyon hálás lennék neki! Előre is köszönöm szépen!

2015. febr. 4. 15:57
 1/8 A kérdező kommentje:
persze indítványozta ki is fizettük, ujlenyomatot is vettek meg le os fotoztak szval minden megvan csak anmyi hogy a másik szülő nem írta alá és azt mondta berakja a fennakadtak közé! Viszont nekem meg kellene március 2.-ra.
2015. febr. 4. 16:01
 2/8 demonlord90 ***** válasza:
100%
kellene egy meghatalmazás anyukádtól. Ha pedig "lelépett" s nyoma sincs, akkor egy jogerős bírói végzés erről, vagy valami papír, ami igazolja ezt
2015. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 demonlord90 ***** válasza:
Egyébként melyik országról lenne szó (ha meg szabad kérdezni). Csak mert Európán belül egyedül a volt szovjet tagköztársaságokba és Törökországba kell útlevél.
2015. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 demonlord90 ***** válasza:
*és Koszovóba
2015. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy elsem válltak! Ukrajnába mennék a határ mellé Beregszászra
2015. febr. 4. 16:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolérni meg sehogy sem tudjuk
2015. febr. 4. 16:27
 7/8 demonlord90 ***** válasza:

az eltűnést is lehet valahogy, valamilyen papírral igazolni. Bár, ha eddig nem történt ezügyben lépés, lehet, h pár hét alatt nem tudjátok sajnos ezt összehozni :(


És igen, Ukrajnába pont... oda még csak olyan helyzetben mentem ki, h 6 nap volt az útlevelem érvényességéből, s nem volt vele gond. De úgy sejtem, nálad ez nem játszik :( sajnálom!

2015. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos apukádnak kellett volna elintézni a gyermekelhelyezést. Még azért nem késő, az utazáshoz lehet, de 18 éves korodig még kellhet.

Ha lenne határozat arról, hogy nála vagy elhelyezve, akkor elég csak az ő aláírása és jelenléte. Szerintem menjetek be a helyi bíróságra vagy gyámhivatalba és érdeklődjétek meg, hogy mi ennek a menete.

2015. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!