Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Dominikára utaznék, milyen...

Dominikára utaznék, milyen védőoltás kell?

Figyelt kérdés
Valahol azt mondják nem kell semmi,máshol meg hogy kell több védőoltás is? Azok közül melyik a fontos? Ti védőoltás nélkül szoktatok utazni ( aki esetleg járt már Dominikán)?

2018. jan. 9. 12:57
 1/7 anonim válasza:

Barátnőmet elvitte a pasija, ők nem csináltattak védőoltást, semmit. A szúnyogokra kell odafigyelni, szúnyogtiasztóból, karperecből muszáj betankolni, bár ott is árulnak. Meg ott sem ajánlatos csapvizet, utcán vizes élelmiszert venni.

[link]

Itt ezeket találtam, a Hepatitis és szamárköhögés ellen te be vagy oltva.

A malária elleni védőoltás javasult, tudod szúnyogok.

De nem kell parázni.

Kérdezd meg a háziorvosodat, az a biztos!!!

2018. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kötelező oltás nincs, a dominikai egészségügyi helyzet nem annyira vészes, ajánlott oltások vannak: hepatitisz A-B ellenit én mindenképp beadatnám, ez még Magyarországon sem jön rosszul, emellett még a tífusz elleni oltást adatnám be. Malária gyakorlatilag nincs, szóval gyógyszer nem kell, elég, ha trópusi szúnyogriasztót használsz. Ilyen téma esetén viszont a helyedben nem hagyatkoznék a gyakorikérdésekre, hanem felkeresnék egy trópusi betegségekben jártas orvost.
2018. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, kimaradt a válaszomból az, amit az első is írt: az itthoni "sztenderd" oltásaidat sem árt ellenőrizni, van olyan is, amelyikből frissítő oltás is indokolt lehet. Viszont ne háziorvosnál érdeklődj, mert neki fogalma sem lesz a témáról és ő is interneten fog legfeljebb keresgélni.
2018. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen. Pár éve voltunk, nem kellett semmi. Sok orvos ismerősöm van, őket kérdeztük meg. Szúnyogriasztókat vittünk, mert riogattak, hogy nagyon sok szúnyog van. De nem volt egyáltalán, egy sem :D

Barátnőmék tavaly voltak. Nekik sem javasoltak semmilyen oltást.

De persze nem mindegy, hogy mit terveztek. Ha városnézés, pihenés a parton, egy-egy szervezett kirándulás, akkor nem kell.

Ha kirándulás egyénileg mindenfelé, ismeretlen helyeken alvás, akkor több felkészülés szükséges.

2018. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tengerparti pihenés lenne csak :)
2018. jan. 9. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off. Azert csak a pontossag kedveert a Dominikai Koztarsasagra gondolsz ugye? Mert van Dominika Kozosseg is ami egy kis sziget es francia nyelvu.


A Dominikai Koztarsasagban tobbszor jartam mar -rokon latogatas, nem hotelben, tehat videken is voltam ahol nagyon sok a szunyog pl-, vedooltast nem adattam be semmilyet, nem is ajanlottak. A szunyogok viszont megettek mindig (mondjuk engem nagyon szeretnek mindegy hol vagyok...) Altaluk terjed a dengue laz es a zika is ott, de fokeppen a mocsaros vagy lapos teruleteken. Egy tengerparti nyaralasnal ettol nem igen kell tartani.

2018. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia. Olvastam hogy voltatok Dominikai koztarsasagba kirandulni. Milyen volt? Szep hely? erdemes menni? Az repulouton mivel utotetek el az idot? Volt razkodas a repulouton? vokt tulburencia? (telefonrol irtam, elnezest a helyesiras miatt)
2018. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!