Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Budapest-Kijev-Moszkva-Minszk-...

Playstation1fan kérdése:

Budapest-Kijev-Moszkva-Minszk-Varsó Vonattal? A lényeg az, hogy mit kell vinnem, milyen iratokat? Lényegében csak átutaznék (Kirándulás képpen).

Figyelt kérdés
Olvastam már mindenhol mindent, de tanácstalan vagyok.. Ugye úgy tervezem, hogy maximum 4 órát tervezek vonaton kívül, és szállást egyeltalán nem akarok foglalni. Viszont olvastam ilyen mindenféle meghívó levelekről.. Valaki feltudna homályosítani? előre is köszi!

#Budapest #vonat ##Moszkva ##milyeniratokkellenek
2019. febr. 18. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

#AKonzuliSzolgálatOldalánMindenInfótMegtalálsz.


#Ukrajna

[link]


#Oroszorszag [link]


#Belarusz

[link]

2019. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Oroszországba és Belaruszba is vízumra lesz szükséged, ahhoz pedig jó eséllyel szükséged lesz visszaigazolásra a szállásadódtól vagy legalább a pontos útitervedet csatold a már megváltott jegyekkel. (A szállásos verzió biztosabb!)


Ha nem hivatalos szálláshelyen szállsz meg, néhány napon belül jelentkezned kell a szálláshelyed szerinti rendőrségen. Engem eléggé megszívattak, amikor ezt elmulasztottam, szóval figyelj rá.


Oroszország és Belarusz között érdemi határellenőrzés nincs belarusz félről, ami jól hangzik, csak épp külföldiként óriási szívás ilyen bürokratikus országokba ellenőrizetlenül belépni. Szóval az aktuális helyzetnek mindenképp nézz utána.

2019. febr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó lesz ha rendesen utána olvasol. Az orosz turistavízumhoz kell már a vonat/repülőjegy, kb egy hónapos procedúra és az ára vetekszik egy olcsóbb repülőjeggyel. Moszkvában nem baj ha van nyelvtudásod vagy kreatív vagy, mert a legtöbb információ nem hogy angolul nincs kiírva, de csak oroszul és ciril betűkkel, esetleg kínaiul.

Kijev még 10 éve egész jó élmény volt, a Krími háború óta kevésbé javaslom... A keleti régióban szerintem a legszebb Szentpétervár, de nem épp olcsó desztináció.

2019. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm az összes választ! Nos időközben változott annyit a helyzet, hogy Oroszországot kihagynám, helyette Varsón keresztül mennék Minsk-be, onnan pedig tovább Rigán át Tallinba. Na már most, mivel lényegében végig vonaton lennék (Minskben van 3 órás csatlakozási idő) így, így sem tudom mi kellhet. Bár állítólag tranzit vízum elég oda..
2019. febr. 26. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Fehérorosz tranzitvízumot kell kérned, melyhez szükségesek a jegyek Fehéroroszországon keresztül és a vízumkérőlap.

Bár ha nem akarsz egy percet sem eltölteni ott, akkor felesleges megkérni, mert 60 eurós díjat olvasok hozzá, akkor Litvánia felé érdemesebb menni.

2019. ápr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!