Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Etikátlan-e engem egy civil...

MIKLÓS18 kérdése:

Etikátlan-e engem egy civil egyesület által szervezett kirándulás során "saját módú" utazásra ítélni, pusztán túlsúlyom miatt? (a lényeg hosszú, ezért alulra írom! )

Figyelt kérdés
Egy 16 személyes egylet tagja vagyok,3 havonta,tehát évi 4-szer szoktunk cserkész-jellegű,bográcsozós túrákat megvalósítani hegyvidékeken,mindig közösen szervezve!odafelé a "jogsis" tagok a "nem jogsis" tagokat,összetartóak vagyunk,1 jelképes "főnökünk" van,aki nem keményen irányít,de amikor van kirándulás,akkor a főnökünk az,aki csak 2 személyt vállal be ilyen címen hogy ő visz minden túrakelléket,pedig tudom,hogy komfortosan el tudnék helyeszkedni-így 3 ember van,aki a hegyi terpeviszonyok miatt,saját módon,tehát egyesületen kívüli tag-családtagjaik segítségével "taxijával" jut el a célhelyszínre én mindig közéjük estem eddig!Arra lennék kíváncsi,hogy önök szerint az,hogy a testtömegem több,mint a szükségelete,és ezeket a túrákat mégis meg tudom tenni-nem érdemel annyi tiszteletet,hogy a célhelyszínre való eljuttatás szempontjából előkelő kritérium legyen,hogy "félegészséges_" személyként a főnök juttasson el,ne "külsős személy"nem-e e etikátlan ez a "kitoloncolás",ha nem vagyok totál egy szinten a többiekkel??(lakhelyünktől 50 km-re szokott lenni a cél) nem szívesen látok baromságokat,mindneki saját szívével kapcsolatosan érveljen,szívesen fogadok őszinte véleményeket!

#túra #etika #taxi #egyesület #.cserkész #heegy
2016. ápr. 25. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem mi az etikátlan abban, hogy a "főnök" önszántából vagyis nincs semmiféle törvény vagy szabály rá, 2 embernek felajánlja, hogy kocsival elviszi. Azt, hogy ki az a két ember az a főnök egyéni döntése, ahogy az is, hogy hány embert akar fuvaroztatni.
2016. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Tehát akkor, ha jól számolom, a főnök autójában ül összesen 3 fő, van két 5 fős autó (csupa taggal) és a maradék három ember másképpen jut el. Te pedig nehezményezed, hogy mindig a maradékba kerülsz. Úgy érzed, hogy mivel bizonyos szempontból hátránnyal indulsz, azt érdemelnéd, hogy a főnökkel utazhass. Jól hámoztam ki?


Ha igen, akkor azt hiszem, egy kicsit el vagy tévedve az ilyen kapcsolatok működésével kapcsolatban. Ez nem így működik, hanem az lesz, amiben sikerül megegyezni. Tudom, hogy nem valami jó érzés mindig kirekesztettnek lenni, de nem tudom, mi lehet az oka és így ötletem sincs, hogy mit tehetnél ellene.

2016. ápr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

es minek ilyen kormonfontan fogalmazni? az egyszerubb altalaban nagyszerubb, mint ez az izzados, kenyszeredett, valasztekossagra torekvos...


nem etikatlan egyaltalan... es lehet hogy nem is a tulsulyod miatt nem akarnak veled egy kocsiban utazni...ez meg nem jutott eszedbe???

2016. ápr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Arra nem gondoltál, hogy az is "etikátlan", hogy mindig csak ők fuvaroznak téged?

Gondolom, hogy egy csomó mást is megcsinálnak helyetted, mi közben te állandóan a túlsúlyodra hivatkozol 18 évesen?!

(Őszinte véleményt kértél.)

2016. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy etikátlan lenne. Lehet, hogy más oka van, nem?


Mi baj van a másik 3 emberrel menésben? Ők is a társasághoz tartoznak. Vagy van még, amit nem tudunk?


Az honnan van, hogy 18 éves a kérdező? Egyáltalán nem biztos, vannak egész öreg cserkészek is.


Mennyi túlsúlyról beszélünk egyébként?

2016. máj. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a túlsúly 150,az életkor 20!
2016. máj. 3. 22:39
 7/7 A kérdező kommentje:
és nem a másik 3 emberrel-nem cserkészekkel utazom így,mert náluk beteltek a helyek-hanem saját családommal,akik szívesen tennének mást,minthogy 50-70 km-ekre engem visznek ilyen túrák esetén,tömegközlekedni sem igazán tudnék,mert elég hegyes vidéken vannak e táborok és a lakhelyünk is,és nemigen jó infrastruktúrájú helyen...
2016. máj. 3. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!