Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldre szeretnék utazni...

Külföldre szeretnék utazni nyáron a barátnőmmel, de ő még nem múlt el 18, személyigazolvány neki is elég?

Figyelt kérdés
Egy webhelyen néztem egy szállást és azt volt ott feltüntetve, hogy határon útlevél, vagy 18 év fölött személyigazolvány szükséges. Ő még nem múlt el 18, neki útlevél kéne mindenképpen? Vagy elég neki is a személyi?

2019. ápr. 23. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Tegnap óta gyanítom azért nem kaptál választ, mert ez a kérdés ma már vérciki, hogy fel kell tenni. Hacsak eddig nem barlangban vagy kómában feküdtél, így lemaradtál a hírekről. De segítek.


Ha EU-s országba mentek ( google segítségével megtudod nézni melyek az eu-s országok) oda elég a személyi igazolvány. De mivel a barátnőd nincs 18 éves kelleni fog egy írásos utazási engedély a szüleitől.


Ha nem Eu-s az ország oda kell útlevél, és a szülői beleegyező nyilatkozat is.

2019. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Melyik országba mennétek?

A konzuli szolgálat oldalán nézd meg. Google: ország neve konzuli szolgálat

Ott fel van minden sorolva, hogy milyen utiokmány kell. És egyéb hasznos infók is.

2019. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, nem tartom ezt vércikinek, mindkettőknek ez lenne az első önálló külföldi utazása, és egyikőnk családja se utazott még így, de a válaszodat köszönöm

Második válaszolónak szintén köszönöm a válaszát utána fogok nézni

2019. ápr. 24. 23:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy vérciki, mert a gyakorin naponta 1 millió kérdés hangzik fel, hogy hova, mikor kell személyi igazolvány vagy útlevél a külföldi utazáshoz. Mert már sok éve van Eu, és sok éve tudni, hogy oda nem kell útlevél. 1 millió kérdés és válasz volt már, hogy fiatalkorú/ kiskorú hogyan utazhat szülő nélkül külföldre.

Neked csak annyit kellett volna tenni, hogy vissza olvasod a korábbi 1 millió kérdést és válaszokat, vagy csak megnyitod a googlet, és utána olvasol.

Teljesen mindegy, hogy a szüleid utaztak külföldre vagy sem. Nem bántásból írtam, hiszen segítettem, de néha nem árt félre tenni a lustaságot, és az internetet használni hasznosabb célokra is

2019. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!