Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Nagyon kezdő utazó vagyok....

Nagyon kezdő utazó vagyok. Még sosem voltam külföldön. Vannak olyan oldalak, amik az ilyen nagyon kezdőknek szedik össze a praktikus infokat úgy általánosságban? Ill. ti hogy választjátok ki, hogy adott országon belül hova szeretnétek menni?

Figyelt kérdés

Mondjuk én annyit tudok, hogy elsőként Ausztriába mennék, és szeretem a vidéket, a természetet.

Az összes biztos dolog, hogy 4-5 napra szeretnék menni es Ausztriába.

Tapasztaltabb utazók, tudnátok nekem segíteni elindulni, hogy hogy kezdjek neki ennek az egésznek?


2019. júl. 20. 17:10
 1/9 anonim válasza:

[link]


Kezd itt

2019. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriába való utazáshoz azért nem kell olyan durván nekikészülni. Én mindig a tripadvisor-on nézem meg, hogy mi érdekel, aztán magamnak összerakom hogy hol-mikor hova menjek. De vannak erre külön applikációk is. Ott alapvetően normálisak és kedvesek az emberek, a hegyek pedig gyönyörűek. Én mindig körutakra szoktam menni, akár minden este másik szállással, mert így lehet a legtöbbet látni egy országból.


[link]


Hallstatt-ot nagyon tudom ajánlani amúgy.

2019. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen oldalt nem tudok, de leírom röviden, hogyan szoktam kezdeni.


A legelső hogy meghatározom, mennyi az anyagi keret. Fontos, hogy annyit adj meg, hogy bőven maradjon tartalék vész esetére. Előfordulhat, hogy előbb haza kell utaznod, nagyobb összeget kiadnod külföldön, elveszíted/ellopják az értékeidet vagy olyan orvosi kezelésre szorulsz, amit nem fedez a biztosításod. Mindenképpen köss biztosítást, de ez nem pótolja a tartalék pénzt.


Ha már tudod, hogy mennyiből tudsz gazdálkodni, könnyebb döntéseket hozni. Először érdemes kiválasztani a szimpatikus úticélokat és nagyjából az időpontot. Könnyebb szűrni, ha az adott időszakban megnézed, mennyibe kerülne az utazás és a szállás. Ezek a legnagyobb költségek. Nézz meg több repjegyet, szállás típust, hogy lásd az átlag árakat. Ez alapján már könnyebb választani a neked tetsző országok közül. Országon belül már könnyebb választani a közeli látnivalók alapján.


Ezután döntések sora következik. Autó, vagy repülő? Hotel vagy apartman? Városnézés, túra, tengerpart? Pihenni vagy kirándulni tervezel? Ha nem autóval mész, bérelsz-e autót?

Neked kell eldöntened, hogy mi mennyire fontos neked, és miből tudsz engedni.


Mielőtt bármit lefoglalsz, érdemes utána nézni a célországnak. Milyen a időjárás, biztonságos-e oda utazni, szükséges-e útlevél, vízum, oltás, stb.

Ha mindent rendben találsz, a legfontosabb dolgokat (szállás, repjegy, biztosítás, stb) meg tudod venni online.


Ha kiválasztottad, milyen látnivalókat szeretnél megnézni, érdemes utána olvasni már korábban, otthonról. Így nem ér olyan meglepetés, hogy pl. elfogytak a jegyek, nem látogatható, vagy olyan napon mész, amikor zárva van. Sok program csak ott fog eszedbe jutni, de ez nem gond!

Általánosan ennyi.


Ha Ausztriába készülsz, az utazás módját tudod, így repjegyet venni nem kell. A többi lépés ugyanaz. Keress rá Ausztria legszebb látnivalóira, gyűjtsd össze melyiket tetszenek és olyan környéket válassz, ahonnan sok elérhető.

2019. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak voltak a válaszaitok, köszönöm szépen! :)
2019. júl. 20. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a legjobbcsapat oldal erre:


[link]


Minden ország fent van, én mindig elolvasom az adott országot mielőtt meglátogatom.

2019. júl. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én kezdő koromban úgy csináltam hogy először bringával csak kikukucskáltam és amikor külföldiül szóltak hozzám megijedtem és erre gyorsan visszatekertem haza. Ezt megcsináltam egy párszor, majd vonattal is és egész jól belejöttem. A múlt évben például már Görögországban is voltam az unokahúgommal de repülővel.
2019. júl. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#4 : köszönöm a hasznos linket! :)


5 válaszoló: hát, bele kell rázódni mindenbe :D

2019. júl. 21. 10:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt országonként le van írva minden tapasztalat részletesen.

[link]

Itt is országonként van leírva, de ez más jellegű, főleg a biztonságra, okmányokra terjed ki.

[link]

Itt a látnivalókat találod.


Az utazás leszervezéséhez pedig a következőket ajánlom:

[link]

[link]

[link]


Remélem tudtam segíteni :)

2019. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos linkeket küldtél, köszönöm nagyon a segitséget!! :)
2019. júl. 21. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!