Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha lehetőségetek adódna...

Ha lehetőségetek adódna kimenni rokonhoz Amerikába kimennétek szerencsét próbálni, vagy inkább Angliát választanátok?

Figyelt kérdés

Lehetőség nyílt egy segítőkész rokon által Amerikába szerencsét próbálni, első sorban 3 hónapra gondoltunk, de később lenne lehetőségünk visszamenni hosszabb időre is ,családi vállalkozásba.

Persze a pénz nem vetne meg minket, családnál laknánk most, kis munka plusz az ottani életet megtudnánk tapasztalni, és az itteni albérletünk pont az utazás előtt jár le, illetve felmondanánk az elég lagymatag munkahelyünket. Igazságszerint a párom, mert jelenleg nekem hol van hol nincs.

Angliába ezzel szemben nem lenne semmi segítségünk, de ugyebár ott sokkal könnyebb maradni, nem dobhatnak ki onnan.

Nem vagyunk orvosok sem tudósok, normális szakmával rendeékezünk, jó az angolunk, sok ambiciónk van és kreatívak vagyunk, 20as éveikben járó fiatalok, illetve van egy kis tőkénk is. Az itthoni helyeztünk nem túl jó, úgymond sok vesztenivalónk nincs, szeretnénk kitörni ebből a gonjainkból, mégha az újabb, de másfajta, építő jellegű nehézségekkel és lehetőségekkel is jár.


A szívünk Amerika fele húz, mindkettőnk régi álma, de nem szeretnénk, hogy ez elvakítson minket, tudjuk, hogy mindenhol vannak nehézségek, sőt....


Vélemények?:)


2019. szept. 19. 22:28
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy mindenképp megszeretnénk próbálni külföldön a kettő közül főként valamelyiket, (esetleg még Canada is érdekel majd a későbbiekben is minket) mert itthon nagyon sok mindenből már elegünk van.

De olyan szinten sok rossz dolgot írnak itt az emberek az USA-ról, szídják nagyon, hogy aggasztó...

2019. szept. 19. 22:49
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Amerika megér egy próbát, de csak akkor, ha teljesen legálisan tudtok ottmaradni. Feketén én nem maradnék ott. Èltem Amerikában és Angliában is. Amerika azóta ugyan megváltozott, de még mindig megér egy kalandot. Anglia mondjuk szerintem annyira nem jó. Nyilván jobb mint otthon, de a lakhatás elvisz egy zsák pénzt.
2019. szept. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

15 eve elek az allamokban, 3 evig Angliaban eltem


Szerintem mindenkepp probaljatok ki az USA-t!


Amugy melyik allamba jonnetek?

2019. szept. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!


Pennsylvánia!

2019. szept. 20. 09:22
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem éltem kint, de voltam Amerikában is, Angliában is. Angliába egyáltalán nem vágyom, turistaként sem igazán mennék vissza. Amerika sokkal jobb hely, több a lehetőség.

Viszont nem tudom, hogy hogyan tudnátok legálisan kint lenni. Ha megoldható, akkor én Amerikába mennék mindenképp. De illegálisan nem.

2019. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
34%

Múltkor beszéltem egy ismerősömmel akik 3 év után költöztek vissza Amerikából. Azt mondta már mikor ott becsekkoltak a reptéren, hogy utaznak haza akkor megbánták a döntésüket, honvágyuk volt most meg már vágynak vissza de mivel illegálisan maradtak kint ők már nem mehetnek egyhamar oda. Azt mondta amúgy, hogy ő bébiszitter volt, a párja egy családi vállalkozásnál dolgozott, rengeteg volt a meló, de bejárták az USA-t, és szerettek kint élni.

Szerintem próbáljátok meg Amerikát mert ez a lehetőség most van nektek, Angliába pedig később is kimehettek.


22L

2019. szept. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy az USA-ban éljek, Angliában éltem már, szóval soha többet, Írországban viszont baromi jól érzem magam. Fiatalok vagytok, annyit nem veszthettek, menjetek oda, ahová a szívetek húz :)
2019. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

14 éve élek Angliában. 34 évesen vágtam bele. Most már hazavágyom.

De azt tudom, hogy ha huszonéves lennék, és lenne lehetőségem akkor Amerikába mentem volna. Anglia nem olyan jó mint 10 évvel ezelőtt.

Közel 50 évesen már csak egyszer utazom de akkor végleg, haza.

Ha van lehetőség menjetek Amerikába. Ha nem jön össze, legalább nyaraltatok egyet, és még mindig itt van Anglia.

sok sikert.

2019. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Legálisan nem tudtok kimenni, illegálisan meg már nem akkora buli. Pár hónap után levadásznak, kitoloncolnak és kitiltanak.
2019. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Rokonod nem tud segiteni abban hogy legalisan kint elj.

Ugy tudsz kimenni hogy turistakent de nem dolgozhatsz hivatalosan.

Ismerek valakit aki kiment egy rokonahoz 3 honapra es vele dolgozott a vallalkozasaban feketen, nala lakott es igy tudod penzt hazavinni 3 honap utan.


Ha legalisan megtudod oldani akkor jobb Amerika ha ott van segito rokon mert lehet lakhatasban tud segiteni az elejen, segit olcso autot szerezni, stb.


En Amerikaban elek mert a felesegem amerikai es a csaladja sokat segitett mikor idekoltoztem.

Ugy nem ment volna ha az o csaladja segit, hiaba amerikai es hiaba kervenyezte nekem a zoldkartyat.

Angliaban van rokonom de o nem segitett volna nekunk, ugy nehezebb egy idegen orszagban pedig mindketten beszelunk angolul.

2019. szept. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!