Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha lehetőségetek adódna...

Ha lehetőségetek adódna kimenni rokonhoz Amerikába kimennétek szerencsét próbálni, vagy inkább Angliát választanátok?

Figyelt kérdés

Lehetőség nyílt egy segítőkész rokon által Amerikába szerencsét próbálni, első sorban 3 hónapra gondoltunk, de később lenne lehetőségünk visszamenni hosszabb időre is ,családi vállalkozásba.

Persze a pénz nem vetne meg minket, családnál laknánk most, kis munka plusz az ottani életet megtudnánk tapasztalni, és az itteni albérletünk pont az utazás előtt jár le, illetve felmondanánk az elég lagymatag munkahelyünket. Igazságszerint a párom, mert jelenleg nekem hol van hol nincs.

Angliába ezzel szemben nem lenne semmi segítségünk, de ugyebár ott sokkal könnyebb maradni, nem dobhatnak ki onnan.

Nem vagyunk orvosok sem tudósok, normális szakmával rendeékezünk, jó az angolunk, sok ambiciónk van és kreatívak vagyunk, 20as éveikben járó fiatalok, illetve van egy kis tőkénk is. Az itthoni helyeztünk nem túl jó, úgymond sok vesztenivalónk nincs, szeretnénk kitörni ebből a gonjainkból, mégha az újabb, de másfajta, építő jellegű nehézségekkel és lehetőségekkel is jár.


A szívünk Amerika fele húz, mindkettőnk régi álma, de nem szeretnénk, hogy ez elvakítson minket, tudjuk, hogy mindenhol vannak nehézségek, sőt....


Vélemények?:)


2019. szept. 19. 22:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%

Voltam kint usaban tobbszor 3 honapot en mindenkeppen azt valasztanam!! (Fontos h tenyleg legalis legyen). Teljesen mas vilag de nekem nagyon sokat adott es szinte csak jot tudok mondani.

Barhova is vigyen az elet, alljatok nyitottan hozza es minden jot! :)

2019. szept. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

A válaszokból is látszik, hogy ízlések és pofonok. Én is voltam kint Amerikában, de nekem egyáltalán nem tetszett, futottam hazáig. Annyira más az életszemlélet, a felfogás, a dolgokhoz való hozzáállás, hogy tőlem ez az egész amerikai élet abszolút távol állt. Arról nem is beszélve, hogy ott szerintem kimondatlanul is jobban éreztetik az emberrel, hogy "bevándorló". Akkor is ha hivatalosan, legálisan tartózkodik és dolgozik kint és akkoris ha a műbűbáj mindenki részéről megvan.

Az államtól még annyi segítséget sem várhat az ember, mint itthon. A magad ura vagy, a te problémád a tiéd. A te gyereked a tiéd, a te egészséged a tiéd, stb. Oldd meg az iskoláztatást, legyen fain biztosításod, autód, mert nélküle meghalsz, stb. Egyáltalán elindulni baromi nehéz, mert egy lakásbérléshez sincs semmi alapja az embernek. Az a helyzet, hogy én ott ébredtem rá, hogy nagyon nagy gondok vannak Magyarországon igen, de azért itthon sokkal sokkal inkább istápolják az embert, minden irányból háló van alattunk. Sosem éreztem annyira egyedül magamat/magunkat a problémáinkkal, mint az USA-ban töltött éveink alatt. Kényelmes életünk volt, de nekünk itthon is az volt/van, nekünk érzelmileg nem érte meg ott maradni, nem éreztük jól magunkat. Sosem tudtuk volna otthonunknak érezni.

Ellenben voltunk magyarokkal kontaktban, akik meg imádták és azt nem tudták elképzelni, hogy hazajöjjenek valaha is. :)

Szóval, ha rám hallgatsz és van rá lehetőségetek, akkor menjetek, tapasztaljatok és döntsetek úgy, ahogy nektek tetszik! Ebben senki nem fog tudni jó tanácsot adni, nektek kell érezni!!! Egy fontos! Csak is legálisan!!! Annyit semmi nem ér, hogy meghurcoljanak és úgy küldjenek haza, mint egy bűnözőt, avagy szimplán csak rettegésben élj, hogy mikor bukik ki a hovatartozásod...

2019. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Érződik a kérdésedből, hogy feketén mennétek ki dolgozni. 3 hónap lebuktatott.

Felejtsd el feketén az USAt, Trump már ott keményít be, ahol tud. Ne, ne hidd azt, hogy fehérként nem vadászna le az ICE. Elég valami rosszakaró Magyarországról, aki tudja hol laksz kint és névtelen bejelentést tesz. Igen, kimennek az ICEsok Magyarországról is tett kijelentésről, lásd SzékelyVegán esetét.

Pénzt se nézd, hogy mennyit tudnál félrerakni, mivel nincs biztosításod, bármi történik veled vagy ki kell fizetned (ami nem kevés összeg) vagy be se tudsz menni a kórházba.

2019. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a bíztatást:)

Utolsó: nem nem feketén dolgoznánk, megsúgom!:)

munkavállalói vízumról még nem hallottál igaz?

És egy évet maradnánk ha minden jól megy akár, nem 3 hónapot...

De sezrintem bízd ide , hogy alakulna ez nekünk ha belevágnánk!:)

2019. szept. 26. 20:55
 15/15 anonim ***** válasza:

Munkavallaloi vizumot az USA-ban kb. felejtsd el, mert egyre kevesebben kapjak meg, azok is nehezen, es csak bizonyos vegzettseg/szakmak eseten. Hazasparoknal csak az egyik fel kapja meg, a masik nem dolgozhat. Narancsfeju majom nagyon nem akar senkit sem beengedni.

Itt elo allampolgarkent (en szerettem itt elni regebben) i azon gondolkodunk, hogy kanadai munkavallasi engedelyt kerunk a ferjemmel (aki nem magyar).

Nektek, ha a 20-as eveitekben vagytok, jo az angolotok es van szakmatok, a kanadai pontrendszer szerint nagyon konnyu munkavallalasit es par ev mulva allampolgarsagot kerni. Kanadabol pedig meg lehet latogatni a rokont is, konnyen. :)))

Nezd meg a kanadai kormany express entry oldalat, csinaljatok meg a tesztet, es jelentkezzetek. Megeri!!!


[link]


Angliaban kb akkor sem elnek, ha a fiam odakoltozne. Borzalmas - nezd meg a sokeszueket a brexit korul. Kb ez jellemzo rajuk mindenben.

2019. szept. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!