Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mivel jár a kiköltözés?

Mivel jár a kiköltözés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A párommal elgondolkodtunk milyen lenne kiköltözni a híres USA-ba.

A kérdésem ez a folyamat miből áll?

22 éves vagyok ápoló. A párom 18 éves anya nincs végzettsége. Van egy 1 éves kisgyermekünk.

Ezekkel az adatokkal milyen folyamatot kéne végig járni, ahhoz hogy mi kint kapjunk egy albérletet vagy akár házat venni?

A bankok mennyire segítő készek ebben?

Mennyi pénz körül mozogna ennek a procedurának az ára?


Nem kérek olyan választ, hogy gondold át/egyedül megdöglötök kint/ott sincs kolbászból a kerítés /nem éri meg kimenni stb...


Engem a folyamat érdekel. (zöldkártya, vízum) és ha már kint vagyunk mit kell tennni m így ott is maradjunk?


A normális válaszokat köszönöm.



2019. dec. 19. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha magadtól ezeknek nem tudsz utana nézni akkor mit vársz? De megválaszolom. Semmi esélyed kijutni. Az meg hogy a lablógató végzettség nélküli htb-t meg a gyereket is vinni tudd végképp esélytelen. A kapuk bezárultak nem várnak több élősködőt. Illegálisan ki lehet menni el lehet evickélni pár hónapig de előbb utóbb lekapcsolnak.
2019. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Pontrendszer

Munkavállalói vízum

ESTA

Angol nyelvtudás

szakmai siker

Jó szakma.

Komoly kezdő tőke.

Zöldkártya

Ezek nagyon alap dolgok.

Bankok sokkal keményebbek mint otthon. Fix állandó bejelentett munkaviszony alap amit elvárnak, és legalább 3 éve legyél munkaviszonyban. Lakások ára nagyon magas. Ha van önerőd, van fix munkád, a hitelképességed is megfelelő akkor kaphatsz hitelt.

Kint nincs 3 év gyes vagy gyed. 1 év szülésszabadság után bölcsi, ovi van, ami nem 8 órás. Állami óvodákban meg nem szívesen viszi az ember gyerekét.

Albérlet nagyjából úgy megy mint otthon. Ha van munkád, akkor tudsz lakást bérelni. De először mindig szobát adnak ki, mert lakásbárlásnál is levárnak X hónap munkaviszonyt.

Orvosi ellátás csak akkor van ha van biztosításod. Ha nincs akkor állami de a csekket küldik. ( na itt lepődnél meg, hogy milyen drága, és miért vársz 6 órákat a váróban.. Vissza is sírod a magyar egészségügyet

Én egy sima orrpolipot nem műtök meg, mert 5000 dollárba kerül amit az egészségbiztosító nem áll)

Nagyjából ennyi.

( 3 éve élek kint New Orleansban)

2019. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló.

Irtam az oldal adminisztratív részének hogy legyenek szívesek eltavolitani innen, mivel kulturálisan (élősködőnek nevezni embert társainak) egy fertő vagy.

Ha normális IQ meglenne, elolvastad volna hogy ez egy feltevés. Érdeklődők a külföldi országba való költözés lehetőségéről.

A kettes válaszoló volt olyan kedves és megadta azokat a kulcs szavakat, amikkel el tudok indulni. Tudod sokat dolgozok és nincs időm feleslegesen bolyongani az oldalakon.

Senki előtt nincs bezárt ajtó. A párom végzett szakember csak a gyermek miatt meg nem volt ideje munka tapasztalatot gyűjteni.

Lalogató pedig az édes világra hozód, különben meg nevelt volna rendesen. Név nélkül nagy szájjal írni nem nagy kunszt.

Kimenni pedig mint illagalis bevandorló... Nem tudom hol írtam ilyet és eszembe se jutott. Neked kéne ki menekülni, ott legalább nem értik miről beszélsz. Joejszakat kívánok.


Kettes válaszoló: köszönöm ezt nem tudtam. És ha bejelentett munka vállaló vagyok akkor gondolom álljál a TB-et. (?)

2019. dec. 19. 21:22
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha van bejelentett munkaviszonyod akkor fizetsz adót, és betegbiztosítíást is. De érdemes a betegbiztosítás összegét magasabb összegre emelni és fizetni- Főleg ha minimálbéres fizetésed van.
2019. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Még valamit.

Agond nálatok a gyermek lesz. Sajnos elég hátrány, mert sokkal több pénzt visz el a gyermek mint gondolnád. Ismertem olyan magyarokat akik évekig éltek itt, de amikor megszületett a kislányuk, hazamentek. Egyszerűen sok volt nekik így. Nehéz, de nem lehetetlen. Én könnyen beszélek, mert nekem nincs kisgyerekem.

( kettes vagyok)

2019. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Munkavállalásról nem árt tudni, h itthonról kell elintézned, ha legálisan akarod. Tehát az nem működik, h kimész és majd találsz munkát. Itthonról kell jelentkezned a munkára (nem hazai közvetítőn át, mert az szélhámosság) és ha a munkáltató igent mond rád, akkor kaphatsz munkavállalói vízumot, amit a cég intéz neked. Ezekből látható, h kizárólag piacképes tudással lehet _legális_ munkát találni.

Számos sikersztorit hallhatsz honfitársaktól, h nekik ezek nélkül is sikerült, de azt sosem teszik hozzá, h a kvázi sikereiket turistaként beutazva, túltartózkodás által, iielgálisan érték el.

Összességében nem érdemes a kiköltözésről gondolkodni, ha nem valami menő programozó, mérnök, kutató, orvos, stb. az ember.

2019. dec. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kanadába egyszerűbb lenne. szigorúbbak a befogadás feltételei, de ha tudsz olyat felmutatni, ami meggyőzi őket (ápolói végzettség jó lehet), akkor gyorsan elintézik neked a vízumot. és ott még ingyenes orvosi ellátás is van. nem értem amúgy miért vannak oda az emberek az usáért
2019. dec. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Egyetertek a 7. valaszoloval. Kanadaba 22 evesen, apolokent tart karokkal varnanak. Felejtsd el az USA-t, Kanadaba gyorsabban megkapod a munkavallaloi vizumot. Muszaj angolules/vagy franciaul tudnod (kulonben hogyan erted meg a dokit?)
2019. dec. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Magyar apolokent nem kapsz vizumot az usaba.

Talalkoztam kint fiatal parral de ok ugy vannak itt hogy egyikuk progamozokent van itt, nalatok durvan 10 evvel idosebbek a vizumuk pedig kb 2 even belul lejar es mennek haza.

Ha hazat akarsz venni akkor legalabb 2 ev munkaviszony kell. Nemreg beszeltem valakivel a bankbol aki ezt mondta ugyhogy ez biztos. Lehet hogy allamonkent eltero.

Alberlethez kerik hogy legyen munkaviszonyod viszont nem hatarozzak meg hogy mennyi. Valaki ker 4-5 paycheckent, valakinel bemondasra meg az egesz.

Gyerekkel nehez mert ha egeszsegbiztositast akarsz venni ami csalados az draga. 1 keresetbol fizetni alberletet, autot, gyereket eltartani, biztositast fizetni nagyon nehez.

Nalunk en egyedul dolgozok, nincs meg gyerek de nem tudom hogy fogom eltartani ha lesz mert akkor kell csaladi biztositas, gyerekre is kell kolteni es itt az anyaknak nincs gyes. Adokedvezmenyt fogok kapni es ennyi.

Most sokat tulorazok hogy legyen eleg penzunk.


Tegyuk fel hogy kint lennel. Apolokent magyar vegzettseggel nem talalnal munkat. Hasznalhato szaktudas nelkul lehetsz felszolgalo, gyari melos vagy dolgozhatsz boltban.

Boltban keresel 1 honapban havonta kb $1600 nettoban. Ebbol kifizeted a csalados egeszsegbiztositast ami kb $500 ha a munkahelyeden keresztul tudsz venni. Marad $1100 dollarod de az alberlet ha csak 1 szobas lakas is eleg az kb 700-800 dollar, de gondolom a gyereknek is kellene szoba, a 2 szobas pedig $900 dollar legalabb.

Ennel dragabb is lehet ha pl NYC-t nezed de most egy kevesbe nepszeru helyet vegyunk peldanak.

Tehat ha 1100bol kifizetsz 900at alberletre akkor marad kemeny 200 dollarod ami nem eleg semmire. Kell autot tankolni, biztositast fizetni ra, enni is kell...


En szerencsere tobbet keresek mint egy boltos mert ertek valamihez, tulorazok is, gyerekunk nincs.


Arrol nem is beszeltem hogy autot is kellene venned, 1et magadnak, 1et pedig a parodnak es ez sem keves penz.

2019. dec. 20. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

miert lett eltavolitva a valaszom??

itt elek, valos dolgokat irtam, semmi fikazas vagy tragarsag nem volt benne :O

2019. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!