Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha nyernék a zöldkártya...

Ha nyernék a zöldkártya lottón, abba kell hagynom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Jelenleg harmadéves vagyok egy 5 éves egyetemen, de mindig is szerettem volna kimenni az USA-ba. Mivel sokszor hallottam/olvastam, milyen nehéz nyerni a lottón, de nem esélytelen, gondoltam nevezek idén károm úgysem származhat, mivel ingyenes. Viszont, ha jövőre kihúznak és van az egy év feldolgozási idő, akkor is csak negyed vagy ötöd éves éeszek (ha nem csúszok meg). Ilyenkor le kell mondani a zöldkártyáról, mert hallottam, hogy fontos indokkal nem veszil el.

2019. júl. 22. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb. így voltam az ötös lottóval...

...csak eltelt azóta 50 év.

:)

2019. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
0%
Nyugodt lehetsz biztosan nem te leszel az akit kihuznak a zk lottón........
2019. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
37%
A masik meg az hogy ha valami lehetetlen véletlen folyamán mégis kihúznának az még semmit nem jelent....többek között azt sem hogy te akkor azonnal es automatikusan meg is kaptad a zöld kártyát,azt mehetsz dolgodra......kismillio egyeb feltételnek kell még megfelelned es akkor talán,esetleg,ha úgy alakul,ha ugy jön ki rá a lépés akkor megkapod.......
2019. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindenki ugyanannyi eséllyel indul az indulók között.
2019. júl. 22. 10:03
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Pont mint az ötös lottón.
2019. júl. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
74%

"Mindenki ugyanannyi eséllyel indul az indulók között"


Látod ez valóban így van,csak mint a kérdésed is mutatja ezeknek az indulóknak a bő 90%-nak egyebkent halvány lila fingja sincs hogy egyaltalan mi ez a zk lottó/mire jó/milyen feltételek vannak hozzá stb stb......így elveszik az esélyt olyanoktól akiknek valóban fontos lenne ez a dolog és esetleg tényleg tudnának élni a lehetőséggel.......és nem csak addig látnának,hogy hú a nagy amerika!De jó lesz!Megyünk.........

2019. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, ha nem utazol ki akkor buktad a ZK-t.

Azt tudod hogy ha kihuznak akkor X osszeget fel kell mutatni vagy munkaltatot keresni?

Szerintem a legtobben azt valasztjak hogy mutatjak hogy van penzuk de ez az osszeg millios nagysagrendu forintban

2019. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek a 6. válaszolóval. Sokan nem is akarják igazán. Ismerek nem egy olyat, aki beadta és utána nem is érdekelte, vagy elintézte utána a procedúrát de mégsem is élt a lehetőséggel, vagy kiutazott, de nem maradt sokáig. Ehhez akkor minek az állandó munkavállalási engedély?

Egyedül arra van megoldás, aki megnyeri de mégsem megy el a követségre az ügyintézéshez, mert úgy tudom, hogy ezeknek a helyeit újra sorsolják, ha még van rá idő.

Az USA-ba kiutazni és körülnézni egyszerű, csak ki kell váltani az ESTA engedélyt, 10 perc alatt megvan kitöltéssel, kinyomtatással. Akkor ki lehet utazni és el lehet dönteni, hogy mennyire tetszik.

Aki zöldkártya lottózna, annak az amerikaiak helyében feltételhez kötném, hogy előtte legalább egyszer járjon már az USA-ban és a tartózkodása során ne legyen problémás.

Azt tudom javasolni, hogy előbb te is menj ki turistaként ESTA-val, maradj legalább két hetet, nézz körül és úgy dönts. Úgyis akkor van értelme erre pályázni, ha már végeztél az egyetemmel, utána még nem árt gyűjteni induló tőkét. Lehet, ha megfelelő végzettséged lesz, akkor kaphatsz munkát egy amerikai cégnél és akkor biztosan mehetsz vízummal, nem lesz szükséged lottóra. Amíg ott élsz és dolgozol vízummal, utolér a szerelem egy helyivel, megházasodsz és már vízum sem kell, pár év múlva leteheted az állampolgári esküt és amerikaivá válsz.

2019. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azóta újra elolvastam a pontos követelményeket, mindenhol azt írják, hogy ha megnyerted, kapsz egy időpontot, amikor be kell fáradni a követségre interjúra, ha úgy ítélik meg, hogy megadható számodra a kártya (tavaly a nyerteseknek is csak a negyede-fele kapta meg végül), akkor orvosi vizsgálatok, oltások után maxium 6 hónapod van arra, hogy kiutazz az USA-ba. Tehát inkább akkor jelentkezz, ha már biztos, hogy 6 hónapon belül ki tudsz utazni.

Alább van egy blog erről, de én megnéztem a hivatalos oldalon is.

[link]

2019. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!