Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megoldhat a helyzetemben a...

Megoldhat a helyzetemben a kiköltözés az Egyesült Államokba?

Figyelt kérdés
Most májusban végzek a középiskolával és úgy tervezem, hogy nyáron kiköltöznék, vagy egy évet kihagyva a főiskolából, még több pénzt keresve költöznék ki. Tisztában vagyok az ottani nehézségekkel, előnyökkel a szokásokkal és szabályokkal. Sok amerikai kortársammal beszélgetek. Informatikát tanultam, programozást, hálózatot, adatbáziskezelést, webfejlesztést. A nyelvvel semmi gondom, és talán a nagybátyám által egy nagyobb pénzösszeggel tudok kiköltözni. Viszont szükségem lenne olyanok tanácsára, akik már kiköltöztek vagy tudják, hogy hogyan lehet a legjobban megoldani a kiköltözést. 19 éves vagyok.

2017. okt. 22. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
nem
2017. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
legálisan nem
2017. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy tisztaban az itteni nehezsegekkel.

Most koltoztem ki legalisan es van social security szamom is de még a munkavallalasim nincs meg, bankszamlat se tudtam nyitni hiaba mutattam vizumot, utlevelet.

Jogsit csak ugy szerezhetek ha van ssn, eddig ok meg szerintem a tobbi papirral se lenne gond de biztositast kell kotnom hogy vizsgazhassak. Hiaba van magyar jogsim kozel 10 eve, akkor is kezdo vezetonek szamitok es kb 130 dollar lenne a legolcsobb biztositas havonta(!). Ha nem tudsz amerikai jogsit szerezni akkor meg mindig sokat fogsz fizetni.

Egessegugyi biztositasod nem lesz illegaliskent es amugy se birnad fizetni fekete munkabol.

2017. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"bankszamlat se tudtam nyitni hiaba mutattam vizumot, utlevelet. "


Hát te valamit nagyon rosszul csinálsz. Én ESTA-val szoktam kijárkálni és még így is van amerikai bankszámlám.

2017. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan bank aki enged bankszamlat nyitni utlevellel de mi olyanhoz mentunk ami nagyon kedvezo es aposom altal lehetne ott szamlank.

Publikus banknal nem probalkoztam eddig.

2017. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 D. Brasco ***** válasza:
Kérdező ha te valóban tisztában lennel a kinti dolgokkal akkor nem kerdeznel feleslegesen ennyi ostobasagot!
2017. okt. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt nem szoktam érteni sose, hogyha valakinek nem okozna gondot az adott ország nyelve (jelen esetben angol), akkor miért magyar oldalon akar információkat szerezni?
2017. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

baratnom ESTAval jott es a Bank Of America-nal siman nyitott bankszamlat.

havi 130 az eleg sok biztositasra, melyik allamban elsz?


en csak 2fele kikoltozest ismerek, amit az itteni magyarokon tapasztaltam

vagy ugy jon ki valaki, hogy senkit nem ismer, de eszmeletlen magabiztos, tokos, barhol el tudja magat adni, es nem fel attol, hogy idegenektol kerjen segitseget, vagy pedig olyanok vannak, akiknek mar volt itt ismerosuk es ugy jottek ki hogy ezen ismerosoktol kaptak segitseget, vagy informaciot vagy szallast, munkat stb.


Ha nincs kint ismerosod, akkor nagyon "phaszagyereknek" kell lenned hogy egyedul sikeruljon.

2017. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Hah.8-asnak uzennem, hogy meg tobbfele kikoltozesi mod letezik, pld amikor egy ceg felvesz teged ide amerikaba dolgozni es csinaltat neked munkavizumot, a masik amikor egy magyarorszagi amerikai nagyvallalatahoz jossz ki dolgozni, ezt intercompany transfer-nek hivjak. en is igy vagyok itt.


a kerdezonek:

1. ha tele vagy penzzel, akkor fektessel be legalabb 500k USD-t egy amerikai cegbe, es mar intezik is neked a torvenyes beutazasod soron kivul (ugye ha van 500k befektetnivalo dollarod Magyarorszagon, a kerdes az hogy miert is jonnel ki?)

2. ha szerencset akarsz probalni, akkor azt tanacsolom neked, hogy kezdjel el interjuzni amerikaba es ha szerencsed van felvesznek es fizetik a munkavizumhoz szukseges dolgokat (bevandorlasi ugyvedek stb)

3. 19 eves vagy, induljal a zoldkartya lotton, minden evben, azt hiszem oktobertol novemberig fogadjak el az online a regisztraciokat (jeleneg is lehet jelentkezni), veszteni valod nincs, toltsd ki, es majusban nezz ra hogy kisorsoltak-e, ha nem akkor kovetkezo evben megint megprobalod, ennyi


sztem kb 100 millio kinai gondolkodik pont ugyanugy ahogy te :) en azt tudnam neked tanacsolni, hogy meg se forduljon a fejedben, kijonni sunnyogni. Ha bejossz, utazgassal, turistazzal, nezz korul milyen itt ott. Ha dolgozni akarsz, akkor vagy zold kartyaval jossz be, vagy talalsz egy ceget aki elintezi neked a munkavizumot es utana jossz be.


ha barmi kerdes van, irjatok batran

2017. okt. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Oke igazad van. Most hogy jobban belegondolok a batyam is munkavallalas utjan jutott ki de ennek mar vagy 25 eve. Meg talalkoztam egy csajjal is, aki egy friscoi egyetemen valami kutato, o az egyetemen keresztul jutott ki. Persze van tobb lehetoseg, de tenyleg nagyon okosnak kell lenni, hogy sikeruljon, valami extra kepessegekkel kell rendelkezni vagy talalni kell egy amcsi ceget otthon. De erted, azert elmenni egy ceghez dolgozni, mert hatha kijut az ember rajtuk keresztul az USAba az eleg gaz. Gondolom nalad sem ez volt az elso szempont mikor beadtad az oneletrajzodat ;)
2017. okt. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!