Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába szeretnék utazni...

Amerikába szeretnék utazni karantén után mit vigyek? A többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval el szeretnék utazni Californiába azon belül Los Angelesbe. Már spórolok pár éve de sajnos nem tudom kb mennyit kéne. Amit csinálnék: vásárolnék,várostnéznék és még sok más dolog. Erre szerintetek mennyi pénzt kéne szánnom? És ha pl veszek olyan nasikat ami műanyag zacskóba van azt felengedik a gépre és ha igen akkor mekkora súlyban? Aki esetleg már volt melyik szállás viszonylag olcsó de az sem baj ha drágább és melyiket ajánlanátok? mit rakjak a bőröndömbe? hány kilót lehet felvinni a gépre még amikor elindulok? ja és a kajához visszatérve a bőröndömbe rakjam vagy a kézipoggyászba? Bocsánat a sok kérdésért de ez lesz majd az első nagyobb utazásom repülővel! Ja és egy utolsó ha esetleg véletlen valami történik velem kint akkor mennyit kéne szánnom a kórházra?

2020. máj. 6. 14:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
3 hétre 2 Milla los Angeles kb .
2020. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Figyi, későn vettem észre, de azért válaszolok. Gyakorlatilag úgy lehetne összefoglalni, hogy rengeteg függ a személyes igényeidtől.


Repjegy: Ennek simán utána tudsz nézni neten. Felmész a Skyscanner.hu-ra, megadod, hogy Budapest-Los Angeles retúr, rámész a "legolcsóbb hónap" opcióra, de tudsz megadott hónapot is nézni, és attól függően válogathatsz. Ha főszezonon (május-szeptember) kívül foglalsz, akkor jóval olcsóbbak is a jegyek. LA nem pont az a város, ahol télen olyan hideg szokott lenni, hogy nem lehet csinálni semmit, de ha strandolni akarsz, ne januárban menjél. Kb. 3 hónappal előre foglalva a legjobbak a jegyárak. Megnéztem most neked, így 200000 alatt simán megcsinálható LA. (A poggyász egy részéért lehet, fizetni kell, de akkor is)


Szállás: Ha gazdaságosabban akarsz kijönni, semmiképp se hotelbe menjél. Ha nem ismersz senkit, aki elszállásolna, az AirBnB-t tudom ajánlani, ha felmész a honlapjukra, akkor meg tudod nézni, mi mennyibe kerül, és tudsz vele számolni. Azt ajánlom, hogy mindenképp olyan helyre menj, ahol legalább saját szoba van.


Étkezés: NAGYON függ attól, hogy hol akarsz enni. Ha étterembe mész, ilyen átlag 10-15 dollárral étkezésenként minimum számolhatsz, gyorskaja picit olcsóbb. Én amikor kint voltam barátoknál, és magamra főztem, akkor volt, hogy heti 30 dollárból kijöttem, ha kicsit elengedtem magam, és megkóstoltam ilyen helyi jellegzetességeket, akkor heti 50-60.


Szuvenírek, turistáskodás: Megint tőled függ. Ha csak annyi a cél, hogy pár hűtőmágnest viszel a családnak, akkor azoknak ilyen 3-5 dollár darabja, bögrék ilyen 9-15 dollár között szoktak lenni, sima pólók ilyen 15-25, hosszúújjúk egy tizessel drágábbak, de ha te mondjuk szeretnél egész ruhaüzleteket felvásárolni, akkor nyilván a határ a csillagos ég. Itt sztem azt érdemes megszabni, hogy te mennyit tartasz reálisnak szuvenírre költeni. Ha vannak pontos helyek, amiket meg akarsz nézni, a honlapjukon megtalálod a belépőket, hogy mennyibe kerülnek, szóval ezt is ki tudod számolni.


Kocsi: Kocsit még nem béreltem sose, de ennek is utána tudsz nézni, mennyit fogyaszt, mennyi a benzin, mennyi a bérlés... LA-ban van tömegközlekedés is, de mivel Amerikában a legtöbbeknek van kocsija, a tömegközlekedés nem annyira fejlett, és ált. a szegényebb rétegek használják.


Egyéb kérdéseid: A légitársaságok honlapján általában meg van adva, mekkora poggyászokat engednek meg, mind méretre és súlyra. Pakolni azt pakold, amire gondolod, hogy szükséged lesz. Nasit vihetsz, csak arra figyelj, hogy ne legyen benne olyan, ami folyékony/viszkózus állagú, mert azt nem engedik fel. Ha ez megvan, nem is kell külön műanyag zacsiba tenned. Gyümölcsöt és húst viszont Amerika területére nem vihetsz be, szóval azt érdemes elfogyasztani, mire odaérsz. És kézipoggyászba érdemes, mert ugye ha akarsz enni az úton, akkor onnan tudod kivenni.

2020. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!