Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért “lehetetlen” a bevándorl...

Miért “lehetetlen” a bevándorlás az USA-ba?

Figyelt kérdés
Nem a most kialakult helyzetre gondolok, hanem általánosságban. Elolvastam az imént több kérdést is és több válaszadó is azt írta, hogy “esélytelen, szinte lehetetlen, ne is próbálkozzon a kérdező”. Tudom, hogy szigorúan veszik a bevándorlást az amerikaiak, de számomra az a szó, hogy lehetetlen teljesen ismeretlen, mert nincs olyan, hogy lehetetlen. Valaki kifejtené, hogy mit érthetnek a “lehetetlen” alatt? :)

2020. jún. 20. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, csak kicsi az esélye, pláne az ilyen értelmes embereknek.
2020. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert sokan vannak így is

Trump meg a szintén csak szigorít a bevándolrási törvényeken mert akkora hazafi közben ő is egy bevándorló

Esetleg ha megismersz egy amerikait és hozzámész (akár sok pénzt leperkálva neki ezért dollárban, itt milliókra gondolok forintban) akkor van esélyed a zöldkártyára meg az állampolgárságra

2020. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Őszintén én nem gondolok nagy dolgokra. Látjuk mi van Amerikában. Nincs ezen a bolygón egy olyan ország, amelyiknek ne lenne szüksége fiatal, okos, talpraesett emberekre. Amerikában, mint látható a rasszizmus most nagyon előtérbe került, tehát én úgy látom, hogyha választhatnak, akkor inkább a fehér európaiakat részesítik előnyben, de javítsatok ki, ha rossz a meglátásom.
2020. jún. 20. 14:11
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Amerikában a fehér embert részesitik előnyben, pláne ha van diplomája akkor meg még jobban
2020. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert egyszerűen nem lehet oda csak úgy kimenni. Munkavállalási vízumot nem osztanak csak úgy. Több diploma az alap, de azt is hozzá kell tenni, hogy a magyar diplomákból nem sokat ismernek el kint, tehát ez nem olyan hogy végig bukdácsolod a szociológia szakot aztán majd kapkodnak érted az USA-ban. Akik itt kérdezősködnek azok agyhalott tinik többnyire akik nem nagyon vannak képben a valósággal meg mindegyik azt hiszi magáról hogy ő szupersztár és majd kint felfedezik.
2020. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaj, utolsó jót derültem a szupersztár tiniken.:) Igazad van, egyértelmű, hogy a legjobbakra van szükségük, de ha nagyon őszinték akarunk lenni, akkor a magyar diplomákat még Európában sem igazán ismerik el (sajnos).
2020. jún. 20. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem is véletlen itt sok mérnöki szakon is ugyanazt tanítják 30-40 éve. Engem is mérnök info szakon a 8086-os processzorral traktáltak 8 éve meg érintőlegesen beszéltünk a pentium 1ről mint modern prociról. Gyorsan váltottam is egyetemet meg országot.
2020. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Gondolj bele hogy hany orszagbol mennenek az emberek USA-ba ha barki mehetne oda dolgozni.

Hol dolgozna az a sok ember? hol lakna? A haz arak felmennenek mert mindenki hazhoz akarna jutni de a terulet veges. A munkaberek lemennenek mert mindig lenne olyan aki olcsobban elvallalna a munkat. Van olyan orszag ahol napi 5 dollart keresnek egy nap. Nekik 80-100 dollaros fizetes alom.

2020. jún. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el az Unnecessariat esszét [link] hogy megértsd, hogy él az amerikai vidéken sok-sok millió ember. Nekik a bevándorlás vörös posztó, hiszen úgy gondolják, hogy ami kevés munkát még találnak, azt a bevándorlók elvennék. Ugyanakkor természetesen azt is gondolják, hogy a bevándorlók lusta disznók, akik csak az állami segélyre pályáznak, de hát a logika ezeknek az embereknek sosem volt erősségük. Lesz mindig politikus, aki meglovagolja ezeknek az ostobaságát és elkeseredettségét és szigorú bevándorlási korlátokat szabó törvényt hoz. Az most van először, hogy elnöki rangra került ilyen, de ilyen politikusból mindig volt jó sok. Természetesen a rasszizmust sem szabad elfelejteni, az is mindig erősen jelen volt, és hát ugye a legtöbb ember aki be akarna vándorolni szegény országokból, az bizony nem fehér ember. Még rosszabb: még az is lehet, hogy nem keresztény. Brrrr.


Hát így jön létre a törvény, szoros kvótákkal, kemény feltételekkel, ennek eredményeképpen hihetetlen hosszú várakozási listákkal.

2020. jún. 25. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az átlag magyar full életképtelen, nem diplomás és azt sem tudja miről beszél. Annyit tud, hogy a szomszéd Jóska sem kapott ződ kártyát, hogy kimehessen mosogatni Loszándzseleszbe, aztán szépen haza is toloncolták.


Olyan elhanyagolható apróságokról nem is beszélve, hogy ebben az országban 10 emberből 9 meg sem bír szólalni angolul.


Na, nekik ezért lehetetlen.

2020. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!