Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Számíthat arra hogy a reptéren...

Számíthat arra hogy a reptéren valaki szamonkeri a haza utazáskor ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az egyik ismerősöm kint el Amerikában 3. Éve de nem hivatalosan , tehát 3 hónapos vízummal ment ki , aztán “elfelejtett” hazajonni ... a kérdésem az hogy most úgy néz ki hazajönne , vajon az ottani reptéren érheti ot atrocitás , számonkérés az égett hogy nem hivatalosan ennyi ideig kint maradt ?

Mert ugye az útleveleben a pecsét amikor belépett az országba kb 2,5 éves ... gondolom a rendszerben látják hogx 3 hónapos vízuma volt ami lejárt már évekkel ezelőtt !

Foglalkoznak ezzel egyáltalán ?


Köszönöm ha valaki válaszol , aki esetleg képben van ezzel !



2020. aug. 6. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
pont az usaban ne foglalkoznanak ezzel? komoly buntetesre szamithat
2020. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Á dehogy, csak megbüntetik és kitiltják az országból minimum 10 évre. Nem tudom hogy gondolta, hogy ennek nem lesz következménye, aki ilyen módon lóg be az országba, az általában képben van ezzel és vállalja.
2020. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok ! Köszi a válaszokat ! Én sem tudom hogy képzelte, meg azt hogy így évekkel később csak úgy simán hazajöhet ... ezért is járok utána mire számíthat ... hogy készüljön fel !

Felelőtlennek tartom ot az végett mert a 3 hos vízum lejárta után haza kellett volna jönnie , és elindítani a hosszabbítási igényét amit valószínűleg megkapott volna ... tehát nem értem én sem !


Azt tudtam hogy az ilyen embereket kitiltják X időre vagy akar végleg az országból, de a büntetést nem Tudtam ! Ez pénzbeli büntetés gondolom, nem ?

2020. aug. 6. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy valami penzbeli buntetes lenne. Hogyan tudnak ezt behajtani? Abban az esetben ki lesz tiltva legalabb 10 evre, vagy lehet hogy egesz eletre is. Ha esetleg megprobal megint ESTAt vagy rendes vizumot szerezni el lesz utasitva. Deportalni nem tudjak mert ugyis elmegy.
2020. aug. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen értem , csak ő attól tart hogy mivel nem 1 hónappal tartózkodott túl hanem 2,5 évvel így mi van ha a nyakába varrjak az illegális munkavállalást ... mert ha megkérdezik miből élt évekig nem tudja azt mondani hogy hozott pénzből , nem pedig az ott feketén megkeresettbol! Ha viszont erre rakattanak ott kint akkor le is csukhatjak ... (Mondjuk ez az én gondolatmenetem... lehet hülyeség)


Egyáltalán nem tudom ot sajnálni ... egyedül az végett csak hogy most azért akar hazajonni mert az anyukája egészségi állapota nagyon rossz és nem valószínű hogy sokáig fog már élni !

2020. aug. 6. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
akár az is mondhatná hogy eltartották. nem illegális más pénzén élni. de arra ne számítson hogy a közeljövőben vissza fogják engedni
2020. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!