Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 3 hetes amerikai kirándulásra...

3 hetes amerikai kirándulásra mennyi pénzt vigyek?

Figyelt kérdés

Bookingon foglaltunk szállást.Költőpénznek mennyit vigyünk ha a keleti part a cél?

Boston,Providence,New York,Philadelphia,Baltimore,Washington

Páron vállalkozó, üzleti vízummal megyünk, mielőtt ezt kérdezné valaki.Aki Volt ott mostanában 3 hétre kb mennyi pénzt vitt?


2021. jún. 13. 12:19
 1/9 anonim válasza:
46%
250ezer ft, nyilvan dollarba.
2021. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
amennyi van .
2021. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akarunk váltani pénzt, mert akkor tudjuk hogy ezt kell beosztanunk.bankkártyát max elvisszük, de arról nem szeretnénk költeni.Ha jól tudom 10000 dollárt lehet pénzben bevinni az országba, csak nem tudom ha közepes éttermekbe, múzeumokba, megyünk mennyire vinné a pénzt.

Bocsika, de előre nem akarunk semmit megnézni max az utat, olyan fedezd fel a várost ahogy tudjuk féle kirándulás lenne.

2021. jún. 13. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát szerintem attól függ hogy milyen helyekre mentek. Mi pont ezért szoktuk előre megtervezni hogy nagyjából hova menjünk mert ha drágább éttermekbe esztek meg drágább programokra akkor az úgy nyilván több lesz. Keleti parton nem voltam mostanában, de ismerőseim voltak és az ő tapasztalatuk alapján én inkább olyan 500 ezer ft-nak megfelelő dollárt vinnék minimum, ha meg sok és marad akkor azzal sincs semmi majd max visszaváltjátok. Mondjuk én mindig úgy utazok hogy inkább legyen nálam bőven több mint hogy kevés legyen.
2021. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

"Akarunk váltani pénzt.....bankkártyát max elvisszük,"


Jó lenne kicsit utána olvasni a USA-beli élet hétköznapjainak!

Sok meglepetés fog érni a 3 hét alatt!

2021. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Manapsag USA mar alig dragabb mint Magyarorszag mert ugy felmentek a magyar arak. Kicsivel tobbet vigyel mint amennyi Mo.-n kellene
2021. jún. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Igen, max 10ezer USD hozható be készpénzben. De nem érdemes, mert felesleges kockázatot jelent. Hozzatok készpénzt, borravalóra, és apróbb dolgokra. De amit lehet, fizessetek interneten keresztül (pl. szállás) és kártyával. A legtöbb mindent lehet - sőt javasolt - kártyával fizetni, pl. autóbérlés, étterem, múzeum, stb.

Az, hogy a 3 hét alatt mennyi pénzre lesz szükségetek, az annyi mindentől függ, hogy képtelenség megmondani. Pl. az eldöntött dolog, hogy fogtok pl. két város között közlekedni (és már ki is van fizetve, a repjegy)? Én még az 500K is keveslem, ha az összes szállás és a városok közötti közlekedés ára nincs még kifizetve. Plusz autóbérlés mindenhol - napi 40-50 dollár naponta. Az 500K elég a kajára, belépőjegyekre, benzinköltségre, venni apróbb dolgokat. Persze, ha kizárólag mekiben esztek az 1dollaros menüből naponta háromszor, akkor a kaja kijön napi 6 dollárból kettőtöknek. Ha egy átlagos étteremben esztek, naponta csak egyszer, akkor a kaja kettőtöknek kb 50 dollár + jatt /nap, és akkor nem volt reggeli és vacsi, de még egy fagyi sem.

Utazás előtt én azért megpróbálnám kideríteni, hogy egy-egy városban mit érdemes megnézni, és kiválogatnám, amit tényleg érdekel, és elvetném, ami nem. Annak alapján már kiderül(het), hogy melyik városban hány napot akartok/fogtok eltölteni. Nekem pl. Bostonból még sok is volt az egy nap. (de nyilván mások az elvárásaink).

Ugyanemiatt (az ott toltott idő miatt) fontos az autóbérlés. NY-ben nem érdemes kocsit bérelni, talán még Washington DC-ben is kikerülhető, de az összes többi városban az "elsétálok a belvárosba" jelenthet akár 15-20 km-t is (és ne számíts a tömegközlekedésre).

Szóval, a költségeket illetően először tervezd meg az utatokat, és utána könnyebb javasolni egy összeget. Nem érdemes úgy idejönni, hogy "olyan fedezd fel a várost ahogy tudjuk féle kirándulás", mert úgy fogtok visszamenni, hogy semmit sem láttatok (plusz utálni fogtok minden itt töltött percet).

Bocsánat, ha cikk-cakkban írtam, csak közben ötvenszer ugrottam fel.

2021. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Minimális kp elég, kb 100 dollár. Mindenhol elfogadják a kártyát. Én voltam kint nemrég, még a kólaautomatánál is tudtam kártyával venni egy kis üdítőt.
2021. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Mint írta, a bankkártyát csak megsétáltatják.

Nem tudja, hogy nem divat az USA-ban a kp.-s vásárlás.

2021. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!