Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egy USA 10 napos kiránduláshoz...

Egy USA 10 napos kiránduláshoz mennyi költőpénz szükséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy 2 főnek egy USA utazáshoz mennyi költőpénzt (kézpénzt) érdemes vinni? 2 főről lenne szó repjegy és szállást nem számolva.

2016. júl. 5. 22:44
 1/10 anonim válasza:
51%
Szerintem 300 ezer alapjáraton, bár ez függ az igényektől is.
2016. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fejenként vagy összesen?
2016. júl. 5. 23:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attol is fugg, hogy milyen terveitek vannak. Ha a tiz nap alatt napi ket belepojegyes dolgot neztek meg, akkor csak a belepojegyek ara elerheti a $100/fejenkent es akkor aznap meg nem ettetek (pl DisneyLand).

Fugg attol, hogyan fogtok kozlekedni: taxival, uberrel, bereltek? Kocsi nelkul... Berles, benzin, cegtol fuggoen merfoldpenz, biztositas, stb.

Fugg, hogy hol esztek, olcso boltban veszel fel kilo kenyeret es parizsi-feleseget, es egesz nap azon elnyammogtok tiz napig mindig ugyanazt vasarolva, vagy beultok mekibe, vagy beultok rendes etterembe?

Egyaltalan, melyik allamba mentek, mert pl. allamonkent valtoznak az arak, a belepojegyek, az afa.

2016. júl. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
San Francisco = 10 napra $ 3000.00 / person minimum
2016. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg igényfüggő. Költőpénz jellemzően a belépők és ezek szerint esetetekben a kaja.

Kaja: 15$/fő/nap

Belépőkre 150$ mondanék/fő. Ebben benne lehet egy komolyabb dolog(80-100$) és 5-6 kisebb(8-10$).

290Ft/dollár árfolyamon ez 2 főre: 174.000 Ft.

2016. júl. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Bizony, ez sok mindentől függ: mit csináltok, hogyan utaztok, milyen szálláson vagytok, mit esztek (elegáns étterem vagy pedig sarki hamburgeres...), belépők, mely városok...?
2016. júl. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Készpénzt csak max egy százast vigyetek, mindenhol lehet kártyával fizetni. Amikor kint voltam, még a kólaautomatából is hitelkártyával vettem kis kólát.
2016. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

van pár tippem:

- ha itthonról visztek készpénzt, ne kérjetek 100-ast, utálják mindenhol

- a múzeumok egy részében este 4-5 utántól ingyenes a látogatás, érdemes kihasználni

2016. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
hat engem karacsnykor majdnem nem engedtek be az usaba emiatt (florida). repteren csak 1000 dollar volt nalam, minden mast (kocsiberles, szalloda; belepojegyek) elore kifizettem. nem akartam tobb kp-t vinni, mondvan hogy fizetek kartyaval. aha. nagy para volt a beengedesnel. elo kellett banyasznom minden szamlat, pl autoberles, bizonyitva, hogy eleg 1000 dollar kp, ha van nalam meg 4 hitelkartya...
2016. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezeket előre össze kell készíteni egy mappában, és magadtól átadni. Tapasztalat, hogy akkor nincs gond.
2016. júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!