Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerencsét próbálnék Amerikába...

Szerencsét próbálnék Amerikában. Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés
A tél végezetével kimennék Amerikába. Itthon most gyárban melózom. Jelenleg kb. másfél millió forinttal rendelkezem, szüleimmel lakom és nem vagyok beoltva még. Saját házat szeretnék vásárolni itt Magyarországon, azért kell a pénz minél hamarabb. Hitelt, meg adósságokat nem szeretnék a nyakamba. Aki csinált már hasonlót, megoszthatná velem a tapasztalatait/élményeit. Köszi!
2021. nov. 1. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Kimenni nagyon egyszerű: fizetsz $15-t és megkapod az ESTA-t amivel ha jól emlékszem 3 hónapig lehetsz kint mint turista illetve mehetsz céghez üzleti megbeszélésre. Oltási kell, nem tudom mit fogadnak el az USA-ban.


Az ESTA nem munkavállalói vízum, az alapján 10000%, hogy senki sem fog alkalmazni mivel minden legális munkához szükséges a social security number (SSN), amit viszont nem tudsz megszerezni mert az ESTA erre nem jogosít. Max feketemunkát vállalhatsz. Ilyet ismerősökön keresztül tudsz szerezni ha van ilyened. (kertészkedés, festés - mázolás illetve hasonló jellegű ház körüli munkák)


Ezzel alapvetően az ottani minimálbért fogod tudni megkeresni, ami a megélhetésedre + közlekedésre fog elmenni. EÜ biztosítás (medical + dental) nélkül elég lutri hiszen ha ér valami baleset - ami ilyen jellegű munkáknál sokkal gyakoribb mint pl irodában ülve -, vagy neadjisten megfájdul a fogad akkor életed végéig nyögöd majd a költségeit.


Nem értem miért Amerikába mennél amikor mehetsz NyEurópába dolgozni teljesen legálisan.

2021. nov. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szóval Amerika drága hely?
2021. nov. 1. 16:40
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ezt sikerült leszűrnöd az előző kommentemből???
2021. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, megértettem. Köszi!
2021. nov. 1. 16:51
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha penzt akarsz gyujteni akkor ne Amerikaba utazz ki. Irorszag, Nemetorszag, Ausztria, Franciaorszag, Olaszorszag, Hollandia, ezek kozul valassz. Tudd a nyelvet tarsalgasi szinten.
2021. nov. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

5:

1. Olaszba minek menjen ki? Ott orbitális nagy a munkanélküliség, pont az olaszok is máshova járnak dolgozni.

2. Pénzt akar gyűjteni, akkor Németországba menjen? Ennyi erővel mehetne az USAba is feketén dolgozni. Annyi lenne a különbség, hogy Németországban lehet legálisan dolgozna, de ugyanúgy annyira lenne elég az, mint amit fentebb az 1es ír. Nem fognak annyit adni neked a németek amennyiből normálisan félre tudsz tenni meg kint meg is élsz mellette. Akik sok pénzzel jön haza az 90%ban ott spórolt ahol tudott és sokszor több napos száraz kenyereket ettek, stb.

2021. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom ha segít a válaszom de nekem vannak a falumban kőművesek, ácsok, heggesztők és asztalosok akik Belgiumba vándoroltak ki és az istenség igen igen felvitte dolgukat.

Tehát ajánlanám Ny Európát az USA helyett.

2021. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Az USA-ba sem lehetetlen kijutni. Én nem mindenkinek jön be Nyugat-Európa. Ha elég jó szak- és nyelvtudásod van, valamint életrevaló is vagy, akkor felvesznek dolgozni és elintézik neked a vízumot.
2021. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

"Szerencsét próbálnék Amerikában. Mi kell ehhez?"


Szerencse! :)))

2021. nov. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

#8 "Ha elég jó szak- és nyelvtudásod van, valamint életrevaló is vagy"

Úgy tűnik neked? :D

2021. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!