Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ban élők, hogyan lehetsége...

USA-ban élők, hogyan lehetséges legálisan dolgozni az USÁ-ban? Normál munkakörök esetében, tehát nem agysebész professzor stb. lehetséges hogy adnak munkavállalói vízumot?

Figyelt kérdés
A zöld kártyát, házasság egy amerikaival lehetőségeket tudom, nem erre irányul a kérdésem.

2022. febr. 18. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Kizart. En 1999-ben jottem ki, gepeszmernok diplomam van. Az akkori munkahelyemen ajanlottak fel egy poziciot Phoenixben. Akkoriban mar diploma nelkul nehez volt kijonni, voltak allamok ahol meg volt ra lehetoseg pl Alaszka de ma mar az sem opcio. A hazassag is egyre kevesbe mert sok embert akkor toloncolnak ki amikor mar meghazasodtak de meg nem kaptak meg a tartozkodasit. Jarhatobb ut ha pl kimesz UK-be es ott szerzel elobb allampolgarsagot, meg szerzel ott valami versenykepes diplomat meg munkatapasztalatot. 10-15 evet biztos bele kell fektetni es akkor sikerulhet. Csak nem biztos, hogy megeri.
2022. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Zöld kártya nélkül sehogy.
2022. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Miért jobb Uk-ből mint mondjuk Magyarországról ezt nem egészen értem. Jobb egy angol mint egy magyar diploma vagy mi?

De egyébként ez felejtős. Phoenixben jártam én is.

2022. febr. 18. 20:42
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

3

Azt egyreszrol elfogadjak a magyart nem, masreszrol UK allampolgarsaggal lazabbak a feltetelek tehat ha van egy szimpla software engineering bachelorod meg nemi munkatapasztalatod azzal is kapsz vizumot, Magyarorszagrol meg nem.

2022. febr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor az a lényeg hogy egy cég inditványozhat neked vizumot, ha nagyon akar. Erre voltam kiváncsi.
2022. febr. 18. 22:04
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
"ha nagyon akar." Csak mégis miért akarna?
2022. febr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6

Ha akar akkor sem tud. Bizonyitani kell, hogy nem talal senkit az USA-ban meg egyeb kovetelmenyek is vannak. Tehat erettsegivel, alap szakmakkal, bachelor diplomaval azonnal visszadobjak.

2022. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es mik azok az egyéb követelmények?
2022. febr. 19. 09:16
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Azért ennyire nem kell túl gondolni, évek óta röhögve használják ki a kiskapukat a cégek. Beleírnak annyit az álláskeresésbe, hogy kötelezően a te anyanyelveddel rendelkező anyanyelvi szintű tudással rendelkező embert keresnek és ennyi. Nagyon sokan így dolgoznak kint a világ minden tájáról, csak ugye mivel kevés a magyar tulajdonú cég kint, így nálunk nem terjedt el.
2022. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nehany eve kint elek, akikkel talalkoztam azok a magyarok tulnyomo tobbsege hazassagon keresztul van kint, nehanyan szulokon keresztul(pl anyuka hazasodott amerikaival es hozta a gyerekeit) es van par ember aki munkan keresztul de mindegyik IT-s munka, kutato munka es a multi intezte nekik a vizumat akinel korabban is dolgoztak.

Szakacs, felszolgalo, kertesz es ehez hasonlo szakmakkal nem josz ki mert nem termelsz annyit hogy megerje a munkaltatonak szponzoralnia vizumra, na meg nem is vehet csak ugy fel kulfoldieket dolgozni.

2022. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!