Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi az az összeg, amiből...

Mennyi az az összeg, amiből két ember megtud havi szinten élni az USA nagyobb városaiban? (leginkább Kalifornia államban)

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, milyen munkát (fizetés terén) kell kint találnia az embernek ahhoz, hogy megtudjon élni úgy, hogy az alábbiak rendelkezésre álljanak neki:


- lakás (min. 30-40 nm2 közötti legyen, kisállatbarát, legyen garázs, egy háló, egy nappali, konyha és fürdő, és a környék olyan jelelgű legyen biztonság és minden szintjén, mint itthon BP-n pl. a 13. kerület)


- autó fenntartás ( természetesen miután tudott venni egy átlagos, tipikus családi autót és annak a fenntartása; életkor szeirnt ilyen 10-15 éves autó + a sofőrnek nincs 10-20 éves vezetési tapasztalata, csak 5 év körül)


- tudjon fizetni biztosítást (tudom, ez rengeteg mindentől függ, hogy mekkora az összege, de egy átlagos, középkategóriás biztosításra gondolok, ami valami átlag összeg körüli, valahol középen helyezkedik el a skálán a rengeteg típus és fajta között)


- esetleg egy kevés pénzt tudjon félretenni (tényleg nem egy nagy összeget, valami minimálisat, pl 100-200 dollárt maximum)



Azt hozzátenném, mielőtt bárki kioktatna (sajnos ez itt elég sűrűn megesik), hogy tisztában vagyok a kikerülési lehetőségekkel és, hogy milyen vízumok léteznek, munkatalálási esélyek stb,


Ez a kérdés csupán érdeklődés arról, hogy Kalifornia államban, ott is egy nagyobb városban (de nem feltétlen LA) milyen a megélhetés, 2 főnek mennyi havi bevétele kell, hogy legyen, hogy a fenti dolgokat kitudják fizetni és viszonylag nélkülözések nélkül éljenek.


Esetleg szívesen fogadok linkeket is, ahol vannak ilyen releváns, mérvadó ráták a megélhetésről. (akár városra, megyére bontva)



2022. jún. 30. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

numbeo.com-on bármelyik városra rákereshetsz, hiteles és aktuális árinfókat találsz.


Találomra San Jose-t hoztam:

[link]


Összeadod a releváns költségsorokat, és voilá... .

2022. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Tényleg nem kioktatási szándékkal, mert igen, ilyen ez a mai kegyetlen világ, de mit keresnél te a napfényes Kaliforniában, ha a saját anyanyelved igekötős igéit sme írod le helyesen?

És igen, mit keresnél ott, ha a numbeot sem találtad meg?

2022. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
2: álmodozáshoz nem kell beszélni nyelvet.... :)
2022. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 3-as, Európában már az álmodozáshoz is alapkövetelmény a nyelvtudás, és a sikeres szakmunkásvizsga.

Én szurkolok a kérdezőnek mindkét dologban.

2022. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#2 leírnád, hogy melyik igék igekötőit nem írtam le helyesen?
2022. jún. 30. 12:37
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Párom rokonai kint élnek, a férj szoftverfejlesztő volt nagyjából havi 5000-ért, a felesége vezető egy ékszerekkel foglalkozó cégnél, Ő havi 3000 körül keres. NYC-től 120 km-re élnek egy kisvárosban, kb. 110 m2-es családi házban. Egy tök átlagos új Toyota és egy 12 éves Mini van a családban. A Toyotára havi 3 vagy 400 dollárt fizet mert lízingeli. A bevásárlás és az autófenntartás olcsóbb kint.
2022. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#1-nek köszönöm a linket!


#2 Egyébként ismerem a numbeot, viszont érdekelt volna saját tapasztalat is, vagyis elsősorban az. Számomra fontos lett volna, hogy ilyen írjon adatot, akinek van ezzel releváns tapasztalata és érdemben hozzá tud szólni, nem csak leírja, hogy szerinte milyen hibákat vétettem a kiírt kérdésemben...

2022. jún. 30. 12:40
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

5: "megtud"


(nem a 2-es voltam)

2022. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
7: a numbeo pont a kint élők adatai alapján összegzi a költségeket - nem turisták tapasztalatai....
2022. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 Ja jó, azt hittem már valami komolyabb is van, nem csak egy egyszerű igekötő ami valószínűleg véletlenül lett elírva.


Nem értem, a kérdés szempontjából miért volt annyira fontos ebbe belekötnie bárkinek is.

2022. jún. 30. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!