Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mióta ilyen nehéz az USA-ba...

Mióta ilyen nehéz az USA-ba kivándorolni? Mikor kezdődött az az időszak, amikor már nem lehetett csak úgy "kimenni"?

Figyelt kérdés

Mert gondolom a csóró íreket/olaszokat a 19.században még senki sem csesztette, hogy "papírok/vízum megvannak? milyen szaktudása/végzettsége van és milyen célból akar utazni? hanem örültek, ha melós kezek érkeztek mindegy mit csináljanak csak dolgozzanak".


Manapság pedig már akkor elmegy a kedve az USA-tól, ha az ember belegondol, hogy zöldkártyát is max lottón nyerhet hacsak szexi nőként nem akaszt le magának egy pénzes amerikai pasast (elnézést, hogy ronda pasinak születtem).


Vagy opció még, hogy szüless 140-es IQ-val és legyél magasan képzett, tapasztalt mérnök/orvos/kutató/it-s és akkor munkavállalási vízummal kimehetsz az USA-ba (és akkor még hol van az állampolgárság), de mikor kezdődött ez a nagy szigorítás az USA-ba vándorlással kapcsolatban? Ha politikai menedékjogra hivatkozva szeretnék kimenni, akkor visszafordítanának?



2022. júl. 24. 21:31
1 2
 1/14 anonim válasza:
79%
Hát magyar emberként nem tudnál politikai menedékjogot kérni. Szerintem akkor kezdődhetett a szigorítás amikor már elkezdett éppen elegendő munkás kéz és ember lenni. Nincs szükségük többre, köszönik szépen jól megvannak így is :) Amúgy felesleges odamenni, nyugat európában jobb az életszínvonal, vannak olyan amerikai ismerőseim akik németországba és hollandiába költöznének legszívesebben.
2022. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
93-ban én simán kaptam munkavállalási vízumot úgy hogy akkor frissen érettségiztem. Pár ismerős ment ki később, a 2000-es évek elején már kezdtek szigorítani, kellett diploma vagy hiányszakma meg már lennie kellett kint melódnak, meg a nagy szigorítás az volt hogy akik sok éve kint voltak nem tudták meghosszabbítani a vízumukat. Politikai menedékjogra max akkor lennél esélyes ha pl cigány lennél. Ott úgy kicsi az esély mondjuk.
2022. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországról érkezve SEMMILYEN indokkal nem lehet menekült státuszt kérni, ha roma vagy, ha nem, akkor sem.

Egyébként akkortól nehezebb a magyaroknak a bevándorlás, amióta megvonták a menekültstátuszt a magyaroktól. A kétezres év után érkezett és ittmaradt magyaroknak kb 50%-a illegális szerintem (mert az ittragadtak közül sokan kötöttek biznisz- vagy valós házasságot).

De ma már a házasságkötések is olyan mértékben vannak ellenőrizve, hogy a kérdések felének még egy magyarországi lakos magyar férj és feleség sem tudna megválaszolni (pl milyen szinű alsónadrágot vett fel a férjed az esküvő napján, milyen szinű a fogjeféje, három évvel ezelőtt mit vettél a férjednek karácsonyra és ő mit adott neked, és hasonlók. Ezen kívül néha kimennek vasárnap reggel 6-kor ellenőrizni, hogy együtt alszotok-e. És még lehet sorolni a szivatásokat a végtelenségig.)

2022. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

Hát, az USA tehet egy szívességet... Eszem ágában se volna egy olyan országba költözni, ahol ha egy baleset miatt bevisz a mentő, akkor kb csődöt is jelenthetsz és ahol a legutolsó agyatlan idiótánál is éles fegyver lehet és soha nem tudhatod, hol és mikor akar valaki lepuffantani, csak mert elgurult a gyógyszere.

Mi olyan vonzó az USA-ban, komolyan?!

2022. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4

Lehet szidni de az fenntartható ami nálunk van az meg nem. Aki többet fizet ott jobb ellátást kap, itthon is maszekhoz kell járnod ha életben akarsz maradni csak vonják az àllamit így is úgy is a semmiért.

2022. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 "ahol ha egy baleset miatt bevisz a mentő, akkor kb csődöt is jelenthetsz"


Ha olyan ostoba vagy, hogy nincs biztositasod, akkor valoban.

Egyebkent nem.

Egyebkent nem rossz buli csodot jelenteni. Trump vagy otszor megcsinalta.


Megjegyzem, az usaban a rakos betegek oteves tulelesi eselye 95%-os.

Magyarorszagon nem eri el a 70%-ot sem, pedig fizetik a halapenzt a TB-n kivul is szazezreket, de megis meghalnak, akiknek nem kellene :(((

2022. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
D.Brasco szabin van? :-)))
2022. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

7-es te bu zi vagy, hogy rá vagy gyógyulva a Brascora???!

Már nagyon unalmas, hogy állandóan emlegeted.

Ha hiányzik, akkor vedd feleslegül.

2022. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

8: ???????


miféle állandóról beszélsz?

2022. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Brasco nő, hogy feleségül lehet venni? Én azt hittem, férfi.

Mindig tanulok.😇

2022. júl. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!