Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy tudok munkát vállalni az...

Hogy tudok munkát vállalni az USA-ban?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdtem el ez után érdeklődni, tapasztalatokat és hasznos oldalakat kérek ha tudtok, hogy jobban bele ássam magam a témába.


Na most, az én végzettségemmel (főiskolai) nem hiszem hogy el tudnék helyezkedni mert elég speciális. Ezért nekem jó lenne a mosogató, bolti eladó, takarító, vendéglátós munkakör is.


Na most, az USA-ban néztem több álláshirdetést ahova zéró tapasztalattal is felvennének ilyeneknek. De, ez megéri nekik? Ha megpályázom pl a mosogatói pozíciót akkor egy online interjú után mondjuk elfogadnak és elinditjak a munkavállalói vízum igénylését nekem? Vagy azt nekem kell? És létezik ilyen hogy egy takarítót is felvesznek aki ilyen macerás mert az EUból jön? Vagy csak kimegyek a turista vízummal és míg ott vagyok elmegyek állásinterjúkra és ha valaki felvesz akkor elinditja a kérelmet amit megkapok mire lejárna a 3 hónap turistám és maradhatok?


És ha tegyük fel dolgozok 1 évet mosogatóként, de váltok egy másik munkahelyre ami szintén ott van kint az USAban, akkor a vízumom törlődik? Megint új kell minden új munkahelynél amíg nincs zöldkártyám?


És zöldkártyát hogy tudok szerezni (nem házasság révén)? Tudom az állampolgársághoz 7 év kint tartózkodás kell és 1 évben nem lehetek az USA-n kívűl 6 hónapnál többet ez oké. De az első lépés a zöld kártya. Ehhez hány év munkavállalói viszony kell vagy mit kell tennem?



2022. dec. 29. 09:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És vendéglátós munkakörben szükséges hogy végzettségem is ilyen turizmus vendéglátás szakos legyen? Ha pl recepciós szeretnék lenni. Mert hallottam olyat aki takarítóként kezdte és 1 hét után recepciós lett
2022. dec. 29. 09:37
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: sehogy

Hosszabban: sehogy, mivel nem kapsz munkavállalói vízumot.

Még hosszabban: sehogy mivel nem kapsz munkavállalói vízumot. Esetleg kimehetsz turistaként és ha van ismerősöd akkor rajta keresztül feketén esetleg dolgozhatsz. De azt, hogy majd felvesznek egy meghirdetett állásra azt felejsd el, mert nem így működik a dolog. A vízumlottót megpróbálhatod (kb novembertől nyílik az új kör), de nem erre építeném a jövőm mert összesen 50e embert sorsolnak ki a több tízmillió jelentkezőből.

2022. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
90%
Nézz szét a workaway weboldalon
2022. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

A workaway nem hivatalos munka hanem afféle segítői. Semmi köze nincs ahhoz, hogy tud-e később munkát vállalni az országban.


Tudom az állampolgársághoz 7 év kint tartózkodás kell és 1 évben nem lehetek az USA-n kívűl 6 hónapnál többet ez oké. De az első lépés a zöld kártya. Ehhez hány év munkavállalói viszony kell vagy mit kell tennem?


Nem jól tudod, nincs olyan szabály, hogy hét év kinttartózkodás kell hozzá. Ha megvan a zöldkártyád akkor folyamodhatsz az állampolgárságért ami nagyjából 5 évet vesz igénybe. Viszont jelenleg semmilyen módod nincs a zöldkártya megszerzésére a házzasságon illetve az említett vízumlottón kívül. Annak a bulinak 9/11 után vége lett. Ha lenne munkavállalói vízumod akkor folyamodhatnál zöldkártyához amit általában 3-6 év megszerezni. Viszont mivel nem kapsz munkavállalói vízmot ezért ez nyilván nem opció.

2022. dec. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Nőj már fel. Nincs rá legális opció hogy kijuss. Illegálisan, meg folyamatosan bujkálni nagy kaland lesz. Házassággal sem lehet már csak úgy ott maradni, az is be is van szabályozva, ismerősék jártak úgy hogy bejelentkezett az ICE hogy jönnek ellenőrizni a házasság valódiságát a zöldkártya igényléshez, aztán meg kattant a csajszi karján a bilincs és kitoloncolták és 20 évre kitiltották. A Diversity Visa sem valós opció végzettség nélkül, mert azt sem lottón húzzák ahogy itt a sok ostoba állítja, végzettség alapján szűrnek aztán több körös interjúk vannak és ha még úgy is kiválasztanak van egy tucat dolog aminek meg kell felelni, nem véletlen hogy az évente 50 ezer kiosztott Diversity Visából 6-8 ezret aktiválnak.
2022. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Az állítólagos főiskolai végzettséged ellenére sem vagy képben, még egy picit sem.

Keressél egy olyan országot ahol legálisan mosogathatsz.

Amúgy minek a főiskola, ha semmire sem mész vele?!

2022. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

A Diversity Visa sem valós opció végzettség nélkül, mert azt sem lottón húzzák ahogy itt a sok ostoba állítja, végzettség alapján szűrnek aztán több körös interjúk vannak és ha még úgy is kiválasztanak van egy tucat dolog aminek meg kell felelni, nem véletlen hogy az évente 50 ezer kiosztott Diversity Visából 6-8 ezret aktiválnak.


Minimális végzettség kell hozzá tehát pl 8 általánossal nem lehet kimenni (ha jól tudom) de érettségivel már simán. Más szűrés a végzettség alapján nincs. Az interjú a világon a legkönnyebb. Abszolút alapkérdések vannak semmi komoly, egyáltalán nem úgy kell elképzelni mint egy állásinterjút.


Nem tudom a 6-8 ezret honnan veszed úgyhogy majd linkeld már légyszi. Nem találtam ilyesmit, bár ebben biztos szerepet játszik az ostobaságom is.

2022. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

7

Jelentkezni lehet érettségivel is de ez a money grab része a dolognak. De a jelentkezők közül végzettség alapján szűrnek, és nem fognak érettségis kisbuxákat behívni az interjúkra amikor jelentkezett másfél millió diplomás ember. Az interjú után átvilágítás aztán családostul interjú és onnan még egy halom papírmunka, plusz itthonról lakást és melót kell kint intézni különben nem mehetsz ki. Ebben semmi lottó nincs meg semmi nem a szerencsén múlik.

2022. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom mi a money grab, mikor az jelentkezés teljesen ingyenes. A hivatalos álláspont szerint nem szűrnek végzettség alapján. Gondolom neked bennfentes információid vannak, onnan tudod, hogy kit hívnak be meg kit nem. Még mindig nem linkelted az, hogy honnan veszed azt, hogy 5-10e vízumot "aktiválnak" évente. De ha már itt járunk azt is linkeld már, hogy hol van leírva, hogy itthonról kell lakást meg melót szerezni.


Csak mert nekem volt nyertes ismerősöm és ő teljesen másról számolt be.

2022. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

9

Persze Bay Éva kihúzta az ismerősöd szelvényét mi? Na próbálkozz máshol kamugép.

2022. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!