Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha ESTA-val kimegyek fekete...

Konteós kérdése:

Ha ESTA-val kimegyek fekete vendéglátós munkára az USA-ba fél évre, visszafelé megkérdezik mi a fenét csináltam fél évig az USA-ban?

Figyelt kérdés

esetleg ki is tiltanak?


inkább csak kalandnak mennék, nem meggazdagodni, megnézném milyen az amerikai álom :D


2023. jan. 12. 01:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Hát, én voltam kint és szobafiúként dolgoztam egy 5 csillagos hotelben. Csak akkor menny ki ha tényleg fel vagy készüle rendesen. Az angolod min. b2-n, a zsebedben meg jobb ha van 3-400ezer, de inkább fél millió a biztonságért. Nagyon kultúrált hely szép autókkal és házakkal, ha olyan helyre mész, de hogy álom.. itt európában Ausztriában vagy Németországban sokkal jobban jársz, itt is ugyan úgy lehet keresni mint kint, ráadásul sokkal közelebb van. Ott is emberek vannak és itt is. Esta-val maximum 90napig maradhatsz, ha sokkal tovább maradsz, csak akkor kapsz kitiltást. Én 122napig voltam kint és nem kaptam kitiltást, vagy is nincs semmi az estában, de attól még lehet hogy a rendszerben benne lehetek. Haverom 2 évig volt kint és 10 évre tiltották ki. Tőlem nem kérdeztek semmit. Szerintem nem hülyék, hogy ne tudnák hogy miért mész ki, de azért ne hangoztasd.
2023. jan. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egyszerűbb, ha beejtőernyőzől vagy átsétálsz a Bering-szoroson.
2023. jan. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
De ha kitiltanak 10 évre az nagyon jó kaland lesz?
2023. jan. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Jobb ha innen tudod meg, hogy a mosogató környékén nem fogsz találkozni az "amerikai álommal".
2023. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


"De ha kitiltanak 10 évre az nagyon jó kaland lesz?"


annyira nem zavar mert hiszem hogy visszamennék annyi időn belül (ha egyáltalán valaha), szóval kb semmit nem veszítek csak kicsit kellemetlen

2023. jan. 12. 21:59
 6/16 D. Brasco ***** válasza:
Szerintem remek dolog idétlenkedni ilyen kitiltásokkal meg külföldön való szabálysértéssel.....jobb mókát el sem nagyon tudnék képzelni,mindezt kalandvágy címszo alatt...
2023. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha 90 nap után vissza jönnél, mert akkor nem kapsz kitiltást.
2023. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem be sem engednek, szóval nem lesz olyan gondod, hogy visszafelé kérdeznek-e valamit.


Amúgy meg nem vesznek fel dolgozni, mert a szóba jöhető fekete munkákra (építkezések, mosogatás, mezőgazdasági munkák) ott vannak a mexikói és egyéb feketén itt levő latinok, akik kb 10millióan többen vannak itt, mint ahány fekete-munkahely van. Alapból, ha nem beszélsz spanyolul, esélyed sincs dolgozni feketén, mert angolul beszélő feketemunka után érdeklődő, nem latino egyén csakis titkos rendőr lehet, akinek már a jelenléte miatt is szétszalad mindenki.

Szóval ne reménykedj abban, hogy munkát kapsz.

2023. jan. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm a biztatást, de a munka biztosított, a kijutás sajnos valóban nem :)
2023. jan. 13. 10:06
 10/16 anonim ***** válasza:

"a munka biztosított" - ezek szerint valami magyar hazudozik összevissza, és csap be valakit megint 🤬🤬🤬


(csak szólok, hogy az a szokásuk ezeknek, hogy nyomorogsz a studiólakásban huszadmagaddal matracokon a földön 2-3-4 hónapig, dolgozol 12 órákat szabadnap nélkül, fizetés kéthetente alapból a minimálbér alatt egy tizessel, és még a szállásért is levonnak egy csomót, és hopp, egyszercsak, amikor pont holnap lenne a kétheti fizetésnap, előtte este megjelenik az ICE és elvisznek, majd kitoloncolnak. Magyarul: az utolsó két hetedet ingyen dolgozod le, még azt a nevetséges összeget sem kapod meg, amit eddig. Miután az ICE visz el, bármi cuccod volt veled, az ottmarad a szálláson közprédának, az életben nem látod viszont. Az "agency" soha többet nem reagál az emaileidre, FB-n letilt és hasonlók. A kitoloncolás kb 99 évi kitiltást jelent. Sajnos, rohadtul gyakori, hogy a magyar "agency" ezt csinálja a hiszékeny magyarokkal.)

2023. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!