Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Most akkor Észak vagy Dél-Amer...

Most akkor Észak vagy Dél-Amerikába éri meg jobban kimenni körbenézni?

Figyelt kérdés

Párommal kiutaznánk megnéznénk pár helyet ami most is tetszik youtube videókról.Utána hazajönnénk intenzív nyelvtanulás pénzgyűjtés és kitelepülnénk.

Melyik ország lenne jó új élet kezdésre egy fiatalos párnak?


2023. máj. 24. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

USA-ba a covid óta olyan nehéz vízumot kapni, hacsak nem vagy az örök élet forrásának hidrofizikusa, akkor kb. lehetetlen. Ezen kívül pénzgyűjtés alatt számolj azzal, hogy a munkaszerződést előre kell megkötnöd, vagyis már rendelkezned kell igazolható, bejelentett munkával mikor a vízumkérelemért folyamodsz, illetve igazolható lakhatással, amire nem lesz elég egy "Fred bácsi megengedte, hogy használjuk a hátsó szobát" hanem vagy saját lakás vagy albérlet legalább 6 hónap, de inkább minimum egy év előre kifizetett lakbér + kaució, szintén igazolással. Plusz annyi fedezeted, hogy igazolni tudd, ha a munkáltató mégsem foglalkoztad akkor amíg találsz új állást nem csimpaszkodsz bele a kinti ellátórendszerbe. És ha mindez megoldott, akkor jön az, hogy valami hiányszakmád legyen, vagy olyan amire égető szükségük van. Az építőipar már nem játszik, van annyi segédmunkásuk, hogy nem kell nekik még plusz Európából.


Dél-Amerika nem lehetetlen, de őőőőszintén? Melyik ország tetszene? Brazília, ahol gringoként még a favelából is kinéznek? Argentína, ahol semmivel sem élnek jobban az emberek mint itthon? Vagy mennétek Venezuelába, ahol az USA procedúra nem érvényes, csak legyen egy jó erős markod, hogy ha elő kell rántani a pisztolyt akkor azt minél gyorsabban tudd megtenni.

2023. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem turistának mennének, nem dolgozni. Az esta nem bonyolult az usa-ba. Megkapjátok, ha nem vagytok disznó bűnözők.


Az USA szerintem érdekes, régen tervezzük, lehet idén megyünk, az esta megvan.


Dél-Amerikát sokan szeretik. A nyomorhoz hozzá kell szokni, majd minden ország egy lepukkant seggluk hely anyagi szempontból, de amúgy nagyon érdekes hely. Egy sztori, ami nem régen történt. Dél-Amerika-i körutazáson volt egy ismerős pár. Több ország, szerintem Bolivia Peru nem tudom még mi. Hazaértek. A feleség egy idő után nagyon nehezen tudott lélegezni és leromlott az állapota. Elment tüdőszűrésre. Daganatot fedeztek fel a tüdején. Elmentek szakrendelésre, ahol egy fiatal doki első kérdése az volt, hogy jártak-e Dél-Amerikában. Összeszedett egy olyan tüdőgombát, ami rákhoz hasonló tüneteket produkál. Műtét lett, de meggyógyult az asszony. Ez annyira nem szimpatikus nekem. Talán valamelyik karibi szigetre elmennék, de a déli kontinensre nem szívesen.

2023. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ba nem ilyen egyszerű a "kitelepülés". Ennek azért jól nézz utána, mert nagyon pofára lehet esni. Most jöttünk haza Mexikóból, már ott is azon szívóztak a belépéskor, hogy mutassuk meg a visszafelé szóló jegyünket, a szállásfoglalásunkat, mennyi pénz van nálunk, mennyi a hitelkártyákon stb. Már ők is ki akarják szűrni az illegálisan munkát vállalni akaró csórókat.

Mondjuk ezt az USA-ban is eljátszák néha és ha ESTA-val mennél, (mi mással mennél turistaként) eszedbe se jusson megpendíteni, hogy letelepülés, munkavállalás.

Dél-Amerika lehet nagyon izgalmas kaland, de hogy pont rátok lenne szükség Paraguayban, Uruguayban vagy Argentínában ahol állítólag 150 ezer forintnyi az átlag havi fizetés, hát... Tuti erdekes lehet egy pár hónapig digitális nomádkodni, de, hogy fiatal kezdő párként, tanfolyamos spanyoltudással egy életre letelepedni ott?

Ha az USA-ba vágytok, azt meg tudom érteni persze. Én évente 4-6x megyek az USA-ba különböző államokba üzleti ügyben, szerencsére az utak felében már a feleségemet is tudom vinni, és kifejezetten szeretek ott lenni, de arra felhívnám a figyelmetek, hogy teljesen más percepciótok lesz turistaként mint amiket később letelepedve fogtok tapasztalni.

2023. máj. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Én en bloc Amerikába nem költöznék. Dél-Amerika csóró és veszélyes, USA-ban meg nem tetszik, hogy pl. nincs szülési szabadság, gyakori a mass shooting meg egyebek. Nem szimpi kicsit sem. Szerintem Európa összességében sokkal jobb, persze itt sincs kolbászból a kerítés.
2023. máj. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Chris88 ***** válasza:
Szerintem is a legjobb helyen vagyunk itt, Európában. Max. ha nem tetszik Magyarország, arrébb lehet menni 1-2 országgal. Az amerikaiak irigylik tőlünk ezt a színességet.
2023. okt. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!