Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha kiszednek a sorból, milyen...

Ha kiszednek a sorból, milyen kérdésekre számítsak?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az USA-ba való utazáskor csak úgy kiszednek a sorból és nagyon részletes kérdéseket tesznek fel. Ilyenkor milyen kérdésekre érdemes számítani? Köszönöm előre is!

2023. jún. 19. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi olyan nincs benne ami megakadályozná a belépésed ha egyébként nincs vaj a fejeden.
2023. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szednek ki, hanem konkrétan mindenkinek végig kell menni ezen a biztonsági ellenőrzésen, amikor belép az USA-ba. Tőlem pl. legutóbb azt kérdezték, hogy jártam-e már korábban ott (igen), mennyi ideig maradok és konkrétan hol fogok megszállni - ezt be kellett mutatni, rögzítették a rendazerben. Plusz levették az összes ujjlenyomatom.
2023. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*rendszerben
2023. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BeefEater ***** válasza:
100%

Már leírtam ugyan ezt itt korábban:

Miközben nézi a határőr az útleveledet kérdéseket tesz fel. A válasszal nem is igazán foglalkozik, azt figyeli, hogy hogy válaszolsz (hezitálsz, hebegsz-habogsz). Ha úgy tűnik, hogy mindenre őszintén válaszolsz akkor itt abba is marad. Ha tovább tart az útlevél ellenőrzése, akkor lehet, hogy ugyan azt a kérdést többször is felteszi, mert már azt is elfelejtette, hogy két perce kérdezte azt. Akkor válaszolj megint ugyan úgy és kész.


Velem előfordult, hogy kiszedtek a sorból még beszállás közben. Megjelent két egyenruhás, közölték, hogy "Extra DHS check" és elsétáltak az útlevelemmel. 5 perc múlva visszajöttek, átnézték a poggyászomat, belenéztek a cipőmbe, közben beszélgettünk - az ember akinek csinálnia kellett is pont ugyan annyira utálta az egészet mint én.

2023. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tobbszor is jartam es annyit kerdeztek csak, hogy mi az utazas celja es meddig maradok. A sorbol sosem szedtek ki, ez rutinbol kerdezik amikor az utleveled nezik.


Egyszer Ausztraliaban szedtek ki a sorbol, az brutalis volt, negy orat uldogeltem, de a legidegesitobb hogy hozzam sem szoltak. Viszont minden elektronikai eszkozom (telefon, tablat, fenykepezogep) elszedtek es atneztek.


Miutan kiderult, hogy nem en vagyok Osama, egy szo nelkul eleresztettek volna, de akkor meg en kezdtem el kiabalni veluk, meg tolvajozni, mert eltunt a penztarcam. Szerencsere nem csinaltak belole ugyet, es kiderult hogy idegemben nem a jo helyre tettem a tarcat :)

2023. jún. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!