Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy lehet Amerikába kimutatni...

Hogy lehet Amerikába kimutatni 1-2hétre?

Figyelt kérdés
Milyen iratok kellenek hozzá?
2023. júl. 26. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

👉🇺🇸🗽

Így gondoltad? 😀

2023. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kiutazni"
2023. júl. 26. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Igazából útevél kell, és meg kell igényelned a "vízumot", ami 1-2 hét esetében az ESTA.

Mi 2016-ban mentünk (igaz, hogy csak átutaztunk, de akkor is kellett), kb. 5 perccel az igénylés elküldése után már meg is jött, hogy engedélyezik a beutazást, nem egy nagy cucc.

Előtte lehet kell szállást foglalni, nem emlékszem, hogy arról kérik-e a visszaigazolást, annak nézz utána.

Ezen felül csak pénz kell.

2023. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Hát nem úgy mint a schumacher vanda, aki bejelenti, hogy azért van kint, hogy munkát/férjet találjon magának; aztán meg miután valaki szól neki, hogy ilyeneket ne mondjon akkor, ha turista vízummal ment ki, mert simán rácsapnak a seggére az usankások és kib@szarintyák a pitchába... akkor meg visszaszívja és "jaj, nem úgy gondoltam, hát én csak pihizni mentem oda".


Azért vajna timikénél is van lejjebb.

2023. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3: tavaly voltam, tőlünk kérték a szállásról a visszaigazolást az immigration pultnál.
2023. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Magyarorszagrol nem kell vízum, az ESTA nem vízum, hanem egy elektronikus regisztracio, ami 2 evig ervenyes.


Tobbszor is voltam az USA-ban, sosem kertek semmi igazolast, csak megkerdeztek mi jaratban vagyok, meddig maradok.


Amugy legjobb dublini atszallassal menni, mert ott van pre-clearance ami azt jeelnti, hogy az USA utlevel es vamvizsgalat a repulo ut elott, meg Dublinban lezajlik, es amikor megerkezel az USA-ba csak kisetalsz a repterrol, mar nem kell semmilyen vizsgalaton atesned.

2023. júl. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És bármennyi pénzt lehet vinni vagy ez hogy megy?
2023. júl. 31. 18:27
 8/9 anonim ***** válasza:

"Pénz és más pénzeszközök:

Bármely összegben lehet pénzt az USA-ba bevinni, vagy onnan kihozni, illetve küldeni (pl. postán vagy más módon), azonban a 10.000 dollárt meghaladó összeget be kell jelenteni a vámon. A bejelentési kötelezettség az együtt utazó családtagokra is érvényes, amennyiben a nálunk lévő összes pénz meghaladja a 10.000 dollárt. Ha például valakinél van 10.000 dollár és még némi aprópénz is a zsebében, akkor az már meghaladja a felső határt, tehát kérje a vámtisztviselőtől a bejelentésre szolgáló nyomtatványt (Currency Reporting Form – FinCEN 105). A bejelentés elmulasztása súlyos büntetést vonhat maga után. Pénz alatt jelenleg érvényes USA vagy külföldi pénzérme, valuta, utazási csekk, pénzutalvány, stb. értendő. További információt a Vámhivatal „Welcome to the United States” című kiadványában (PDF 2MB) talál.


További információért, kérjük, olvassa el a CBP e tárgykörben adott válaszát."


Forrás: [link]

2023. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 winR ***** válasza:
0%
Most jöttem haza: ESTA igénylés pár perc, utána egyből megjön az engedély. Szállásfoglalásról nem kellett nyilatkozni, oda-vissza repülőjegy meglegyen, ill. a bevándorlási tiszt majd fog pár dolgot kérdezni, feltéve ha olyanhoz kerülsz. Pár éve még az sem volt, automatánál kellett minden adatot megadni, és beengedtek az országba.
2023. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!